SANTA RH El 1 noot noot pagina 6 MAAK HET MEE AAN ZEE STRAN DPAVI LJOEN ELKE ZONDAG LIVEMUZIEK VANAF 17:00 UUR. ELKE DONDERDAG JAMSESSIE VANAF ZO.ÖÖ UUR. DIVERSE ANDERE OPTREDENS. TOT ZEE... NOLLEDIJK 1, VLISSINCEN, 0118 - pagina 7 jammer als dit plaatje zo'n indruk maakt. Wat ik persoonlijk erg jammer vindt is dat de drie covers op de CD geen credit krijgen: Muziek Tekst: Blunt, staat er dan op. Hoezo, coveren ze zichzelf dan!? Erg slordig en bijzonder oncollegiaal. SN Band: Carnage Demo: Hope springs infernal Opname: eigen 4-sporen, Youri maart-april '99 Info: 0118 - 479095 Carnage is de band van drummer Wouter Nuytinck en dat is helaas te horen ook. Niet omdat hij verkeerd speelt, no sir! Echter, zodra hij maar met een drumstick in de buurt van een bekken komt hoor je enkel de metalen boventoon daarvan en verder nix. En staat de rest van de band dus eigenlijk voor joker te spelen. Maar goed, Carnage speelt deathmetal van de zwaarste legering en doet dat (voor zo ver ik om de bekkenslagen heen kan luisteren) niet verkeerd. Vocalist Youri Temmerman heeft een zeer diepe grunt en de snarenplukkers (Stephan Minnaert op bas en Mike de Klerk en Sander van der Hoek op gitaar) plukken strak en snel. Technisch zit het allemaal goed in elkaar. De teksten zijn uiteraard mythisch gestoeld en sterk doorbloed, maar ook maatschappijkritisch. Zo worden apartheid en godsdienstwaanzin aangehaald en dat gaat toch verder dan de gemiddelde regen van lichaamsdelen waar we anders in dit genre aan worden blootgesteld. Het leukste vond ik toch het toetje, 'Beyond', een klein epos. Met rustig intro, verschillende tempowisselingen, retenstrakke intermezzi en een verrassend einde: een leuk metal-avontuurtje. Leuke demo, alleen volgende keer bij het afmixen de bekkenfanaat thuis laten. PT CD: OOR pop encyclopedie Info: OOR Ja, ik heb 'em aangeschaft: de OOR-pop-encyclopedie op CD- rom. Als hij eenmaal draait, bij mij duurt het opstarten onge veer een minuut of vijf (en dat is veeeel te lang als je even wat op wilt zoeken) dan is het wel een aardig ding, een beetje om slachtig. Jammer genoeg heb ik alleen Gorefest als Zeeuwse band kunnen vinden en, o ja, Dragonfly. Bands als Blof en de Juke Joints, die mijns inziens toch wel een plaats verdienen in dit vaderlandse naslagwerk, heb ik niet kunnen traceren. Jammer dus wel een beetje. En als je dan besluit om het ding uit te zetten dan moet je iedere keer nog even alle namen van de volledige OOR-redaktie gaan lezen, ook weer vijf minu ten die een eeuwigheid lijken te duren (ik kies meestal voor ctr- alt-del, dan kan ik sneller ver der op mijn pc). Zucht, was het maar een boek, of had ik maar net zo veel geld als de gemid delde OOR-redakteur die een super-de-super-de-supersnelle computer kan betalen. Ik ont zie het om het ding op te star ten, het is mij te moeizaam. BvL Qieuwe bands in ZeelanQ Stand today |is een nieuwe Walcherse hardcoreband. Drie leden van de band Ignorance, te weten Lennert Oosterling op drums, Benjamin Janse op gi taar en zang en Ceriel An- theunisse op bas, vonden in Kazimier Wannee een zanger om vanaf maart mee te gaan werken. Ze deden al enkele op tredens en in de nabije toe komst hopen ze al een demo te hebben. Voor meer info kan je bellen met Lennert Oosterling op 0118-636215. Qis een duo uit Goes dat bestaat uit Emilie (zang en gitaar) en Stephanie (pan- en dwarsfluit, zang en dans) de Bruyckere. Ze zijn on geveer twee jaar bezig en heb ben al enkele optredens ge daan, waaronder op een singer- songwritersavond in 't Beest en in Café Baarends te Goes. De veelal theaterachtige liedjes die het tweetal brengt, zijn meestal door Emilie geschreven. Ook spelen ze enkele covers. Er zijn reeds opnames gemaakt bij van Damme te M'burg. Deze hopen ze in de toekomst op cd uit te brengen. Voor meer info en boekingen kan je in het week end bellen naar Emilie op 0113 227081. Bostrock is een rockband uit Bruinisse, die ongeveer twee jaar geleden is opgericht. Gi tarist Bart de Ronde, drummer Erwin Wiebrens, bassist Jan de Waal en zanger-gitarist John Bolier (deze verliet de band in februari) begonnen de band en hier kwam zangeres Saskia Maaskant in september '98 bij. Het repertoire bestaat voorna melijk uit covers van o.a. Anouk, Alanis Morissette en K's Choice. In februari nam de band in studio 2 vijf liedjes op, die op de CD-r 