m •5 noot noot pagina 6 besweer heartshine pagina 7 NOOT Band: Busted CD-r: Two 2 Opname: Wolfert Jumelet, Studio 2, Ouwerkerk Info: Bert Harte 06 - 53146650 http://surf.to/ busted Busted is al jaren toch een beetje een vreemde eend in de Zeeuwse pop-bijt. Het is een coverband pur sang, maar niet echt een feesten- en partijen band. Een repertoire gegroeid vanuit de blues, met een re pertoire dat in ieder geval wel dat zelfde bruine gevoel heeft. Met hun nieuwe CD richten ze zich dan ook op nieuwe optre dens, maar ik denk dat de Busted-aanhang het schijfje in tussen ook wel gekocht heeft. Two 2 (ehh.. de tweede CD, opgenomen in Studio 2 be vat naast vier nummers voor de conventionele CD-speler ook een boel bestanden die je kunt opvragen met de CD- rom speler van je computer. Erop staan in html-formaat (als een internetsite dus) de bio, foto's, veel dank aan de spon sors en de nummers van de CD in MP3-formaat. Een leuk initiatief hoewel ik eigenlijk iets meer had verwacht toen ik het schijfje aan mijn computer voerde. Dan de muziek. Vier (minder bekende) covers, fatsoenlijk uitgevoerd met een mooie rol voor de blazers. Opvallend is met name het nummer 'True Love' van Giraldo dat Yvonne Joziasse met passie vertolkt. Passie die ik altijd iets minder vind in de zang van Bert Harte. Hij kan goed zingen, maar ver tolkt naar mijn mening vooral passie, waar Yvonne het van na ture ter beschikking heeft. Ge luid van de CD is behoorlijk. Er is duidelijk veel zorg aan be steed. PT Band: Hatred CD-R: Hatred Opname: Harrow Studio, Losser (Overijssel) Info: 0113 - 344617 http go.to/hatred Het was al weer een tijdje gele den dat ik een deathmetal band ter recensie kreeg, maar dit is weer een echte. Nu is deathmetal een genre met vaste regels. De composities zwaar, liefst in D op lager ge stemde gitaren, de klank van de bassdrum juist hoog, de grunts diep, de teksten over dood en duistere machten. Hatred kent de regels goed en past ze ook toe. Het resultaat is dit uitste kend klinkende, maar toch enigszins voorspelbare CD-tje. Vier nummers staan erop, van gelijke kwaliteit. Van Christian Faker tot Mortal Agony, het zijn nummers gebaseerd op en kele riffs die elkaar afwisselen, waarop zanger/bassist Peter de Jonge zijn diepe grunts los laat. Uiteraard zijn de drums technisch (goed) ingevuld met veel snelle dubbele bassdrum- partijen en nog snellere roffels. Zowel muzikanten als aanhan gers van dit genre zijn trouwe volgers van de regels. Het zal me dan ook niet verbazen dat deathmetalliefhebbers ze in Hatred feilloos herkennen en het hogelijk zullen waarderen. Zelf hoop ik toch op wat meer creativiteit. PT Feest: Panta Rhei Unplugged '98 en '99 CD's: Live III en Live IV Opname: Arsenaaltheater, Lex Amrein en Walter Calbo Info: Willem Jan Buijs, 0118 - 419346 Op 3 maart vond in het Arse naal Theater de presentatie plaats van zowel Live III, de re gistratie van de finale van de Panta Rhei Unplugged Compe titie 1998 als van opvolger Live IV. Inderdaad de registratie van de finale 1999. Een bonte verzameling bands en liedjes trekt voorbij. Bands waarbij enkel de elektrieke gi taar is vervangen door een akoesticaster en bands waarbij met zorg nieuwe arrangemen ten zijn gemaakt. Wat me toch opvalt is dat met het groeien van de competitie van Willem Jan Buijs (had ik al eens opge merkt hoe geweldig ik dit initia tief vind?) de kwaliteit mee groeit. Natuurlijk, ook op deel III staan juweeltjes (persoonlijk vind ik de nummers van Ries en Giel en van Flivver errug mooi), de CD Live IV staat er vol van. Heldendaden worden met name verricht door de beide winnaars, Patrick Schip per en Not James Dean, maar ook de bijdragen van Nimbus en Flagman Ahead maken de CD zeer luisterenswaardig. Lex en Walter hebben de deel nemers eerlijk en helder opge nomen en er het beste uitge haald. Of, zoals Willem Jan het in zijn inleiding zegt:'Het is een unieke registratie van een Zeeuws Hoogtepunt. Wij ho pen dat er nog veel zullen vol gen.' Ik hoop van harte mee. Blijf ik nog met één gedachte zitten: kan de Stichting Popmu ziek Zeeland samen met de Panta Rhei Unplugged competi tie niet tot de Zeeuwse afvaar diging voor de Grote Prijs van Nederland, divisie singer/ songwriter komen? PT Band: MoBunk CD-R: On the good foot Opname: Studio Singel, Vlissingen Info: Don Bauerman 0118 - 618214 VERBANDIES De CD-r-produktie