r elke dinsdag live muziek PROFESSIONELE GELUIDSOPNAME noot noot NOOTJES pagina 8 l'BOtA'IG! n'A*6 O'JWC' TEv.ifU DH1 M!IS' pagina 9 Dood en begraven Airia, 4 AD, Gorefest, No Pro file, Not Impressed, Probation, Them Bones en Second Chance zijn uit elkaar en Swindle geeft op 25 april hun laatste optreden in de Pompe te Goes. Nieuw Zeeland Daar het Vlissingse 4AD eigenlijk al een jaar stil lag, vonden gitarist/zanger Koen van Soelen, drummer Aljo Vervorst en bassist Jeroen de Bree het weer tijd worden dat er wat ging gebeuren. Ze trokken een vierde man aan in de vorm van gitarist/zanger Mark Altena en vormden een nieuwe band. De naam hiervan is The Opus. Ze zijn hiermee in de zomer van 1998 begonnen. De band speelt alternatieve rock met invloeden van o.a. Soundgarden, Sonic Youth en Smashing Pumpkins. Voor meer info kan je bellen met Koen op 0118-466729. Vier van de zes oud-leden van Second Chance zijn sinds september 1998 onder de naam Non Ferro doorgegaan. De leden zijn Jan Jaap van Duin - gitaar en achtergrondzang, Leon Cousin - bas en zang, llco Koeman - drums en Wendy Meulmeester - achtergrond zang. Non Ferro speelt nog nummers van Second Chance, maar ze zijn ook met nieuwe nummers en enkele covers be zig. Voor meer info kan je bel len met Jan Jaap van Duin op 0118-410996. De metalband Carnage is in juni van 1998 ontstaan.De leden ko men van Walcheren en Zeeuws Vlaanderen. De leden zijn gita rist Sander, gitarist Mike, drum mer Wouter, bassist Stephan en zanger Youri. De band speelt eigen nummers in een hoog (en technisch) tempo. Voor meer informatie kan je bellen met Sander of Mike op 0118-471329/479095. Twee ex-leden van Not Impressed, zanger Donnie Mul der en gitarist Francois v.d. Bussche, zijn met twee ex-le den van Probation, bassist Mark Huigen en drummer Xander Jutte, in november een nieuwe Walcherse hardcore band begonnen. De naam hier van is Counterpart. Ze spelen zowel eigen nummers als covers. De band laat zich beïn vloeden door o.a. Backfire, Discipline, Agnostic Front en Ryker's. Voor meer informatie kan je bellen met Donnie Mul der op 0118-416714. Decibiel is een Walcherse punk- rock/hardcoreband die in de zomer van 1998 is ontstaan. Ze spelen zowel eigen nummers als (bewerkte) covers. De leden hiervan zijn bassist Marinus Otto, gitarist Ronald Lokerse, zanger Lennert Barendse en drummer Wes Westenburger. Wie meer informatie wil kan bellen met Marinus of Wes op 0118-639545/640 068. Anarchy is een punk/ hardcoreband uit Reimerswaal, die al in 1992 is opgericht. Eerst nog in een andere bezetting. De huidige bezetting is Kees de Graaf - drums, Gerard Heppe - bas, Andre Houtekamer - zang en Mario Koster - gitaar. De band speelt zowel eigen werk als covers. Op dit moment is Anarchy bezig met het maken van opnames bij Rene Polder man. De bedoeling is dat ze ver schijnen op een cd-r. Voor meer info en boekingen kan je bellen met Kees op 0113-551449. Hatred is een Zuid-Bevelandse Death/trashmetalband. Ze zijn opgericht in oktober 1998. De bezetting van de band is: Peter de Jonge - bas en zang, Peter v.d. Schraaf - gitaar, Rob de Waard - drums. Ex-gitarist Alex van Schaik heeft de band in het begin geholpen en zal dit ook blijven doen met het schrijven van nummers. Hatred is nog op zoek naar een