noot noot pagina 4 pagina 5 WOL door Peter Scheefhals. Is er leven na het winnen van een Zeeuwse Popprijs? We zijn benieuwd, en daarom een interview met Wolfshead, de winnaars van het jong&wild-onderdeel van de Zeeuwse Popprijzen 1999. De vragen worden door mij afgevuurd aan Coen Hamelink, gitarist/ zanger bij deze formatie. Dit gesprek duurde maar liefst drie, interessante, kwartieren. Jullie begrijpen dat ik dit dus heb moeten samenvatten in de hoeveelheid woorden die ik voor dit stuk tot mijn beschikking heb. Dit overi gens zonder de ware strekking en inhoud aan te tasten... Noot: Altijd de eerste vraag is, wie vormen tezamen Wolfshead, en wat zijn hun rollen in de band? Coen: De band bestaat uit Marco van Boven - drums, Bram van Houte - basgitaar en zang, en ik natuurlijk, op gitaar en zang. In het begin, in 1996 was er nog een tweede gitarist, Edwin Moleveld, maar die heeft inmiddels de band al weer verlaten. Noot: Heeft het verlaten van de band, door die gitarist, conse quenties gehad voor de stijl en de ontwikkeling van de band? Coen: Het was wel even uitpro beren of alle nummers zonder hem nog wel gespeeld konden worden, maar dit bleek nog goed te doen. Er is wel het één en an der aangepast, natuurlijk. Ik speel nu veel intensiever gitaar, met ook meer solo's. Ook de zang wordt beter uitgewerkt. Dit moest ook wel om het geluid vol en dynamisch te houden. We hebben hard moeten werken om zover te komen. Over inspiratie bleken we ook nog meer dan vol doende te beschikken, dus, door gaan maar. De veranderingen werkten best wel heel positief in op de band en de stijl. Noot: Mag jullie muziek om schreven worden als Hardcore? Coen: Je kunt onze tegenwoor dige stijl niet puur tot de hardcore meer rekenen. De vaak toch wat oppervlakkigere invul lingen aan nummers, die bij de hardcore-stijl horen, zijn wij een beetje ontgroeid. Wij willen een dynamisch geluid met diepgang creëren. Strakke riffs en beats, in een passende snelheid en groove. En, heel belangrijk, teksten met een iets zeggende inhoud. Onze roots liggen echter, en dat zal toch altijd terug te horen zijn in onze muziek, wel in de hardcore-hoek. Noot: Je zei net zelf al dat Wolfshead vanaf 1996 een band is. Kun je iets vertellen over jullie ontstaansgeschiedenis? Coen: Onze eerste demo, 'Open Mind' is live opgenomen in de Piek, en is uit 1997. Dit was een leuk begin. De tweede demo 'Facts of Faults', op CD-r, klinkt al veel beter, en heeft dus de Popprijs en een goede recensie in de Noot opgeleverd. Ook heeft het ons in Zeeland en de Randstad al behoorlijk op weg geholpen. Op dit moment zijn we hard aan het werk voor nieuwe opnames. Daar zouden we in de zomer van 2000 aan willen beginnen. We zullen eerst echter ons budget moeten aanvullen, en daar zijn we nu hard mee bezig. We willen deze komende CD ook laten persen, in plaats van weer met een CD-r te werken. Noot: Maar heeft het winnen van de popprijs dan niet meer optre dens opgeleverd in Zeeland? Coen: Nou, niet echt noemenswaardig. Het ligt niet aan de SPZ, want dat zij deze muziekstijlen wel promoten, door ze mee te laten tellen in de popcultuur, is heel positief. Er moet nog heel veel gebeu ren in Zeeland voordat de meningen veranderen. Ook wil ik nog vermelden, dat we, volgens ons ook terecht de pop prijs hebben gewonnen. Niet in de laatste plaats, omdat we keihard werken aan onze band. Ik heb ergens ook nog steeds hoop dat Zeeland wat progressiever gaat denken en bands als ons meer gaat Noot: Wat is jullie 'tactiek'. Oftewel, hoe gaan jullie met je demo om? Coen: Naar een platencontract zijn we niet zo hard op zoek, als je dat bedoelt. De reden hiervan is dat we geen tijd hebben, in verband met studeren en zo, om aan alle verplichtingen die het afsluiten van een contract met zich mee brengen te voldoen. We willen wel zo veel mogelijk live optreden, en daar heb je contac ten bij nodig. We zijn nu dus hard aan het werk om met de juiste mensen in contact te komen. We hebben bijvoorbeeld gesproken met leden van 'Raccoon' en 'Nuff said', van wie we heel veel nuttige adviezen hebben gekregen, die we ook opvolgen. Het aantal optredens stijgt ook, en dat is dus wel o.k. Omdat het bij Wolfshead toch om de optredens gaat, zijn we dus redelijk tevre den, tot nu toe. Noot: Mag ik uit deze laatste opmerking opmaken, dat het wat op tredens betreft dus heel goed loopt? Coen: Nou, in Zeeland gaat het nog behoorlijk stroef. De zalen dur ven nog niet echt de meer alternatieve en dus vernieuwende acts neer te zetten. Ik vind trouwens, dat Zeeland behoorlijk achter be gint te lopen bij de rest van Nederland. En dat is niet goed voor het pop-erfgoed in Zeeland. Je ziet dat steeds meer Zeeuwse bands de provincie verlaten, om via elders wél door te breken, zoals de bands die ik eerder al noemde. In de Randstad hebben we ook meer kansen om op de podia te komen. In een wereldstad als Rotterdam lukt het ons beter dan hier. boeken. Voor ons waren tot nu de belangrijkste optredens in Zee land tijdens de Zeeuwse belofte, de Popprijzen, en de Klomppop-, Zeeslag- en Anywave-festivals. Noot: Als laatste vraag, ben ik toch altijd benieuwd naar iemands persoonlijke kijk op popmuziek in het algemeen. Dus hoe denk jij er over? Coen: Popmuziek komt in 1001 verschillende stijlen en culturen voor. De topics in de teksten zijn echter door de geschiedenis heen hetzelfde gebleven, en zullen ook altijd blijven voorkomen. Popmu ziek is dan ook een perfect medium om iets speciaals over te bren gen, zoals de basics of life, waar het uiteindelijk altijd om draait. Noot: Nou jongelui, denk daar maar eens over naEn, om nog even met Wolfshead af te sluiten, die jongens komen er wel, als ze op deze manier door gaan. Je kunt ze binnenkort nog live zien op 8 April in de Big S, Burgh- H aam stede. Voor boeking en info van Wolfshead 0118-602356 Marco van Boven Hogestelle 19 4339 AP Nieuw en St. Joosland

Noot | 2000 | | pagina 3