noot noot pagina 6 pagina 7 PI*1 I NOOT Band: Racoon CD: Till Monkeys fly Opname: ICP studio's, Brussel Info: 038-3636103 e-mail: soz.concerts @planet.nl Zaterdag 19 februari, 21.15 uur: Een lange rij wachtenden trotseert de kou voor Het Beest in Goes: Racoon presen teert de nieuwe CD 'Till Monkeys fly'. Even later blijkt dat al heel wat Beest-bezoe kers de CD, net als ik, al we ken niet uit de speler gehad hebben want ze zingen de goedgekozen teksten uit het hoofd mee met zanger Bart van der Weide. Samen met gitarist Dennis Huige, drum mer Paul Bukkens en bassist Stefan de Kroon laat hij zien waartoe Racoon in staat is: uit stekend gitaarwerk, Paul is als vanouds een genot om naar te kijken en te luisteren en dank zij het sterke zangwerk van Stefan komen de rustige num mers ook niets aan kracht te kort. Kortom, de belofte van de CD wordt meer dan waar gemaakt. Dat bas-drum-gitaar is een simpele, maar voor veel bands moeilijke basis is om op te boeien (voor een gitaarsolo is meestal geen ruimte) merk je bij Racoon niets. Dennis wis selt de akoestische gitaar regel matig af met een elektrische en op de CD wordt slechts in 'Blue days' gebruik gemaakt van een paar strijkers en dan zingt Bart nog 'I'm an ass-hole, but I'm learning'. Het klinkt misschien overdreven, maar Blof zette Zeeland op de Ne derlandse kaart, als er één band Zeeland op de wereld kaart kan zetten dan is het Racoon. BvL Band: Du Driefstang CD: Recht voe je bakkes Opname: Mark Nijssen Oudelande Info: 0113-351666 Na 'Degelijk werk' is dit de tweede CD alweer van het Zuid-Bevelandse gezelschap 'Du Driefstang'. Er staan maar liefst 11 nummers op. Ik pik er een paar uit: Track 1. Intro. 2. 'De Zevensprong', een stevige versie van het bekende kinder liedje. 4. Een melig babbeltje. 5. De Vingerplant, een parodie op het Doe Maar-lied 'Nederwiet', ik kan er eigenlijk wel om la chen. 6. en 7. Blue shuede shoes en Tutti frutti. Nog stevi ger dan het origineel. Track 8. Taart in je bek. (a la de Raggende Manne: Zal ik jou eens even een taart in je bek smijten 5x. refr: Ik ben zo blij, zo blij dat m'n neus van voren zit en niet opzij). 10. De Ron- kers, een verhaal, ietwat giechelig verteld, over drink- avonturen. Du Driefstang is eigenlijk een extra melige versie van 'n8werk. Maar wel leuk. Ze gaan er niet prat op goeie mu zikanten te zijn maar de CD klinkt prima en de opnamen zijn uitstekend. Ik ga toch eens een keer kijken als ze ergens optreden. BvL Band: Spranks CD-r: Soft and Gentle Opname: Dylan Nutzmann Info: 0115-621479 0115 695436 Ik kan het me zo voorstellen: gitarist Ferre Daneels en saxofonist Geert van de Eynde zijn goeie vrienden en mogen graag de tijd doorbrengen met jammen. Daaruit ontstaan nummers en ze vinden het ei genlijk zonde die zomaar te la ten liggen. Voeg daarbij een 'Machientje' (zo noemen ze het zelf op de CD) voor de on dersteuning (drum en toetsen) en Spranks is optreed-klaar. De CD-r klinkt goed, Dylan heeft zijn werk prima gedaan maar ik vraag me wel een beetje wat wij er mee moeten. Het is leuk voor tussen hun schuifdeuren, maar verder? Voor een diner is het te onrustig en op een pop festival te soft. Mijn advies is: neem een zanger en/of zange res in dienst, een bassist en drummer en begin een band, of blijf lekker spelen voor het eigen plezier. BvL. Band: 110 Volt Lovers CD-r (I): X-Mess '99 (compilatie CD)CD-r (2): Minimal Brain dysfunction Opname: RS-Records (oa de 220 Volt studio Middel burg) Info: 0621-897598 www.IIOvoltlovers.cjb.net Binnen een maand twee CD-r s van DJ Rockstar Sjors Kuyt. Aan X-mess '99 werken, naast 110 Volt Lovers, ook Eelke 'Lytrix' Jager, Mae D, Quadrupple Amputees en Acid Jack mee. Omdat deze CD wellicht in een wat weemoedi ger kerstsfeer is samengesteld is hij minder heftig dan 'Mini mal Brain Dysfunction'. Hoe wel?? Deze tweede cd is hele maal van 110 Volt Lovers: Sjors Kuyt en Miguel 'Bleephead' van der Hiele. Twee, in mijn ogen, verschillende gasten die elkaar op het juiste moment afrem men (en dat maakt 110 Volt stuwend en steady) en ander zijds lekker opnaaien (en dat maakt het hier en daar lekker creatief). Eigenlijk ben ik niet de juiste persoon om deze house-muziek op zijn waarde in te schatten want zeker op het gebied van elektronische house kan (ook) ik de trends niet meer bijhouden. Maar ik weet wel wanneer iets swingt, wan neer er creatief met middelen wordt omgegaan en ook wan neer iets goed is opgenomen en wat dat betreft scoren beide CD's hoog. Ik adviseer 110 Volt Lovers in ieder geval 'Minimal Brain dysfunction' aan te bie den bij 'De Labels' want num mers als 'A58' en 'Eye Scream man' verdienen het oor van een groot publiek. En van die maffe sample-nummers als 'Tubetop' en 'Graham Bell pt 1+2' makcen ze dan maar b- kantjes: leuk voor later. BvLBand: Not James Dean CD: Not James Dean Opname: Studio2, Ouwerkerk Info: 0113-655223 (James vd Water) Op deze CD staan ook weer de nummers die eerder op de CD-r stonden (zie de NOOT van mei '99). Ze zijn alleen op nieuw ingespeeld of opnieuw gemixed. Jammer, want om eerlijk te zijn doet Not James Dean zichzelf een beetje te kort met deze CD. Eerlijk is eerlijk: Live zijn ze beter dan op deze CD. Ik denk dat het komt omdat deze CD niet goed is opgenomen (een tussendoortje?). Het lekkere gitaartje is te ver naar de ach tergrond en de drums zitten er te dik bovenop. Maar als je daar doorheen luistert dan hoor je een geweldig muzikale band die naar hartelust heerlijk plukt uit de rijke Latijns-Ameri kaanse muziek als Reggae, Salsa en Portugese gitaarmuziek en dat aanvult met lekkere trompet-solootjes en ook prachtig zangwerk van James van de Water. Ondanks m'n kritische toon verdient deze band een ruime voldoende met deze CD en zal geen enkele zaaleigenaar er spijt van krijgen dat-ie deze band op zijn po dium heeft uitgenodigd. BvL VERBANDIES Band: Popkoor Blaaat CD: Alive Opname: Studio2, Ouwerkerklnfo: 0111 - 653855 (Bert Stuit) Ik heb zelden zo'n enthousiaste club jonge gasten aan het werk gezien en gehoord. Het Zierikzeese Popkoor Blaaat heeft met Alive een mooi visite kaartje afgegeven. Naast een aantal covers (onder andere 'White man' van the Pilgrims, 'Love shine a light' van Katrina and the Waves en de klassie kers 'It's raining men' en 'Gimme all your lovin') staan er een paar knappe composities op van toetsenist Josie Kneepkens: het titelstuk 'Alive', 'Why oh why' en het flower-powernummer 'Crushed and hurt'. Jammer dat Josie opstapt bij het koor en ik hoop dat de rest het hoofd niet laat hangen want Zeeland kan trots zijn op het Popkoor Blaaat. Compli mentje ook voor Wolfert Jumelet want die is er uitste kend in geslaagd het koor zo op te nemen dat deze CD overeind blijft als pop-CD. BvL Band: More SubietCD: Engine Parts Opname: Peter Wessel (Studio 'Naar de Eeuwige Jachtvelden' Van Damme), Middelburg Info: 0118-418760 Er staan zes nummers op de demo van More Subiet. Ik her ken er een aantal covers tussen zoals 'What I am' van Edie Brickel en 'Favorite mistake' van ehhhh... Het zullen dus wel allemaal covers zijn en dus was het wel zo netjes geweest de componisten hun credits te ge ven. More Subiet bestaat uit Jan Koopman (drums), Jan Felius (bas), Peter Jongepier (gitaar) en Ingrid Jongepier (zang) en het is een lekker bandje. De basis is solide, maar te ge routineerd, de meeste band leden gaan al even langer mee in de Zeeuwse popwereld. Zangeres Ingrid zingt tussen ontwapenend en aanvallend, en dat is knap voor iemand die voor het eerst in een band zingt. Ik hou er wel van want het geeft een prettige spanning aan een nummer. 'Engine Parts' is een prima demo-CD en geeft een helder beeld van wat More Subiet in z n mars heeft. BvL, Band: ATP CD-R: Mozes Kriebel Opname: very mobile stu dio The Hypocript, De cember 1999 Info: Peter Scheefhals: 0113-552825 After The Party bestaat nu toch al redelijk wat jaren en heeft het land in die tijd onveilig gemaakt met een berg punk- muziek waarvan menig muziek- luisteraar gruwt. Daarentegen kunnen ze ook al jaren rekenen op sympathie uit vele hoeken. Met 'Mozes Kriebel lijkt een nieuwe weg ingeslagen te zijn. Ze omschrijven de muziek zelf als gitaarrock en zit ook niet meer echt in de punkhoek. De nummers duren langer dan de gebruikelijke twee minuten en bevatten te volgen melodie lijnen. Nu geloof ik nooit dat iemand de band zal omschrij ven als een verzameling hoog staande muzikanten, want dat zijn ze niet. Ze moeten het meer hebben van de emotie die loskomt bij het maken van de muziek en de (af en toe) onbeholpenheid die toch ook charmeert. De opnames zijn wederom vrij rauw en live, hoewel niet zo 'tussen de ogen als de vorige ATP-productie. Het leukste nummer vond ik toch het enige echte punknummer dat op het CD-tje staat. PT Band: Rusty Pawn CD-R: 21 st Century Guru Show Opname: Rusty Pawn, aprll 1999 Info: Edwin Theenaart, 0113 622329 Nadat Edwin Theenaart al vreesde dat het er nooooit meer van zou komen, kreeg hij onverwacht toch weer zijn bandje Rusty Pawn op poten. OK, dat wij dan zo laat zijn met het bespreken: Op de demo staan vier nummers en de band laat zien dat de jaren- zeventig hardrock waar we Rusty Pawn van kenden verle den tijd is. Zo start de band met een Steve Vai-achtig psychedelisch nummer. Vervol gens een nummer een beetje in de stijl van Anouk. Het derde (Acrobat) stamt duide lijk uit de tijd dat Edwin band loos was. Geheel akoesti- castisch dus. Om vervolgens fors zwaar uit te pakken met de titelsong. Voorwaar een volwassen epos. Al met al een mix waar de oude roots in te rug te horen zijn, maar die een flinke symfo-tik gekregen heeft én een lik nineties. Het resul taat zijn wel nummers van lengte. Ik denk dat de band er beter aan zou doen die toch wat in te korten. Edwin laat horen nog steeds uitstekend gitaar te kunnen spelen en over een zeer donkerbruine stem te beschik ken die me vaag aan die van Robert Plant doet denken. Het bandje is zorgvuldig opge nomen en staat strak op de demo. Ik kijk uit naar een nieuw concert, maar dan één zonder de technische proble men die Edwin bij de Zeeuwse Belofte de das omdeden. PT

Noot | 2000 | | pagina 4