I liop'o ir r o^AneE3U j"Tobino th^ shinQ up bpace Lake K0(k r IA Ickrbiliy i» T T*^ noot noot \Rijden door de nacht Onderweg met Blof pagina 4 pagina 5 fotografie Lex de Meester tekst Ernst Jan Rozendaal NOOT Band: Bl0f CD: Boven Opname: ICP studio's Brussel, Ronald Vanhuffel Peter Bauwens Info: Frank van der Meijden 030 - 2802330, http://www.webgoed.com/ blof Tja, het valt niet mee om een recensie te schrijven over een CD waar iedereen al zijn woorden over gezegd heeft, maar ik doe het toch. Met deze derde studio-CD laat Blof naar mijn mening echt het beste van zich horen. Sterke, soms verrassende composities, mooie arrangementen en een geweldig geluid. Wie'Hier aan de kust' heeft uitgeroepen tot nieuw Zeeuws volkslied, had even moeten wachten, want het titelnummer van Boven is die erenaam veel meer waard. Maar dit is niet het mooiste nummer van de CD.Voor mij is datI dag op de grens', een nummer vol wrang gevoel, met een schitterend strijkersarrangement van Peter Bauwens.Andere klappers vind ik'Welkom thuis','Liefde drank' en'Kauwgom, thee en wierook'. Eigenlijk kan ik zo wel het grootste deel van de nummers opschrijven. Eén ding moet Blof nog leren vind ik en dat is kiezen. Ook op deze CD hadden best wat minder nummers mogen staan. Met name nummers I I, 13 en 15 van Boven zijn onder (het zeer hoge) gemiddelde. Of moeten er ook mindere num mers op een CD staan? PT Band: Ernst Jan Rozendaal Lex de Meester Boek: Rijden door de nacht Uitgeverij: de Drukkery, vormgeving: Styn Haans tra Wat, een boek? Ja, een boek! Ik kan het ook niet helpen dat dit het eerste Zeeuwse pop- boek is. Maar het is popmu ziek en dus een recensie in de NOOT. In 'Rijden door de nacht (on derweg met Blof)' belichten Ernst Jan Rozendaal (tekst) en Lex de Meester (foto's) ver schillende kanten van het leven met Blof. In elf hoofdstukken passeren grootse gebeurtenis sen (optredens bij Tatum en Jennifer en de Heeren van Amstel in Ahoy, de nieuwe CD), interviews met de band leden. Maar het hart van het boek wordt gevormd door de hoofdstukken over de geschie denis van Blof, de teksten, Zee land over Blof en Blof'on the road'. Zowel Lex als Ernst Jan proberen niet kritiekloos een duur fanclubblad te maken. Het titel hoofd stuk van het boek (over het bandleven) geeft duidelijk in woord en beeld de wat minder mooie kant van het bandleven weer. In Boven (de geschiedenis van Blof) wordt ook uitgebreid de gang van zaken met Henk Tjoonk doorgenomen. Dit Lied (het hoofdstuk over de teksten) is echt het pronkstuk van Ernst Jan. Hij heeft gepro beerd de gelaagdheid, diepere betekenissen en ontwikkelin gen van de teksten van Peter Slager uiteen te rafelen en is daarin denk ik goed geslaagd. Jammer in het boek is alleen dat hij consequent de band leden enkel met hun achter naam aangeeft; de journalistiek iets te ver doorgevoerd? In het hoofdstuk Aan de kust (Zee land over Blof) komen tal van prominenten aan bod (Com missaris van Gelder, Hubert Leeman, Bert van Leerdam en Klaas Overdam, die het niet kan nalaten zichzelf omhoog en de Zeeuwse popmuziek om laag te brengen). Daar enkel mooie woorden voor de band, maar dat was te verwachten. Het fotowerk is met liefde, ge duld en oog voor detail ge maakt en uitgezocht. Het volgt de tekst zonder te vervallen in enkel 'glamourfotografie'. De foto's vertellen hun eigen ver haal dat parallel aan de tekst van Ernst Jan loopt. PT Band: dr. Reverb CD: dr. Reverb metalizes dr. Varlot Opname: Stefan Grob Info: dr. Reverb, 0115 - 630669, http://www.dr- reverb.webjump.com Met grote voorsprong is dit het vreemdste product wat ik ooit ter recensie heb gekregen. En dan slaat dat eigenlijk niet eens zozeer op de muziek die uitein delijk op het Cd-tje staat, als wel op de verpakking. Is dit se rieus? Op het (gedrukte) hoesje staat vermeld hoe ene dr. Varlot in Parijs het proces uitvond om een lijk van een laagje metaal te voorzien, inclu sief beschrijving van het hele proces. Dit allemaal om te voorkomen dat het lijk vergaat. Verder nog een foto van een jongen die staat te 'moonen', een anoniem adres, drie jeugd foto's (zijn dit de bandleden?) en dat Stefan Grob het zaakje heeft opgenomen. Over de muziek kan ik eigenlijk ook niet bar veel zeggen. Zet een oude plaat op van de Shadows (ja, die reverb bedoe len ze dus) dan weet je meteen wat ik bedoel. Surf-Rock 'n' Roll zoals je later ook bij Long Tall Ernie hoorde. Alle loopjes origineel hoewel niet altijd vlek keloos uitgevoerd. De composi ties zijn allen heel behoorlijk en draaien nu toch al een hele tijd rondjes in mijn Cd-speler. Jam mer vind ik wel dat er geen zang bij is. Dat zou het geheel toch wat meer gezicht geven. Ik denk dat Dr. Reverb best te vergelijken is met Swindle; een nieuwe impuls geven aan een oude stijl muziek. Ik hoop dat de carrière van Dr. Reverb op zijn minst even kleurrijk zal zijn als die van Swindle. PT Band: Orange Bud CD-R: Take me Opname: Ron Konings, Vrouwenpolder Info: Robin Gillijamse, III - 653217 Een heel behoorlijke single-CD- R levert Orange Bud af met 'Take me'. Orange Bud komt van Schouwen-Duiveland en probeert middels dit schijfje daar een beetje af te komen. Ze spelen vrij eerlijke gitaar rock en hebben daar drie num mers van op een CD-R ge brand. Het eerste nummer (Take me) start met een stukje Amerikaans TV-commentaar uit de jaren 50/60. Vervolgens barst het nummer echt los. Jammer is een beetje dat dat losbarsten pas stopt als het nummer is afgelopen en we de stem van de TV-commentator weer terughoren. Iets meer gelaagdheid of dynamiek en het is helemaal af. Tweede nummer (Silver) heeft die gelaagdheid wat meer, maar is minder pakkend dan het titel nummer. 'The gun in Mary Lou's handbag' is het laatste nummer en wat mij betreft had dit het openingsnummer moeten zijn. Als Orange Bud deze weg blijft volgen van nummers schrijven, dan hoe ven ze zich van mij niet op Schouwen-Duiveland te blijven verstoppen. De productie van de hand van Ron Konings is heel behoorlijk, vooral het gitaarwerk staat errug mooi op de plaat. Al leen, ehh.. waarom moest er nu zoveel galm over de zang? PT VERBANDJES

Noot | 1999 | | pagina 3