NI D KWALITEIT GEEFT ALTIJD DE DOORSLAG! nieuwsblad voor de zeeuwse popmuziek, jaargang 10, nummer 3, augustus 1999 noot pagina O O door Martijn Oosterling e band van singer/songwriter Jan Piet de Klerk is hard op weg naar de top van de Nederlandse rockmuziek.'Als we ons, op zo'n festival waar we spelen, vergelijken met de andere zogenaamde doorgebroken bands, dan denk ik dat we echt niet minder zijn, inte gendeel! Sommige zijn we al een paar stappen voor'. Een gesprek met bandleider De Klerk dat al gauw als uitgangspunt krijgtZeeuwse bands kunnen heus aan de top komen en zijn dus gewoon goed! Van de tweede CD, Flushing Boulevard van De Niro, is de eerste persing met een oplage van 600 stuks, inmiddels uitverkocht. Het is hard gegaan na het voorprogramma dat de band gaf bij het optre den van Blof in de Zeelandhallen. Goede reacties, meer aanvragen voor optredens binnen en buiten de provincie, en een serieuze deal voor het maken van twee videoclips, hebben dat optreden nu al opgeleverd. De titelsong Flushing Boulevard en het nummer Brooklyn bevielen de eigenaren van het café Brooklyn in Middelburg zo, dat werd be sloten met De Niro in zee te gaan. Eerst de CD-pre- sentatie en als snel volgde plan twee: de videoclips. Na weken plannen, regelen en hopen op mooi zomerweer was het eind mei eindelijk zover, in een oldschool Amerikaanse cabriolet rij dend op de Flushing Boule vard werden de eerste op names gemaakt. De overige takes werden geschoten met de band spelend voor het windorgel. De clip van het nummer Brooklyn werd in het café opgenomen, het zal ook voornamelijk daar worden afgespeeld. Jan Piet de Klerk is zeer tevreden met het resultaat van de opname- dagen.'Het is toch nieuw en spannend. Ik ben tevreden, alhoewel je achteraf natuurlijk altijd denkt dit of dat had wel wat meer flit send gekund. Maar het gaat om het eindresultaat en dat is goed'. De Niro is nu aan het leuren bij de regionale en landelijke televisie stations om de clip van Flushing Boulevard geplugged te krijgen. 'We gaan de boer op met Flushing Boulevard omdat we denken dat het nummer een behoorlijke dosis hitpotentie heeft'. Volgens de Klerk zijn de eerste reacties op de videoproducties goed. Omroep ZeelandTV heeft er een nieuwsitem van gemaakt, waarin ook de video van de Zeeuws-Vlaamse rapgroep Stormtroopers werd getoond. In de winter gaat Delta TV er mee aan de haal in een nieuw popprogramma. In het landelijke mediawereldje is de clip als eerste bijTMF beland. Daar is de selectie van videoclips door het grote aanbod erg streng. Hij moet door een speciale commissie die bepaalt wat wel en niet wordt gedraaid. Als we het hierover verder praten lichten de ogen van De Klerk op. Alle bandleden van De Niro spelen al lang in bands en het struikelblok'de landelijke media' heeft geen van hen in een andere band al eens genomen. Voor De Niro snijdt het mes aan twee kanten, de CD en de clip

Noot | 1999 | | pagina 1