geluidsinstallaties muziekinstrumenten opnames VANitAMME Een begrip in Zeeland Muziekland wanneer het gaat om verkoop en verhuur van professionele: p^- ^/odelbÓS$- BEW. EX. IlOOt pagina 3 Waar zit meer muziek in? Muziekhandel Van Damme - Lange Noordstraat 16 - 4331 AS Middelburg Telefoon 0118 650 874 - Fax 0118 650 884 - e-mail: vdamme@zeelandnet.nl Als jullie clip op de landelijke tv gedraaid gaat worden, dan zal toch al eerder de CD Flushing Boulevard op bijvoorbeeld 3FM te horen moeten zijn. Hoe gaat het daarmee? De Klerk: 'Je CD op 3FM gedraaid krijgen, is zo'n zelfde verhaal als met de videoclip. Flushing Boulevard ligt al bij 3FM. Via ver schillende wegen is hij bij Henk Westbroek en Evers (van Evers staat op) terechtgekomen, die kwamen we tegen bij een optreden van Blof. Maar die mannen zeggen hetzelfde: dat ie eerst door de commissie heen moet, die bepaalt wat er wordt gedraaid. En bij zo'n commissie spelen ook ander zaken een rol behalve kwaliteit, of je als band al een platencontract hebt bijvoorbeeld, een platen maatschappij met 'pluggers' in dienst. Dat hebben wij nog niet, maar dat is wel ons eerste doel. Met een contract heb je een in gang bij radio- en tv-stations'. Wat vindt je daarvan? Dat de radiomaker/dj pas na tussenkomst jullie plaat kan draaien? De Klerk: 'Dat is jammer, want dat betekent dat een behoorlijke vervlakking krijgt in radio- en tv-land. Voor een ongetekende band is het extra moeilijk, maar ik blijf zeggen dat kwaliteit altijd de doorslag geeft! Is iets zo goed dat men er niet om heen kan, dan wordt het toch gedraaid. Denk maar aan Nilsson, dat die zijn doorgebroken is puur een kwestie van kwaliteit'. En De Niro? Heb jij zoveel vertrouwen in de band dat dat jullie ook zou kunnen lukken? De Klerk: 'Jawel, ik heb 100 vertrouwen in ons, we worden steeds beter. Dat moet ook wel, want als de groei eruit is dan is de spanning weg en dat zou zonde zijn. Bij optredens is de respons van het publiek ook puur positief'. De zanger/gitarist glimlacht en vertelt met trots verder. 'Wat Flushing Boulevard betreft zijn we bijzonder tevreden, maar nu zes maanden verder zijn we al weer een stuk beter geworden! Als we nu de mogelijkheid zouden heb ben om in een professionele studio een CD op te nemen, dan zou die zo goed zijn dat 'ie dan ook meteen op 3FM gedraaid zou wor den!' Is Flushing Boulevard dan niet meer een weerspiegeling van de muzikale kwalitei ten van De Niro op dit moment? De Klerk: 'Nogmaals: Het is een hele goede CD, regionaal doet die zijn werk ook goed, maar kom je op lan delijk niveau, dan springt hij er nog niet echt boven uit. Ik denk dat dat te maken heeft met de fase waarin De Niro toen zat, maar ook met de om standigheden waarin de CD is opge nomen. Dat was toen prima, maar toch met beperkte middelen. Nu zou dat allemaal een stuk beter zijn. Ik ben ervan overtuigd dat we nu zeker aan die kwaliteitseisen zouden vol doen.' Wat let je dan om dat te doen? De Klerk: 'Geld, haha. Want je spreekt dan over een productie van tienduizenden guldens. Er zijn twee mogelijkheden: of we krij gen een platencontract of we moeten een jaar lang spelen en spa ren en het dan zelf betalen.' Is het je dat waard, een kwaliteits-CD maken uit eigen middelen? De Klerk: Ja en nee. Kijk, bij een platencontract werkt het te genwoordig andersom. Je moet met een top-CD aankomen en vervolgens krijg je een contract waarin de platenmaatschappij zegt dat ze de CD willen distribueren. Als je daarbij succes hebt, kan je er op rekenen dat je daarna een CD kan maken betaald door die platenmaatschappij. Daar zijn we druk mee bezig en er is ook wel wat interesse, maar binnen een paar maanden een nieuw CD sa men met een platenfirma zit er nog niet aan te komen. De Niro heeft de afgelopen maanden op veel festivals gespeeld. Zelf vindt de band dat ze niet of nauwelijks onderdoen voor al doorgebroken en getekende bands. Het publiek lijkt dat ook te vinden. De Klerk. 'We hebben veel geïnvesteerd en dat krijg je terug van het publiek. We zijn een echte live-band met veel emotie en dyna miek. Onze nummers zijn toegankelijk en ook te volgen, maar er zit meer in dan in eerste instantie lijkt. Mensen gaan nu ook mee zingen en dat is natuurlijk het mooiste dat je kan overkomen: dat het publiek zich jouw nummers eigen heeft gemaakt!' De Niro is muzikaal en tekstueel gezien nog altijd in beweging. Zeker nu de band uit vijf leden bestaat. je hebt nu een muzikale mix met een roek-invloed, mijn singer/songwriter-invloed en door de komst van toetsenist Paul Notebaart, ook een symfonische invloed. Zo komen er veel nieuwe en onverwachtse dingen naar boven, want we hebben met de arrangementen meer mogelijkheden.' Binnenkort speelt De Niro in het café Stairway to Heaven in Utrecht van Henk Westbroek. Een soortstairwayvoor talentvolle bands naar de landelijke top. 'We willen vaker de provincie uit en door daar net zo goed te spelen als hier in Zeeland, hopen we dat het balletje vanzelf

Noot | 1999 | | pagina 2