noot noot pagina 5 pagina 4 Foto: Marien Dorleijn. Opname:Theo de Kreijger Hoogtepunt voor de Zeeuwse popmuziek was natuurlijk zondagmiddag, een uur of vijf, toen Marien Dorleijn als overwin naar in de categorie Singer/songwriter het podium van Paradiso mocht beklimmen.'Het stomme was...', zo vertelt Marien,' dat ze bij nummer twee bijna alles van mij opnoemden, ik baalde als een stekker, want vorig jaar was ik ook al tweede, maar toen bleek het op Finnley's Sea te slaan. En ik werd nummer Één! Waarom hij wel won als singer/songwriter en niet met Nimbus, terwijl hij zondagmiddag ook weer bijna dezelfde playlist afwerkte, weet hij niet.'Ik denk dat ik, als ik alleen op het podium sta, breekbaarder overkom...'. Naast de enorme beker ontving hij ook het bedrag van 12.500,- gulden. Marien:'Ik moet voor het uitgeven van dit bedrag wel steeds toestemming vragen, het moet in principe aan instrumen ten opgaan. Ze hebben zelfs al gezegd dat ik min of meer ver plicht ben er een nieuwe akoestische gitaar voor te kopen. Maar dat is geen bezwaar'. De toekomst van Marien ziet er rooskleurig uit want begin vol gend jaar gaat hij eerst (als betaald muzikant) toeren met 'Caesar' en verder kijken of er platenmaatschappijen geïnteresseerd zijn in Nimbus of hemzelf. 'Je moet overal zelf achteraan...', zo vertelt hij nuchter,'... want ik heb nog niet één telefoontje gehad vandaag!' NOOT NOOT CD. Gitarist Erjen van Nierop schreef'Schijnbeweging'. In eer ste instantie voelt zo'n CD een beetje 'blotebillerig' aan. Het klink heel helder en verstaan bare teksten moet je ook willen horen, er zitten een paar gewone liefdesliedjes tussen en daar moet ik af en toe een beetje van zuchten. Maar als je doorluistert dan hoor je dat Koel Bewaren een heel goeie band is. Mooie arrangementen, goeie, niet te overdreven maar zeker des kundige solo's (complimentje voor Erjen, zeker in het half engelse nummer 'Thelma') en afwisselende composities.'Hier Openen' is een CD die niet verveelt en daarmee hebben ze een sterke troef. Het lijkt van geen meter op Blof, maar meer op Henk Westbroek. Mooie (nette) zang en uitge kiende begeleiding. En van de meligheid in sommige num mers hou ik ook wel, ...soms. BvL Band: Sideburns CDr: Not for sale Opname: LAC Sound Reimerswaal, Kruiningen lnfo:0l 18-410712 Zo af en toe duikt er weer een leuke band op die Rock 'n Roll maakt. Na Johnny and the Starshooters kunnen we nu prima terecht bij de Walcherse band The Sideburns. Even de line-up: Ron Daniëlsche (Vocals), René 1 Koole (gitaar/vocals),John Hoek (gitaar), Peter Wielemaker (bas),Willem van Luyk (hammond/piano/vocals) en Angelo Geleijn (drumz). Op het recordable cedeetje staan zeven uiterst swingende nummers die met hoorbaar plezier worden gespeeld.Titels als 'Crazy me','Truckdrivers rock','All I can do is cry' en 'Flip, flop and fly' spreken voor zich en met de eerder ge noemde line-up kan het niet anders dan dat we dit gezel schap de komende maanden op uiteenlopende podia tegen zullen gaan komen. BvL ■->••• vorm ook live had kunnen waarmaken had de uitslag van de Belofte er heel anders uit kunnen zien. Er zit een mooie dynamiek in de nummers, ze zijn mooi opgebouwd en vak kundig geproduceerd.Toch jammer dat The Per aan een soort winterslaap is begonnen. Misschien dat de verschillende projecten, waarmee diverse bandleden zich intussen bezig houden, toch wel weer interes sante dingen op zullen leveren. SN Band: Koel Bewaren CD: Hier openen Opname: Studio2, Ouwerkerk Info: 0111-642934/ www.koelbewaren.com Steven Neele (zang/gitaar) en Simon van der Meer tekenen voor I I van de 12 goeie nederlandstalige songs op deze Band:The Per SDemo-CDr: Heaven/Hell Opname: Info: 0654615840, fax: 01 18-562459 Een zeer obscure demo-CDr die aangetroffen werd op het Secretariaat van de SPZ. Aange zien de CD maar twee num mers bevat waarschijnlijk spe ciaal geproduceerd en inge stuurd om mee te kunnen doen met de Zeeuwse Belofte. En met redelijk succes:The Per kwam tot de eerste voorronde van de Belofte in Zierikzee. Ze hadden helaas de pech dat ze fh die bewuste voorronde Trip- pin' en Nimbus tegenover zich vonden. De vaste lezers weten intussen door wie de Zeeuwse Belofte is gewonnen. De twee nummers die op deze CDr staan zijn beide erg mooi: als The Per dit geluid in deze

Noot | 1999 | | pagina 3