dise BON N e SANTA RH El A N Y W A V E F E S T I V A L IN IBROG U M TE Z I E R I k Z E noot noot Trouble in pagina 6 Zet op de envelop even dat het om de Zeeuwse Belofte gaat. Op 15 juni 1999 sluit de inzendingstermijn. Ik ben (naam): Lid van de band: Straat: Postcode en woonplaats: Telefoon: verzoekt om een inschrijf-papier voor de Zeeuwse Belofte Datum: Handtekening: Insturen voor 15 juni aan: St Popmuziek Zeeland, Postbus 108, 4330 AC Middelburg MAAK HET MEE AAN ZEE STRAN DPAVI LJOEN ELKE ZONDAG LIVEMUZIEK VANAF 17:00 UUR. ELKE DONDERDAG JAMSESSIE VANAF 20.00 UUR. DIVERSE ANDERE OPTREDENS. TOTZEE... pagina 7 NOOT Artiest: Gert de Meijer CD-R: A View from The Root Opname: Studio 2, Ouwerkerk De jaren gaan tellen voor Gert De Meijer en de (solo-)muziek van de BSUR-frontman wordt dan ook gekleurd door een evenzolange liefde voor roots- muziek. Nu dan een hommage aan de helden van toen (en nu?) als Richard Thompson en Bruce Cockburn. En die kun nen daar tevreden mee zijn, want het staat toch als een huis, dit album. A view from the root is een persoonlijk muziek-document van de niet stuk te krijgen de Meijer. Twaalf nummers die dan weer lang, lief, ruw en kort zijn 'traditionals' en eigen werk wis selen elkaar af, maar van de akoestische opzet van de plaat wordt niet afgeweken. Dat ken merkt de professionaliteit van de muzikant pur sang, die als hij zingt, wat mij betreft ook weieens wat bozer mag klinken. Al met al zeker geen schijfje om mee te frisbiën, nee, een plaat om van te genieten. Bij voorbeeld rond een kampvuur tje op het strand, de song 'The dunes of Dishoek and a coming storm' vertelt je wel waarom. MO Band:Trouble in Paradise CD-R: Trouble in Paradise Opname: Kees Moerland Info: 0118-634480; e-mail: trouble_in_p@hotmail.com Dit vijftal heeft onder leiding van Kees Moerland een niet on aardig demo-cd'tje uitgebracht. Al moest ik het schijfje een flink aantal keer draaien voor dat ik er zo over dacht en er rekening mee houden dat er aan het geluid nog wel het een en ander verbeterd kan wor den, maar toch toen opeens hoorde ik hethet zijn in de kern leuke liedjes. Alleen, hoe kan het dan dat de vonken er niet vanaf springen? Geen van de vier nummers is verrassend, geen spannende intro's of wendingen in de mu ziek en de zanglijntjes tja, daar gaat het dus mis, want voor spelbare bandjes zijn er ge noeg. Heren, voorkom trouble in paradise, breng de spanning terug, meer afwisseling en/of vaart erin, en breng aub wel nog een plaatje uit, die |al ik, dan nog vaker draaien! MO Band: Hard to Handle CD: Hard to Handle Opname: Studio2, Ouwerkerk Info: 0118-553405 Er is een ernstig gebrek aan diskjockeys die goeie muziek op feestjes kunnen draaien. Zo ernstig dat Hard to Handle in dit gat gesprongen is. Daar is op zichzelf niks mis mee, lekker het betere werk coveren. Vijf nummers staan er op het schijfje: waaronder Brown Sugar van de Stones, Creep van Radiohead en With of without you (U2). Het getuigt natuurlijk van lef om dit soort nummers na te gaan spelen en op te nemen, want het origineel van dat soort nummers is niet te eve naren, het is eigenlijk bijna pijn lijk om te horen hoe Reginald Peene zonder de bijtende into natie van Mick Jagger Brown Sugar tot een vlak gebakkie te rugbrengt. Verder is het niet echt slecht wat Hard to Handle doet, de muzikanten zijn okee en het sfeertje is lekker. Maar waarom maak je zo'n cd? vroeg ik me af. Ach, ik denk in de eerste plaats omdat het voor jezelf leuk is om met je band eens 'de studio in te dui ken' en in de tweede plaats om mensen die gaan trouwen of een fuifje gaan