van MoBunk is niet gering, al weer de derde in twee jaar. Deze werkwijze geeft een mooi beeld van de ontwikke lingen die de band doormaakt. Waar ik de vorige CD-r nogal eens wat langdradig vond, bij het opnemen van 'On the good foot' is hier rekening mee gehouden. Al bestaande nummers werden teruggebracht tot de essentie en ook de nieuwe werden compact gehouden. Hulde! MoBunk speelt met funk, een vleugje jazz en vooral verras sende wendingen, met name door de invulling van de uitste kende gitarist Micha Beckers. Soms zijn deze wendingen wat hoekig, een beetje geplakt, maar het geheel blijft wel over eind. Karakteriserend is ook de sax van Jos Weeland, met mooie loopjes. Jos zal nooit een fantastisch zanger worden, maar zoals hij hier de zang in vult is het heel functioneel. Al met al heeft MoBunk een bij zonder eigen geluid gekregen waar ik wel van hou. Beste num mer van het schijfje vind ik het titelnummer 'On the good foot', dat na een paar keer draaien nog tijden in mijn hoofd blijft nagalmen. Een num mer gebaseerd op een lekker gitaarloopje, herkenbaar refrein en een mooie saxsolo. Mix klinkt goed, alles is goed hoor baar en fris. Ik denk dat MoBunk op de juiste koers ligt. PT Band: Dedication CD-r: Preview Opname: Studio 21, Hans Kempkes Info: www.dedication.itgo.com Als voorproefje van hun later dit jaar te verschijnen CD heeft Dedication alvast een CD-r uit gebracht met de toepasselijke titel 'Preview'. Waar hun vo rige CD het vooral moest heb ben van de kwantiteit, en he laas niet van de kwaliteit, heb ben ze het met dit schijfje beter aangepakt. De nummers zijn amerikaans klinkende 'adult oriented rock' amerikaanse gitaarrock met teksten die gaan over relatieproblemen, zinloos geweld en allerlei andere zaken die de moderne mens zo al be zighoudt. Hoewel de stijl dus niet wezen lijk verschilt van die van hun vo rige CD, is de uitvoering aan merkelijk beter. Waar ze op hun voorgaande schijfje wel 17 songs hadden gepropt heeft 'Preview' er slechts 5. En dat is de kwaliteit zeer ten goede ge komen, niets spectaculairs maar wel gewoon deugdelijk klinkende songs. Goed gepro duceerd, aardig gecomponeerd en de teksten klinken goed, zelfs de meegeleverde song teksten zijn in behoorlijk cor rect engels geschreven. Helemaal perfect is het allemaal nog niet maar als de hele CD zo gaat klinken is Dedication al een heel eind op de goede weg. SN Band: Till Dawn CD: Till Dawn Studio: LAC Studio Reimerswaal Info: 0651 -214105 Danny Polfliet http ill people.zeelandnet.nl/ almer/tilldawn Danny Polfliet en zijn mannen hebben een mooi cedeetje ge maakt. De band bestaat trou wens verder uit Remy Lissen- berg (gitaren), Almer Kaasschieter (bas) en Marcel Minet (drum). Klinkt lekker (Danny: we hebben het in een middag op genomen) en het sfeertje is goed. Vier nummers staan er op. En, ze geven het in hun bio zelf ook al toe, het is muziek geïnspireerd op Chris Isaac (vooral track 3, 'Blue clouds in the rain' heeft dat zaaaaalige weemoedige toontje), Roy Orbison en the Mavericks. Maar toch heeft het iets eigens. Hoewel ze met z'n vieren op treden zijn de gastmuzikanten zeer verfrissend aanwezig: Franklin Schieman (saxen), Rinus Zuidweg (trompet) en Frans van der Wende (trombone), uiteraard niet de flauwsten onder de Zeeuwse muzikanten. De eerste drie nummers zijn rustig, af en toe weemoedig waardoor de band een beetje afvalt als feestband, maar track 4, 'The crawling life' heeft een lekkere uptempo beat. Eigenlijk is Till Dawn een kwaliteitsband die mooie CD's kan maken en waar je thuis met plezier naar luistert, ik ben zeer benieuwd hoe ze het op een podium spannend gaan houden. Een belofte! BvL Band: Facelift CD-r: Beside your heartshine Opname: Studio 2, Wolfert Jumelet Info: 0118-411795, 0118 430104, 06-29355301 De Vlissingse formatie Facelift brengt een hoop tijd door in de studio en zo nu en dan komt er wat naar buiten, zoals deze CD-r met drie eigen songs erop. Stevige gitaarrock waarin invloeden zijn te horen van Bush, Guns 'n' Roses, Pearl Jam etc. Hoewel de songs van de band zelf zijn is er nog geen sprake van een ei gen geluid, de invloeden van hun voorbeelden zijn nog te groot. Wat niet wil zeggen dat het een straf is om naar de CD-r te moeten luisteren, inte gendeel. De nummers zitten goed in elkaar en worden met overtuiging uitgevoerd, de

Noot | 2000 | | pagina 4