'Bie Wof' zijn verschenen (voor recensie zie elders in de Noot). De mix was in handen van Wolfert Jumelet i.s.m. de band. De> CD-r is vooral bedoeld om op tredens te regelen. Voor meer info en boekingen bel je met Saskia Maaskant op 0111 - 481268. Buckle Trunk is een band uit Burgh-Haamstede, die in fe bruari 1998 is opgericht door drummer Laurens Troost en gitarist Willem Bakker. Hier kwam zanger Lennart Verkaart en bassist Tom Boogert al snel bij en de band was kompleet. Buckle Trunk speelt vooral punkrock en hardcore, maar er zijn ook wel enige grunge invloeden te horen. Er staan zowel covers als eigen num mers op het repertoire. De band is geïnspireerd door o.a. Undeclinable Ambuscade, The Presidents, Penniwise, Green Day e.d. Er zijn plannen om in eigen beheer opnamen te ma ken voor een demo. Voor meer info en boekingen kan je bellen met Willem Bakker op 0111-654167. De rockband^^Qs eigenlijk geen Zeeuwse band, maar er zaten drie oud Zeeuwen in bij de oprichting. Vandaar toch aandacht voor deze band. Gitarist Marcel Eggers en bas sist Elwin Nuyts zijn eind '97 begonnen. Daar kwam al snel gitarist Cees Groenewegen bij (in juni '99 opgevolgd door Alex Haks), zangeres Mariska Kien en Ubo Brandenburg. In februari dit jaar is de band be gonnen met optredens. Zo speelden ze al in BOHO te Ber gen op Zoom en op een stu dentenfeest in 013 te Tilburg. Uw correspondent zag en sprak ze op het Klomppop festival te Ovezande en hoorde daar eigen nummers en covers van o.a. Alanis Mor- issette, Skunk Anansi, Live en The Scene. In januari dit jaar heeft de band in eigen beheer opna men gemaakt, die op een demo cd zijn gezet. Er staan drie eigen liedjes op en drie covers. (Voor recensie zie elders in dit blad). Voor meer info en boekingen kan je bellen met Ubo op 0165-563984. In de zomer van 1997 is de pop-rockband ^^^Bontstaan. In het begin eerst nog in een wisselende samenstelling. De line-up anno mei '99 is Cor de Weerdt - gitaar, Jonky Manu- huwa -sologitaar, Jopie Moniharapon - bas, Paul Schoote - drums en Nicoie de Weerdt en Monica Pellegrino - zang. De band speelt voorna melijk eigen werk, aangevuld met een enkele cover. Op 19 december 1998 nam de band drie nummers op bij Ron Ko nings te Vrouwenpolder. Deze kwamen op de eerste demo te recht. Er zijn trouwens ook al plannen om in eigen beheer een demo op te nemen. Voor meer info en boekingen kan je bellen met Cor de Weerdt op 0118-603801. In de vorige Nootstond al een recensie van^^^^^E van hun cd 'dr. Reverb' metalizes dr. Varlot. Aangezien dit een band is waar we nog niet veel van weten, volgt hier wat meer informatie. De uit Terneuzen afkomstige Timon Grob - drums en zang, Sander Mast - bas en zang en Willem Ver- buyst - gitaar zang zijn in de lente van 1998 een surfband begonnen. Eerst nog onder de naam 'Chick Hunters'. Deze naam werd in november veran derd in dr. Reverb. In de nabije toekomst willen de heren weer een cd uitbrengen. Voor meer info en boekingen kan je bellen met Mylène Ragon op 0115 630748. Qaams en bezettings- wisselinge De Jackstreetband heeft na een bezettings- en repertoirewisse ling zijn naam veranderd inR H De nieuwe leden zijn Robin Schumacher op bas en Henk Sinke op drums. The^^Mstaat, na het vertrek van enkele leden, in de steigers. De nieuwe bassist is Jan Pieter Kopmels (bassist van het eerste uur, die ook op hun eerste cd meespeelt). Wie de nieuwe drummer is hopen we in het volgende nummer te kunnen melden. Sinds half mei is John de Pree de nieuwe drummer van lis Rob van Akkeren de nieuwe drummer. Bij His toetsenman Paul Notebaart gepromoveerd van gastmuzikant tot vast bandlid. Tremor heeft zichzelf omge doopt Onder deze naam hebben ze ook al een Demo uitgebracht waar van een recensie elders in deze NOOT is te vinden. Het con tactadres is ook gewijzigd, en is nu als volgt: Cassiopeia, Monnetstede 4532, 4463 GX Goes, tel.: 0113-218455, fax.: 0113-568126, internet via: www.cassiopeia.nl iJemo en cd nieuwS Racoon |uit Goes heeft de on derhandelingen met Sony afge rond. Er is nog geen contract getekend, maar dit is slechts een formaliteit. De deal met Sony bevat in ieder geval de uitgave van een CD waarvan de opnames plaats zullen vin den in de Brusselse ICP-stu- dio's tussen half oktober en half november van dit jaar. Produktie zal in handen zijn (advertentie)

Noot | 1999 | | pagina 4