DE ZEEUWSE POPPRIJZEN nieuwsblad voor de zeeuwse popmuziek, jaargang 11nummer 1maart2000 noot [eeland pagina I door Bert van Leerdam De grote Tv-studio van Zeeland- net in Kamperland bleek een uit stekende locatie te zijn voor de uitreiking van de Zeeuwse pop prijzen over 1999. Een stijlvolle entree en een grote ruimte voor de optredens. Thuisblijvers konden het evene ment volgen op het Internet, maar de enkeling die dat pro beerde moest halverwege toch afhaken omdat het geluid niet meer meekwam. Stom natuur lijk om dat te proberen, een beetje popliefhebber liet zich het buitenkansje niet ontnemen om weer eens lekker naar de beste bands van Zeeland te komen kij ken. De Stichting Popmuziek Zeeland had het hen overigens extra gemakkelijk gemaakt want voor 5 piek kon je per bus uit heel de provincie het evenement meemaken. Voor de optredende artiesten was het even anders spelen dan t 23 normaal omdat het podium enorm breed was en de PA- kspeakers dus erg ver uit elkaar stonden. En als je dan achterom if, keek kwam je oog in oog met je zelf op een enorm groot video scherm dat de beelden van je op- g treden een ietsje vertraagd lieten s^zien. Ingewikkeld, maar dat hoort er bij als er ook ruimte moet zijn voor camera's die het geheel voor een televisiepro gramma vastleggen. Met ruim 400 bezoekers was het in ieder geval veel drukker dan menig doemdenker had ver wacht en de sfeer was prima. De Niro beet het spits af en Oscar Postema (in het dagelijks leven de zanger van metal-groep 'Cassiopeia') had zich voor deze gelegenheid in een Thools onderwijzerskostuum gehesen om, compleet met pijp en 'bel erend toontje', presentator Martijn Oosterling de ruimte te geven om de genomineerden en aspirantwinnaars te profileren. Compliment trouwens voor Misty, de band die de rol van 'tussendoordeuntjes, opzwel lende tromroffeltjes en opvul- deuntjes' perfect opvulde. Schijnbaar achteloos en met verve benutte dit overwegend jonge gezelschap jazz-standards, die je eerder van veertigplussers zou verwachten, voor dit doel. De Popprijzen zelf werden uit gereikt door de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Wim van Gelder, Cultuur gedeputeerde Gert de Kok, zangeres Marjon van Iwaarden en SPZ-voorzitter Herbert

Noot | 2000 | | pagina 1