sologitarist. Wie interesse heeft en van de mu ziek van o.a. Slayer, Malevolent Creation en Vader houdt, kan bellen met Peter de Jonge op 0113- 312295. Soepie is een Zuid-Bevelandse rockband, die eind 1996 is opge richt. Eerst nog in een andere bezetting, is de line-up sinds mei 1998 als volgt: Jaco van Zweden - zang en gitaar, Leo van Hulseeijn - drums, Ria Karman - zang, Jan Willem Bierens - bas en Wout Vreke - gitaar. In deze bezetting speelt de band voor het eerst op 28 mei in Trinnety te Kapelle. Er staan zowel eigen liedjes als covers van o.a. Doors, Cherryl Crow, Janis Joplin, Alanis Morrisette en Skunk Anansie op het repertoire. Voor meer info en boekingen kan je bellen met Peggy van Oosten op 0113-233817. Last Minute is een Walcherse soul- en funkband die in ja nuari 1998 is opgericht. Daar voor bestond er ook al een groepje wat in wisselende sa menstellingen, en nog zonder bandnaam, muziek maakte. De muziek die de band nu speelt is vooral de Blues Brothers-achtige soul en R&B, maar in de toekomst wil de band invloeden van o.a. Maceo Parker, Fred Wesley, Grandpa Nick en P-Funkbands in hun steil verwerken. De samenstel ling van de band per januari 1999 is als volgt: Ramon Brou wer - zang, Tamara de Kraker - zang, Eelke Jager - toetsen, Almer Kaasschieter - bas, Jules Petiet - gitaar, Marlies Poort vliet - drums, René Kabboord - trompet, Suzanne van de Beek - altsax en Thomas van Raay - altsax. Bij de laatste kan je ook terecht voor meer info en boe kingen op 0118-601848. MoBunk is een Vlissingse funkband, die opgericht is in mei 1998. De bezetting is Mischa Beckers - gitaar, Don Bauerman - drums, Jos Wee land - zang en sax en Rob Maas - bas. De band speelt al leen eigen werk, waarbij Mischa voor de muziek zorgt en Jos de teksten schrijft. Op (advertentie) 29 december heeft MoBunk opnames gemaakt in de Singel Studio te Vlissingen. Deze staan op de demo 'No single luck'. Wie interesse heeft in de demo of de band wil boeken, kan bel len met Mischa op 0118-625623. Crash BurniX (inderdaad met een schuin pijltje achter de naam) is een band die begin 1998 is opgericht. In eerste in stantie nog in een andere sa menstelling, is de huidige line-up als volgt: Sjouk Rotte - zang, Chris Krekelberg - gitaar, Rinus Oudejans - gitaar, Casper Berents - bas en Michel Geijp - drums. De band speelt zowel eigen nummers als covers. In vloeden zijn te horen van o.a. Sjako, Popa Chubby, Sas Jordan, Jimi Hendrix e.d. Eind 1998 heeft Crash Burn_ een demo- cd gemaakt. De opnamen hier voor maakten ze met Mark Nijssen. Er zijn al enkele optre dens gedaan. Voor meer info en boekingen kan je bellen met Sjouk op 0113-582009. Naamswisselingen Het Walcherse Suus en de bende heeft zijn naam veranderd in Sue. Demo en cd nieuws De Walcherse hard- coreformatie Wolfshead heeft met Mark Nijsse in Oudelande vijf liedjes opgenomen. Mark mixte en produceerde het ge heel in overleg met de band. De liedjes zijn op cd-r gezet en deze is zowel voor promotie doeleinden als verkoop be doeld. De cd-r is op 20 februari in de Piek te Vlissingen gepresenteerd. Wie interesse heeft in het schijfje kan bellen met Marco van Boven op 0118 602356. Bezettingswisselingen Claudia v.d. Berge is sinds mei 1998 als achtergrondzangeres bij Suet gaan zingen. In