SANTA RH El VANAF 20.00 UUR. cfcmiHHlX* noot noot pagina 6 ELKE ZONDA6 LIVEMUZIEK VANAF 17:00 UUR. ELKE DONDERDAG JAMSESSIE DIVERSE ANDERE OPTREDENS. STRANDPAVILJOEN TOT ZEE... pagina 7 Band: Fem Fatal CDr: Silence is finally broken Opname: Studio 2, Wolfert Jumelet Info: Femke van Zijl; 0118 478656. e-mail: wl u kaar t@tref. n I Ik weet eigenlijk niet of deze CDr gemaakt is puur voor pro motie of ook voor de verkoop; deze informatie kon ik nergens terugvinden. Met 7 nummers is-ie als demo wat aan de lange kant. Kun je wel weer wat meer skippen, is ook wel 'ns leuk, maar de gemiddelde pro grammeur heeft daar eigenlijk geen tijd voor. Hoewel goed verzorgd biedt het hoesje wat weinig informatie, wel worden er allerlei mensen bedankt maar wie de muziek en de tek sten heeft geschreven moeten we zelf maar verzinnen, 't Zal de band zelf wel zijn, maar is dat ook zo? De muziek zwabbert een beetje tussen funk en rock, hierbij schiet mij de term 'middle of the road' door het hoofd, 't Is allemaal heel aardig; de zang is goed, ieder nootje staat op de goede plek, leuke composities, goed gearran geerd. Maar het blijft allemaal heel erg braaf, zelfs solo's zijn ongeïnspireerd en klinken erg doorsnee. Het pakt nergens. Het probleem is, denk ik, dat men het te veel goed wil doen en daardoor geen risico durft te nemen. Het product wat hieruit ontstaat is geen vlees en geen vis omdat het ontbreekt aan persoonlijkheid en daar door erg zielloos klinkt. Eigen lijk is dit jammer want de muzi kanten kunnen wel spelen, en ook met de zang is weinig mis. Volgende keer beter? SN Band: Brother James CDr: Brother James Opname: Studio Balken- gat, Henk van Boeijen Deze demo-CD is een soort sampler getrokken van een ge lijktijdig geproduceerde CD met 11 nummers, in eigen be heer uitgebracht en ook opge nomen bij Balkengat. Die CD heeft trouwens de titel 'Contai ner'. Als je nieuwsgierig bent kun je bellen waar die te koop is. Op beide CD's staan eigen nummers en het repertoire is nog steeds groeiende, en het afgelopen jaar kende zomaar ook een toenemend aantal op tredens, waaronder de unplugged competitie van Panta Rhei. Op 3 oktober staan ze zelfs hiermee in het Arsenaal theater; helaas is deze tekst ge schreven voor 3 oktober en verschijnt-ie pas erna, we kun nen dus niets zeggen over hoe ze het daar doen. Aan de muziek kan het niet lig gen: de melodieuze gitaarrock ligt goed in het gehoor, niet te ingewikkeld en met gevoel. Hier en daar een neiging naar britpop, dan weer wat blues- achtig. De arrangementen zit ten prettig in elkaar, de num mers zijn mooi opgebouwd. Ook de productie is goed ver zorgd, weinig mis mee. Alleen de PR van Brother James laat ernstig te wensen over: deze CDr heeft driekwart jaar op buro van de SPZ gele gen omdat er helemaal geen info bij zat; alleen een CD- erretje zonder ook maar tele foonnummer erop. Erg slordig, want als er geen info bijzit kan niemand je boeken, en daar gaat het toch om, of niet? SN Band: G-String CD: G-String Opname:Z-Sound studio Info: 0II8-4I0995 Met twee covers van Jocelyn Brown, eentje van Rose Royce en 'Think', de klassieker van Lynn Collins laat G-String ho ren wat ze waard is. Mensen die een funk-feestje willen (met live band) hoeven niet verder te zoeken. Ze spelen de num mers bijna net zo