WEER EEN ZEEUWSE PAREL z PROFESSIONELE GELUIDSOPNAME Studie noot noot pagina 12 STUDIO (vanaf f. 35,- per uur!) studio.ron@worldonline.nl tel 0118-592818 fax 593232 NIEUWE RONDE BLOKWEG 2 4305 NG OUWERKERK TEL/FAX 0111-643197 pagina 13 \na4.^ door Bert van Leerdam londagmiddag, half 3. Max Joosse, Vincent Villerius en Marien Dorleijn, respektievelijk bassist, drummer en zanger/gitarist van Nimbus zitten al op me te wachten op het terras van Rock Desert op het Damplein in Middelburg. Koffie en thee staat voor hen op het ta feltje. Gespreksonderwerp is eerst De Zeeuwse Belofte, ze hebben het ge haald in Zierikzee. Marien: Een beetje wel tot onze verbazing, want de andere bands waren absoluut sterk en wij hadden niet onze beste avond En vervolgens wordt al weer vooruit gekeken. Max: 'Ik ben een beetje zenuwachtig voor Marien voor volgende week. Dan doet hij mee aan een voorronde van de Grote Prijs van Nederland, in de categorie singer/songwriter..'. Marien lacht en Max verduidelijkt dat hij ook al speelt hij niet mee- daar net zo zenuwachtig voor is. Mis schien nog wel zenuwachtiger dan voor De Zeeuwse Belofte m over?', maar dat komt meestal vrij vlot weer terug'. Hij lacht even 'Mijn nummers gaan over dingen die je in het leven kunt voelen, die gewoon kunnen gebeuren. In 'Believe' zeg ik tegen de mensen dat ze niet altijd op anderen moeten han gen, maar sterk genoeg moeten zijn om op eigen benen te staan. En in 'The thrazz' gaat het over eenzaamheid vanwege de ontrouw van de ander. Dat nummer is voor mij een lek ker melodietje met een droevige tekst'. 'Of de liedjes door deze 'gevoels-aanpak' niet teveel op el kaar gaan lijken?' De mannen reageren allen afwijzend. Marien: 'Nee. Gek ge noeg niet, door onze persoonlijke, verschillende benaderin gen van muziek houden we het fris. Dat komt ook omdat we allemaal een brede muzieksmaak hebben. We spelen net zo graag hard en stevig als jazzy'. 'Bovendien hebben wij er NIMBUS Nimbus is eigenlijk een heel jonge band. Max en Vincent zijn 23, Marien 21. Er is wel wat historie, maar die lijkt niet op wat Nimbus nu doet. Marien: 'Ik ben begonnen in Trouble in Paradise, ook met Vincent, en daarna speelde ik in Ningerfail. Max kwam ik tegen toen hij een beetje uitgekeken was op zijn band toen: 'Snagglepuss' en hij vond het hartstikke leuk om met ons mee te doen in Nimbus. Marien: 'Het gitaarspelen heb ik mezelf aangeleerd. Uit boekjes: din gen als 'House of the rising sun'. Momenteel beluister ik niet veel bands. En als ik er dan hoor dan zijn het Nederlandse: Daryll Ann bij voorbeeld en pas kwam Vincent met Cesar aan aan, dat vind ik goed, mijn ouders draaiden veel Beatles en die mag ik graag nog eens op zetten als ik thuis ben. Zang- of gitaarles heb ik nooit gehad'. 'Ja, ik componeer de meeste nummers, voor Nimbus. Hoewel, eigen lijk hebben wij twee manieren van componeren: öf ik kom met iets, óf er ontstaat een nummer tijdens het jammen in de oefenruimte. Dat werkt prima en dan gaan we ook door tot een nummer af is. In een nummer vind ik de melodie belangrijker dan de tekst. Wij willen echt liedjes maken'. 'Ja, dat klinkt simpel, en je vraagt je af hoe je, als je zo werkt bij de Grote Prijs van Nederland terecht komt, maar zo werkt het bij mij. Als ik een goeie melodie heb dan komt de tekst vanzelf. Het is een gevoel! Als ik zing dan voel ik me heel fantastisch en dan komen er vanzelf woorden uit mijn hart, die schrijf ik op en als ik het dan na een paar dagen teruglees denk ik vaak eerst 'Waar gaat dit eigenlijk geen moeite mee in een hoekje gestopt te worden. Wij wil len mooie liedjes maken.' Max: 'Ik denk dat wij in een andere vorm denken dan veel andere muzikanten. Wij denken in genres, de ene keer heb ben we een reggae-bui, dan weer een rock- of jazzy-bui. Je blijft natuurlijk je eigen stijl