noot noot r ENGINE pagina 8 Demo pagina 9 LNOOT Bands: Nimbus, Tippin, Orange Bus, Fiction Defenc/se en Juke Joints CD: De Zeeuwse Belofte «99 Opname: LAC sound, fi nale Zeeuwse Belofte, Arsenaaltheater 15 okto ber 1999 Info: Stichting Popmuziek Zeeland Eindelijk dan eerste officiële CD van de Stichting Popmu ziek Zeeland in samenwerking met Omroep Zeeland. Een dubbel-CD zelfs bestaande uit 1 CD met de bands die stre den om de winst van de Zeeuwse Belofte '99 en een CD met het speciale optreden dat de Juke Joints die avond gaven samen met de Big Band. De CD begint met 6 nummers van Nimbus. Zes nummers omdat Nimbus zelden num mers schrijft die de drie minu ten overschrijden. Naar mijn mening zijn er te weinig bands in Nederland die zulke mooie liedjes schrijven als frontman Marien Dorleijn dat doet. Het breekbare van zijn stem helde tijdens de finale af en toe over naar het niet helemaal zuivere, maar het geoefend oor hoort direct een band waarvan de grenzen nog lang niet bereikt zijn. Trippin, de tweede band op de CD, houdt niet van dat korte. Ze starten met wat een gewel dige hit zou kunnen zijn, 'Side Track Naar mijn mening moet Trippin nog wel proberen de essentie van hun nummers te ontdoen van lange stukken gejam. Dan blijft het charisma van de band staan en duren de nummers niet langer dan de betovering ervan. Fiction Defenc/se overtuigde mij weer met hun rauwe gitaar rock, hoewel ik de indruk heb dat de band nog steeds aan het zoeken is welke richting ze nu precies uit willen. Nu zoeken ze het in een dreigende lading die er af en toe nog niet helemaal uitkomt. Orange Bud was de grote ver rassing van de Belofte. De band bestaat al een paar jaar, maar had zich blijkbaar goed ver stopt. Ongepolijst, muzikaal niet altijd sporend, maar met een tomeloze energie spuwt de band hun nummers uit. Dit met een tomeloze podiumact geeft een band waar ik graag naar kijk. Terecht dan ook hun nominaties voor de Zeeuwse Popprijzen. De bonus-CD van de Zeeuwse Belofte 99 is de registratie van het optreden van de Juke Joint en Big Band die de Zeeuwse versie gaven van de dirty boogie waarmee Brian Setzer de wereld verbaasde. Snelle boogies zoals we ze al kenden van de Joints, maar dan wel met een blazerssectie van 12 man ernaast. Wat een enthou siasme, wat een feest. Wel is te horen dat het opnemen van zo'n gezelschap moeilijker is dan een bandje van vier man. Een mooie afsluiter van een mooie avond en van een mooie CD. PT Band: Hope Springs Infernal CDr: Controlled* Enslaved*Silenced*Erased Opname: Mark Nijssen Studio, oktober 1999 Info: Beekmanstraat 3, 4527 GA Aardenburg, 06 2939556375, e-mail: Hope.SpringsJnfernal@planet.nl Het voormalige Carnage gaat verder onder de naam Hope Springs Infernal. Om dit nog wat duidelijker te maken heb ben ze een demo opgenomen om te laten horen waar het nu ook al weer precies om gaat: hard, snel en toch leuk. Zelf heb ik Carnage nooit gehoord en ik weet dus niet of er in de muziek wat veranderd is, ik kan alleen zeggen dat er weinig mis is met deze demo. De metalklanken zetten bij elkaar een strak muzikaal bouwwerk neer: de zang word vanuit de tenen gegrunt, de gitaren on dersteunen en gieren af en toe lekker langs elkaar heen, zon der dat het in gepiel ontaard. De nummers zitten goed in el kaar, een mooie opbouw, pret tige tempowisselingen