goed als de oorspronkelijke artiesten. Zangeressen Claudia Coomans en Nathascha Volkers en band Michael Coomans (gitaar), George de Graaf (bas), Brian Bouwens (drums) en Norman van der Muil (toetsen) zetten een gedegen product neer. Te goed voor een cover-bandje. Ze moeten zich nu maar eens concentreren op eigen werk, daar een CD van maken en de rest van Nederland een poepjé laten ruiken. BvL Band: Cassiopeia CDr: Demo99 Opname: Sylvia Vermeulen, Studio Mos kou, Utrecht Info: Martijn v/d Bliek 0113 - 218455, http://surf.to/ tremor Heel exclusief is deze demo, want hij is enkel bedoeld voor platenmaatschappijen. Maar Cassiopeia (voorheen Tremor) is hard op zoek naar een deal en heeft dus wel goede opna mes nodig. En hier zijn ze daar (naar mijn smaak) zeer in ge slaagd. Hoewel het meeste werk wat ik op deze demo hoor al in eerdere vormen be stond, zijn de arrangementen danig bijgewerkt en is de band nu echt fatsoenlijk opgeno men. Wat mij betreft zouden ze dit product ook best als mini-CD mogen uitgeven. Voor wie het nog onbekenden zijn; Tremor, ooit begonnen als teveel-i n-een-d ozij n-m etal ban d speelt sinds 1996 atmosferi sche metal, stevige Gotische muziek gelardeerd met klas sieke instrumenten, grunts en poëzie. De demo bevat vier stukken, te beginnen met een instrumentaal intro. Arrange ment is schitterend uitgewerkt met strijkers. Tweede nummer heet 'Eye of Time' en bestaat uit twee classicistische thema's die worden afgewisseld. Rustig beginnen, dan flink uithalen. Het derde nummer, 'Strangers' en met name het vierde ('You') zijn complete werkjes. De band had met Oscar Postema al een uitstekende zanger/grunter, maar die wordt nu geflankeerd door Maaike Rijk die haar stem soe- pel met die van Oscar verweeft en hem wat tegengas geeft. In strumenten zijn allemaal prima ingevuld, waarbij eigenlijk nie mand de hoofdrol tot zich neemt. Inherent aan de mu- ziek-stijl, maar voor veel men sen storend is de lengte van de nummers. Het intro daargela ten zijn de nummers errug lang en dat had ook voor mij wat korter gemogen. Oh ja, de eindmix is gedaan door Oscar Holleman en ook dat is te ho ren: wat een crispy geluidje. PT Band: Ruthless CDr: Behaviour Opname: Studio Singel, Vlissingen, Frits van Woudenberg Info: Pascal Wondergem 0118 - 552259, http://members. xoom.com/ruthless_hc Hoera, we hebben er weer een hardcore band bij. Tenminste, hoera voor de liefhebber van het genre dan. Blijft altijd moei lijk om over dit genre wat te zeggen. Het gaat hier immers niet om de muzikale kwalitei ten, of de nummers, om over verstaanbaarheid maar te zwij gen. In hardcore gaat het erom zo opzwepend mogelijk te zijn, meestal met snelle korte num mers (elf nummers in 22 minu ten). Oké, dat klopt. De tek sten worden gegrunt en zijn daarmee niet te verstaan. Gelukkig zijn ze bijgeleverd en dat levert niet hoogstaande poëzie op. Vooral het laatste nummer B.D.B.W.T., wat blijkt te staan voor Beer Drinkin' Baldhead With Tattoos geeft te denken. Het nummer wordt vooraf gegaan door de geluiden die erbij ho ren, het drinken van bier, zet ten van een tattoo en ik hoor geloof ik ook een schaar. Fijn zo! Met Behaviour maakt Ruthless een lekker opstandige demo maar over de hele lijn heb ik ze wel met meer ener gie gehoord. PT

Noot | 1999 | | pagina 4