geven te over tuigen dat ze beter geen dj kunnen nemen. Ik ben voor wat dat betreft nog niet 'om' (BvL) Band: Juke Joints CD: Walking down Memphis Opname: oa The Sun Stu dio's in Memphis Info: 0113-649673 De 'Joints' hebben hun nieuwe CD opgenomen in verschil lende studio's en dat is te ho ren, maar niet in negatieve zin! Het maakt 'Walking down Memphis' echt tot een wande ling waarbij je je voortdurend thuis voelt in de handen van de band. Het is een volwassen cd waar wij als Zeeuwen allemaal trots op moeten zijn, en ook op de Juke Joints want aan bandwisselingen omtkomt he laas ook dit gezelschap niet. Peter Kempe en Sonny Boy van den Broek bewaken het 'smoel' van de band en ouwe rotten Casper Beerends en Wouter Izeboud, die het Juke Joints-leven afhebben stopgezet, duiken in eens weer met hoorbaar plezier op. Persoonlijk vind ik de up tempo nummers het lekkerst om naar de luisteren (walking down Mem-phis, Bad luck en Mojo Hand). De wat langzamer num mers 'Addicted to the blues' en 'Deal with the devil' klinken niet ellendig genoeg, jammer. Wat zou trouwens ik dat 'Deal with the devil' graag door Rory Galagherzelf uitgevoerd horen, het is helemaal in zijn geest. Wat mij betreft staan er op Walking down Memphis' composities waarmee Peter Kempe zich on der de groten mag weten (BvL) Band: Not James Dean CD (ree): Not James Dean and company Opname: Studio2, Ouwerkerk Info: 0111-642465 (J°'iri Muis) Vijf nummers staan er op de nieuwe recordable demo CD van Not James Dean en een klein ex traatje van 52 seconden. Een schitterend visitekaartje van James van de Water (git/zang/ percussie), John Muis (drums/ percussie), Frank Faber (contra bas/zang) en Karei Haze (trom pet/percussie). Het is pure Zuid Amerikaans getinte swingmuziek maar wel in eigen stijl, een beetje jazzy alla Jao Gilberto. Vooral de keuze van de spaanse gitaar maakt de muziek warm en James zingt met een prachtige stem in de juiste Spaanse talen. Al die ritmetjes, fluittoontjes en opzwepende percussies hebben voor mij de zomer al lang laten beginnen. Waarom niet een echte CD? Komplementje voor Wolfert van Studio2, deze CD klinkt prima, ik denk dat hij ook veel plezier beleefd heeft aan de samenwerking met deze profes sionals. (BvL) Van donderdag 17 t/m zaterdag 19 juni vindt het 19 de Anywavefestival plaats in tent en zaal van Brogum te Zierikzee. Dit jaar treden er 15 Zeeuwse bands op en een Zeeuwse sessieband. Deze Super Disco Sessie staat in het teken van de dance classics en wordt gevormd door leden van Check it Out, Full Size Funky en G- String. Niet Zeeuws zijn Physical Graffiti, a tribute to Led Zeppelin (zij spelen de authentieke nummers van Zeppelin, een aanrader voor de nieuwsgierige muzikant), Gossip (Flakkee) en Rowwen Hèze. De 19de editie van Anywave staat in het teken van kwaliteit en jonge honden, 2 zaken die goed samen kunnen gaan: zo'n 6 vrij nieuwe bands staan geprogrammeerd, terwijl ook een flink aantal gevestigde muzikanten weer op het podium zal staan. Het is daarom zeker de moeite waard om eens een kijkje te nemen op dit festival met het grootste aantal Zeeuwse bands. Het programma in het kort: don derdag 17 juni: Physical Graffiti, a tribute to Led Zeppelin en Blaaat, vrijdag 18 juni: Crash Burn, Kings of Cool en Rowwen Hèze, za terdag 19 juni: Buckle Trunk, Form 69, Bostrock, Jackstreetband, Nuff Said, Gossip, Nono Ego, Orange Bud, Shinukara, Fireman Cook, Lytrix, Wolfshead, Saturdaynightfever Super Disco Sessie en El Combo. De toegang op donderdag en zaterdag is gratis. Info: tel 0111-450127. (advertentie)

Noot | 1999 | | pagina 4