en ge noeg variatie om t ook voor de luisteraar leuk te houden. Hoewel ik persoonlijk niet echt een liefhebber ben van 't genre moet ik eerlijk zeggen dat, na de aanvankelijke schrik, ik al leen maar kan zeggen dat de jongens van HSI een leuk schijfje gemaakt hebben: de nummers zitten goed in elkaar, er word heel beheerst ge speeld, het enthousiasme waar mee ze deze demo hebben ge maakt hoor je er aan af, de op names zijn goed (af en toe zijn de teksten zelfs te verstaan!). Al met al beslist een demo waar de band trots op mag zijn: met wat nummers erbij zou het een heel aardige CD zijn. SN VERBANDJES Band: Trippin CD-r: Place called the groove Opname: Datasound Stu dio, Mark Verschelden Info: Rossinistraat 4, 4536 EG Terneuzen, tel: 0115 616702, e-mail: trippingrooves@hotmail.com Bijna winnaar van de Zeeuwse Belofte, in ieder geval wel de beste Zeeuwse band van 1999: Trippin is een band met poten tie. Hun muziek, gebaseerd op de soul- en funkstromingen uit de jaren zeventig en tachtig, ontwikkeld zich in een heel ei gen richting. Erg dansbaar, laidback, slepende gitaar klanken, een vette bas, een DJ die z n draaitafels als instru ment inzet en vooral de zang en raps met ietwat geknepen stem die klinkt alsof-ie niet echt meent. Bij elkaar genomen ver wacht je bij dit geluid een groep gekleurde jongens uit, pakweg, New York, en zeker geen clubje blanken uit Terneuzen. Het gaat erg goed met Trippin, ze spelen zichzelf aardig in beeld, al een paar keer op de (regionale) tv, prijs voor de beste band. Of dit zich vertaalt in meer optredens of misschien zelfs een contract weet ik niet, wel weet ik dat deze demo er zeker toe kan bijdragen dat ze wat meer, en liefst ook buiten de provincie, bekend kunnen worden. Als Trippin zo door gaat met het maken van dit soort muziek zullen we hope lijk nog meer van ze horen. SN Band: Nimbus CD: Nimbus Opname: Frank Reijgersberg Info: Marien Dorlijen: 06 55988301, e-mail: nimbuspower@hotmail.com http://www.move.to/ nimbus Nog zo n band met grote mo gelijkheden: Nimbus heeft de Zeeuwse Belofte gewonnen en zanger Marien Dorleijn won de Grote Prijs van Nederland in de categorie singer/songwriter. Dat wekt vertrouwen en geloof in eigen kunnen. Ze demon streren dat dan ook door geen demo maar een echte, in eigen beheer geproduceerde, CD uit te brengen. Erg mooi vorm gegeven en 't klinkt nog goed ook. De muziek is erg beïn vloed door de Britse popmu ziek uit jaren zestig: heldere gitaarlijnen, mooie harmonie- tjes in de zang en een stevige ritmesectie eronder. Een eerste indruk van de muziek is leuk, fris, vrolijk, een beetje vaker luisteren leert dan dat er wel degelijk over nagedacht is en dat 't wel wat dieper gaat. Maar het ligt makkelijk in het gehoor en daar scoren ze dan ook op. De muziek klinkt heel bekend en bijna vertrouwd om dat bijna iedereen er bij wijze spreken mee opgegroeid is. Nimbus heeft een oude mu ziekstijl opgepakt en een eigen interpretatie gegeven en kort gezegd doen ze dat verdraaid leuk. Waar ik wel benieuwd naar ben is of Nimbus hun mu ziek leuk kan laten blijven. Juist omdat dit relatief 'makkelijke' muziek is, voor de luisteraar althans, bestaat het risico dat men er snel op uitgekeken is. Maar goed, voorlopig scoren ze er mee en wachten we vol span ning op een echte, lange, CD. SN

Noot | 2000 | | pagina 5