geluidsinstallaties muziekinstrumenten studio opnames VAN^AMME Een begrip in Zeeland Muziekland wanneer het gaat om verkoop en verhuur van Waar zit meer muziek in? 'L Muziekhandel Van Damme - Lange Noordstraat 16 - 4331 AS Middelburg Telefoon 0118 650 874 - Fax 0118 650 884 - e-mail: vdamme@zeelandnet.nl In de afgelopen maanden hebben het Zeeuws Jeugd Orkest en de Zeeuwse roek-groep Sound Circus hard gewerkt aan een gezamenlijk optreden onder de titel 'Best of Both Worlds'. Het werd een avondvullend programma dat op vrijdag 16 april werd gebracht in de Concert- en gehoorzaal in Middelburg en op de zaterdagavond erna in discotheek 'The Nighttrain', ook in Middel burg. Met genoegen constateerde het publiek dat een roek-groep mooi past in het 'Rondeau' van Henri Purcell en het 'Rosine Gavotte' van Frossec, waar Wim Flipse even liet zien hoe je ook al weer een gitaarsolo speelt. Daarnaast werd er, zeker in de concert- en gehoorzaal bij het wat oudere publiek, met enig hoofdschudden kennis genomen van het stevige vuurwerk van Sound Circus met onder andere 'Chasin' the blues' en Malmsteen's 'Dreaming'. BEW. EX. Hoogtepunt van de avond was de uitvoering van het stuk 'Flesh- man' van compinist Wiek Hijmans. Wiek komt uit Middelburg en heeft met succes het Sweelinck conservatorium afgerond op de elektrische gitaar. Naast optredens in the USA speelde hij ook een paar keer op het North Sea Jazz-festival met verschillende ensembles. 'Fleshman' (een vleesgeworden 'Fleishmann' speel goedtreintje) is een speels muziekstuk dat af en toe de kracht heeft van een trein in volle vaart en anderzijds de speelsheid van een stilstaande lokomotief in een plattelandsdorp. Het was beide avonden een genoegen om te zien en te horen dat twee verschillende muzikale componenten samen tot een heel goed beluisterbaar geheel te brouwen zijn. Petje af voor dirigent Mathieu Meijs die met dat kleine, maar o-zo venijnige dirigenten stokje als een rots in de branding overeind bleef. (BvL)

Noot | 1999 | | pagina 2