noot noot m pagina 4 pagina 5 NOOT gaat rollen. En het biedt ook kan sen om in aanraking te komen met platenmaatschappijen', ver telt De Klerk. 'Als we goed om ons heen kij ken', het gesprek loopt ten einde en de bandleider besluit met een krachtige volzin 'zien we door gebroken bands, ik noem geen namen, waarbij ik denk: wij zijn een stap verder! En dat geeft vertrouwen voor de toekomst.' De Niro is: Bert Hoogerheijde basgitaar en achtergrondzang Paul Goedegebuure drums Peter Toussaintleadgitaar en achtergrondzang Paul Notebaartkeyboards Jan Piet de Klerk leadzang en teksten, akoestische en elektri sche gitaar boekingen: tel. (+31) 118-616 028 Homepage, met alle mogelijke info en geluidfragmenten: http://de.niro.8m.com Concertagenda De Niro: 21 augustus: Mosselrock Yerseke, 16.00 uur 20 oktober: Stairway to Heaven, Utrecht, 22.00 uur 29 oktober: De Boekeloe, Delft 12 november: De Kurk, Arnhem 26 november: Trinnety, Kapelle 29 april 2000: Brouwershaven Band: 'n8werk CD: Leve (Opgenomen op 16 januari 1999 in De Stenge in Heinkenszand) Opname: LAC (mobiele) soundstudio te Kruiningen Info: Arie Otte 0113-352321 (http//www.n8werk.com) Wie is de 'Hroste boer' Zo opent de nieuwe live CD van 'n8werk,voorheen Surrender. Ze zetten het voor de zeker heid toch nog maar voorop de CD. Het is absoluut wennen, ook voor de fans, die nieuwe naam. Maar het dondert niet. Deze CD is verplichte kost voor de echte fan, zeker met de gebroeders Zuidweg als tij delijke blazerssectie en de min of meer vaste gastspelers Richard Eversdijk en Chris Wa genmakers is 'n8werk ronduit klaar voor het grote werk. En dan ben ik nog één gast vergeten op deze CD: Marjon van Iwaarden. Zij levert een heerlijke prestatie in de ballad 'As een leeg glas bier'. Goeie tekst trouwens, wie weet wil Blof het nog wel eens coveren.. Ze staan er allemaal op: Meriete, Bokme, Mientje, Bie heweld, Wiratopslit, Hoese Meren. Persoonlijk vind ik de meegeleverde brullen van Jewannes wel eens nadrukkelijk door mijn huiskamertje schal len, maar bij een optreden hin deren ze me ook niét, dus ik moet niet zeuren. Eén ding nog, we hebben er in ver schillende gezelschappen over gediscussieerd: wat moet de single worden? Met welk fantas tisch lied gaat 'n8werk door breken in Nederland? Een ie der moet deze CD maar aan schaffen en er over nadenken. BvL Band: Firma Hopeloos CD: Women and children first Opname: Z-Studio Brian van Zwietering Info: Erik Janson 0118 643231. (http://listen.to/ hopeloos) Fun is de rode lijn in de muzi kale uitspattingen van de Firma Hopeloos (een dame en drie heren). De titels van de num mers geven het al aan: We play punk (een relaxed beginnend muziekje dat volledig ontaard), Real Friend (een beetje in de sfeer van Gruppo Sportivo in betere tijden), Barbwire (een pogo-nummer, op pogo lengte), Soundcheck (zal vast altijd het eerste nummer zijn dat ze spelen), Ali Baba (Oos ters, met ska invloeden). Afijn, ik kan achter ieder nummer wel wat schrijven, want de hele cd is zeer gevarieerd, maar ze kunnen het wel spelen, het klinkt als een speer! Ruim 21 minuten duurt de CD die 10 tracks heeft, dus tel de gemid delde lengte van de songs maar uit. Het hoesje geeft een leuk beeld van de band: leip en bal dadig, teksten zijn bijgeleverd en ik denk dat heel wat zaal-ei genaren die op een feestje be lust zijn de band gaan boeken. Ik ben zelf ook heel benieuwd naar een optreden. BvL. Band: Mixus Demo: Mixus Opname: Studio Ron Konings, Vrouwenpolder Info: Cor de Weerdt, tel./ fax 0118-603801 Eindelijk weer eens een ouder wetse demo: gewoon een cassettebandje met drie num mers erop. Niets geen super- de-luxe CD(r) met prachtig zelf gebrouwen artwork, maar gewoon een eenvoudig teepje met een (zwart/wit) gekopieerd hoesje. Bij een demo gaat het tenslotte om een demonstratie van je muzi