en geluid houden'. Marien: 'In muziek moet je vrij zijn en uiteindelijk komen wij dan in de pop-rock terecht en daar kan ik vrede mee heb ben, wij kunnen daar alle kanten mee op'. Na even doordenken komen de heren tot hun verbazing tot de conclusie dat Nimbus toch al weer bijna drie jaar bestaat, de tijd vliegt en eigenlijk woont er momenteel ook niemand van Nimbus meer in Zeeland. Marien en Max wonen in Am sterdam en Vincent in Utrecht. Ze kunnen repeteren in de oefenruimte van Nuff Said, dat zijn goeie vrienden. Marien: 'Ik ben eigenlijk meubelmaker van beroep, maar ik werk nu in een magazijn, daar moet ik rollen stof opbergen. Dat ver dient goed en ik voel me daarnaast vrij om leuke dingen te doen. Drie jaar geleden had ik nooit gedacht dat ik een toe komst in de muziek zou hebben. Ik zag mezelf helemaal niet als singer/songwriter maar sinds dat Grote Prijs van Neder land-verhaal krijg ik, een beetje tot mijn verbazing, in de ga ten dat mensen mijn muziek waarderen. Het zijn niet alleen je vrienden die het tof vinden, maar ook anderen die ver- stand hebben van muziek. Ik vind ook dat ik sinds Nimbus enorm ben gegroeid, Max en Vincent beïnvloeden me enorm, op een po sitieve manier'. Max: 'Ik ben eigenlijk elektromonteur, maar dat beviel helemaal niet en sinds kort ben ik begonnen aan een studie sociaal cultureel werk. Ik probeer school en muziek te combineren, maar als de muziek roept dan ga ik'. 'Les? Nee, dat heb ik nooit gehad. Ik vind het leuker om het mezelf te leren, ook al is dat de langere weg. Ei genlijk speel ik nog helemaal niet zo lang op de bas, maar omdat het geweldig gaat met de band heb ik een enorme motivatie om goed te spelen, een suffe leraar kan me niet boeien. En vergeet niet dat ik af en toe op de vingers van Michiel Slager van Nuff Said kan kijken en die is echt heeeel goed!..'. Marien: 'Ik ben ook beter gaan spelen. Vroeger dacht ik dat je goed was als je kon hakken en veel distortion-toestanden ge bruikte. Dat was macho, maar ik vind dat je beter eerlijk en op recht kunt zijn, dan zitje altijd goed.'. Vincent: 'Ik stu deer inspannings- fysiologie in Utrecht. Dat gaat over wat er met je lichaam gebeurt als je je druk maakt. Dat is voornamelijk bij sporters, maar het kan ook bij zware optredens gelden. Als we ooit maanden door de States gaan toeren dan weet ik hoe we ons uithou dingsvermogen kunnen uitbreiden.'. Hij grijnst, 'Ik zat vroeger al altijd op dingen te meppen en het eerste drumstelletje kwam uit de Speelboom, maar dat was binnen een dag totall-loss. Ik heb trouwens wel les gehad, van Ad den Decker'. 'Ik drum eigenlijk in Nimbus omdat ik fan ben van Marien. Ik zie het drumwerk als ondersteuning van de liedjes, dienend, ik geloof ook niet dat ik daar solo's of andere rariteiten aan toe moet voe gen.. Ik ben wel heel erg bezig met muziek en ik volg ook de ont wikkelingen van veel Nederlandse bands. Ik ben realistisch genoeg om te weten dat het voor ons altijd een hobby zal zijn. Misschien hypen we een keer in Nederland en dat zou ik leuk vinden, maar echt een toekomst als popmuzikant zie ik niet voor mezelf, dus ik heb er nog niet over gedacht om mijn studie ervoor op te zeggen. Hypen lijkt me kicken? maar je wordt toch zo weer gedumpt'. Marien: 'Ik zou al heel tevreden zijn als we de komende jaren ie der weekend ergens in Nederland konden optreden, als we een boekingsbureau hadden en af en toe eens een cedeetje mochten maken. Ik zou trots zijn als ik la ter aan mijn kinderen kin deren foto's kon laten zien, zo van 'Kijk jongen, hier staat papa met zijn bandje op het podium van Parad iso Nimbus speelt 3 oktober in Pantha Rei, 15 oktober op de finale van De Zeeuwse Belofte en 23 oktober in de Drvkkerij in Middelburg. Een nieuwe demo komt er aan.^ (advertentie) (advertentie)

Noot | 1999 | | pagina 7