november 1998 is bassist Martijn Veerhoek bij Freebird gaan spelen. Drummer Angelo Noziglia is van The PER overgestapt naar Rusty Pawn. Bij The PER zit Bastiaan den Deckere nu op de drum- kruk. Slaggitarist Jeroen Wezepoel is van Firma Hopeloos overgestapt naar September 80 en deze heb ben ook een nieuwe bassist in de persoon van Barend de Jong. Toetsenman Joris Versijp is toe gevoegd aan de bezetting van Mindlink. Fanclub nieuws In de bus, onderweg naar een optreden van The PER (spreek uit als The Pur) in Stairway to Heaven te Utrecht, werd uw correspondent aangesproken (advertentie) door een meisje dat vertelde dat ze samen met enkele an dere fans van The PER, een fanclub had opgericht voor deze band. In Stairway to Heaven hebben we wat infor matie uitgewisseld over de fan club. Ze willen zes keer per jaar een blad uitgeven. Mensen die lid willen worden kunnen zich opgeven bij Jordy en Cressy de Jager. Hun tele foonnummer is 0118-466264. Podium De Piek is sinds 15 januari weer open (in afwachting van fase 3 van groot onderhoud van de zaal) en zoekt voor zijn aktivi- teitThe Kids are allright waar beginnende bands een try-out kunnen geven, bands die daar gebruik van willen ma ken. Tevens zoekt de Piek nieuwe vrijwilligers voor diverse werkzaamheden. Aanmelden kan bij de Piek op 0118-416791. NetMuziek opgelet! Recent is de allereerste Nederlandse Muzikanten-Dis cussie-Lijst gestart op Internet, ledereen, dus ook Zeeuwse pop-blues-rock muzikanten - profs, semi-profs of amateurs - maar ook muziekdocenten, instrumentenbouwers enz. kunnen via de website door middel van E-mail praten over zaken die te maken hebben met hun vak. Onderwerpen die geregeld aan de orde komen zijn o.a.: optredens, podia, belastingzaken, apparatuur, tablatuur, management, opnamestudio's en nog veel meer. Een kijkje nemen op de website? Het adres is: http:// www.geocities.com/SunsetStrip/ Backstage/4147/bandleden- nl.html Je kunt je ook met een lege E mail aanmelden via: bandleden- nl-subscribe@makelist.com Niet alleen bedrijven kunnen in de NOOT adverteren. Ook jij kunt nu, kostenloos, een kleine advertentie plaat sen. Dus, zoek je een drum mer, wil je die ouwe verster ker kwijt, wat dan ook: zet het op papier met je adres of telefoonnummer en stuur het, voor 19 mei naar: NOOT, postbus 108, 4330 AC in Middelburg. Faxen mag ook: 0118-635311. Of per e-mail: nobberie@zeelandnet.nl Let wel: dit is dus alleen voor particulieren. Commerciële adverteerders kunnen bellen naar: 0118-642680 Schouwse rockband zoekt bassist. Wie inte resse heeft kan bellen met Olaf Binnendijk op 0III-40I460. De Zuidbevelandse Top 40-rock-coverband To The Point is met spoed op zoek naar een toetsenist(e) voor het completeren van de band. Interesse? Bel dan snel naar 0II3-503099 en vraag naar Ad. GRATIS NAAR EEN CONCERT? BALEN VAN EEN SLECHTE RECENSIE? Grijp dan nu je kans! NOOT heeft niet alleen een uiterlijk maar is ook op zoek naar nieuwe redactieledenMensen met goeie oren (en ogen!). Die geïnteresseerd zijn in, met name, de Zeeuwse pop muziek en daar over willen schrijven. Heb je interesse? Bel dan naar: Sander Nobbe 0118 642680; Peter Toussaint 0118 469568. Of bel naar het secretariaat van de Stichting Popmuziek Zeeland: 0118-682525.

Noot | 1999 | | pagina 5