kale kunnen, de rest is bijzaak en wordt pas belangrijk als je plaat in de schappen ligt en verkocht moet gaan worden. Deze demo lag al een tijdje op de plank van de redactie van NOOT, het begeleidend schrij ven heeft als datum 3 februari '99! Driewerf schande, maar nu staat-ie dan eindelijk in de NOOT. Mixus is een 6-persoons- formatie, in juli 1998 gestart door Cor de Weerdt. Op deze demo staan twee eigen num mers en één cover, volgens de bio representatief voor de ver deling in het repertoire. De muziek is stevige gitaarrock met hier en daar neigingen naar metal. De zang wordt verzorgt door een tweetal da mes, waarbij vooral de samen zang hele leuke harmonietjes oplevert. Op zich is de muziek die Mixus maakt niets bijzon ders, alleen ze doen het wel goed. Het gaat ze er duidelijk om om gewoon lekkere mu- m Z o m r ziek prei ziek te maken, zonder meer te pretenderen. Ze hebben er lol in om samen muziek te maken en dat hoor je, en als ze dat live ook kunnen overbrengen heeft volgens mij Zeeland er een leuke band bij. SN Band: Bostrock CD-r: Bie Wof Opname: Wolfert Jumelet, Studio 2 februari 1999 Kijk es aan, Wolfert heeft niet alleen de band opgenomen, maar ziet ook nog zijn naam te rug in de naam van het eindproduct. Bostrock is een coverband van het moderne soort, ze spelen covers van bands als Alanis Morisette, K's choice, the Cranberries en Skunk Anansie. Gezien de be zetting (Saskia Maaskant op zang, Bart de Ronde op gitaar, Erwin Wiebrens op gitaar en Jan de Waal op bas) komt het wel goed uit dat al die bands een vrouwelijke zanger hebben. Het bezwaar dat ik (als recen sent) tegen coverbands als deze heb is dat ze proberen de num mers die ze spelen zo goed mo gelijk te laten lijken op het origineel en daarmee klaar. Of om terug te komen op wat Bert van Leerdam schreef in de vorige NOOT: 'Er is een ernstig gebrek aan diskjockeys...'. Ik zie zelf liever zo'n band dan een diskjockey en ik snap ook dat een CD-tje beter helpt bij het verkrijgen van boekingen, maar ik kan nu niet anders dan deze productie vergelijken met het origineel en dan vind ik in alle gevallen het origineel stuk ken beter. De muzikale invulling van het geheel is heel behoorlijk en komt goed in de buurt (maar in het refrein van 'You oughta know' van Alanis is volgens mij toch een uitzoekfoutje ge maakt). De zang van Saskia is aan de ene kant heel goed, want ze imiteert alle stembui gingen van de zangeressen heel goed (en bij de Cranberries zijn dat er bijvoorbeeld nogal wat), aan de andere kant is het niet altijd even zuiver. Productie van het geheel is mooi, al klinken de drums nog niet helemaal optimaal (maar ja, wat is het moeilijkste om op te nemen? Precies...) Laten we voor de volgende cover producties afspreken: Of de nummers naar eigen inzicht fors bewerken, of maar niet opsturen voor een recensie. PT Band: Blunt CD-r: Blunt Opname: Marcels Mobiele Studio Info: 0165-563984, ubo.brandenburg@philips.com of: http://home.wxs.nl/ -elwinn/blunt.html Strikt genomen is Blunt geen zeeuwse band maar omdat er drie zeeuwse 'expat's' inzitten mogen ze toch in de NOOT. En muziek overschrijdt tenslotte moeiteloos allerlei grenzen. De band speelde kortgeleden op Klomppop en heeft bij een aantal mensen in mijn omgeving een redelijk goede indruk achtergelaten: 'tja..., leuke band' of woorden van gelijke strekking. En verder kom ik ook eigenlijk niet. Leuke band, wat covers, wat eigen werk. Heel aardig bij elkaar gespeeld, heel behoorlijk opgenomen, weinig mis mee, op zich. Toch mist er iets, noem het gevoel, of soul, passie, whatever. Het klinkt allemaal een beetje bloedeloos. Het kan aan de opname liggen, en dat ze live dus wel gewoon lekker klinken. Maar goed, ik moet het met deze opnames doen, net als menige 'boeker'. En dan is het dus heel erg

Noot | 1999 | | pagina 3