Görp 1000 M2 MUZIEK noot pagina 8 muziek centrum Roosendaal Gitaren Gitaarcombi's/Versterkers Blaasinstrumenten P.A. Piano's/Vleugels Digitale piano's Keyboards Accordeons Orgels Populair/Klassiek MUZIEKCENTRUM VAN GORP Dichterbij dan je denkt Tholen Goes Middelburg. Hulst Zierikzee ±20 kilometer 50 kilometer 77 kilometer 56 kilometer 55 kilometer 900 meter van de snelweg OPEN: Maandag t/m zaterdag Vrijdag koopavond MUZIEKCENTRUM VAN GORP KADE 87 4703 GD ROOSENDAAL (WEST) TEL 0165-545824 NOOT productie is ook heel netjes. Ik zou de band alleen willen aanraden om wat meer risico te durven nemen en meer een eigen geluid te zoeken, ik denk namelijk dat dat vermo gen in aanleg zeker aanwezig is. SN Band: De Niro CD -ree: Upstairs Studio: live in Stairway op 20 oktober 1999, Utrecht door Timo Beekman Info: 0118-618086 httpill de.niro.8m.com Ik kan nu natuurlijk niet gaan schrijven dat ik er geen moer aan vind want met deze CD- recordable heeft De Niro in januari een popprijs in de wacht gesleept. Maar eigenlijk moet een band als De Niro het niet meer hebben van een 'recordable-cedeetje'. Ik hoop dat ik mijn exemplaar over enkele jaren voor gruwelijk veel geld als collectors-item van de hand kan doen.. De Niro werd, voor wie het nog niet weet, aanvankelijk geformeerd rond zanger/ songwriter Jan Piet de Klerk maar groeide later uit tot een geheel en dat samenspel doet de formatie hoorbaar goed. De band staat als een huis in de wat heavier songs als 'Where the Weekend last all week', 'Stir it up again', 'All I need is rock&roll' en 'Dig digitalogues' (een nummer dat vanwege de super-strakke bijna niet live gespeeld kan worden, maar ze redden het!), maar ik hou toch vooral van het rustige num mer 'Watching the news on CNN' en als ik dan naar de gitaarsolo in het begin luister dan begrijp ik nu ook waarom NOOT-hoofdredakteur Peter Toussaint zo snel kan tiepen, lekker solootje... Nog een kritisch toontje, misschien: Soms vind ik het jammer dat Jan Piet zijn stem wat eenzijdig gebruikt, het lijkt af en toe een maniertje om heavy te klinken, wat afwis seling zou ik niet erg vinden. BvL Band: Uppercut CD-r: 'Punches and strategies' Studio: Theo Pernette and Mithat Dogan at DDL Stu dio Amsterdam Info: 0118 418964 010-4761542 Zo ken ik ze weer: 12 songs in ruim 20 minuten speeltijd. Met als hoogtepunt track 10, 'Out of luck' (15 seconden). En dan hebben ze alles gegeven wat ze hebben en ook wat je als luiste raar op dat moment aankunt, wat een energie! Uppercut is nog steeds bijtend en maakt rake hardcore. Op 'Punches and strategies' klinkt het ensemble af en toe eigenlijk meer naar rock dan op de eer ste CD's, maar dat kan ook door de opnamen komen. De songs zijn (zeker als je met de teksten meeleest) prima te vol gen en dat is al een hele verbe tering. Wat dacht je hiervan (in Using your own mind): 'I understand you're new to this entire scene. That doesn't mean that you can get away with ev'rything, there's more to this than just a fucking fashion show Uppercut go!'. Ik snap eigenlijk niet dat de naam van deze band op zo weinig festival-affiches staat voor komende zomer. Vier man sterk, een enerverende show en poep-strakke hardcore, wat wil je nog meer? BvL Band: The Kings of Cooi CD-r: Extra Fresh! Opname: tracks 1,2, 3: Studio RS 29, Waalwijk, tracks 4, 5: live op Anywave, Zierikzee, 1999 Info: St. Southern Rhythm Blues, tel: 01II-413433, 06-22804209, e-mail: thekingsofcool@zeelandnet.nl 't Is weer 'ns wat anders: een CD van een bluesband. Er ko men heel wat geluidsdragers voorbij op de redactie van de NOOT maar blues zit daar niet vaak tussen. En dat is best wel jammer want de blues is beslist deel van de moderne popmu ziek en vaker nog een belang rijke invloed. Daarom is het af en toe best leuk om te horen waar het nou eigenlijk allemaal mee begon. De CD-r van de vijfmansformatie The Kings of Cool uit Schouwen laat 't alle maal horen, met 2 covers en wel 3 eigen werkjes. Twee van de bandleden hebben in het verleden hun sporen al ver diend in de bluesband Rodi Dean en ook de overigen zijn al wat jaren actief in de rock- en bluesscene. Hoewel de Kings zeker geen rootsmuziek spelen is de basis wel hoorbaar aanwe zig. Hun interpretatie is echter een stuk strakker dan die van de gemiddelde bluesband: waar anderen de muziek vaak ver stikken en helemaal dichtspelen houden de Kings de songs lek ker open waardoor een heel helder geluid ontstaat. De ge bruikte schema's zijn tradioneel blues, maar dan op een swingende funky wijze, zeer dansbaar, waarin solo's als vanzelfsprekend voorbij komen, zonder dat de solist hoeft te knokken voor z'n plekje. De titel van de CD-r: 'Extra Fresh' is zeker van toepassing. SN

Noot | 2000 | | pagina 5