Het Popfestival van Zeeland Mosselrock -live demopresentaties noot noot Wil je met jouw band ook in de agenda, mail dan naar popke@free.zeelandnetnl Deadline volgende agenda: 28 juni JUNI JULI pagina 10 pagina II door Peter Toussaint Hoera, zojuist is het nieuws binnengekomen, het mag doorgaan! In verband met de landelijke verordening dat er tijdens het EK voetbal geen grote evenementen mogen plaatsvinden kon de korpschef van de politie geen agenten vrijmaken en moest een ne gatief advies geven. En kon burgemeester Spar van der Hoek (Middelburg) geen vergunning verlenen voor het Popfestival van Zeeland. Maar ja, daar barstte een storm van protest en publici teit over los zodat alle partijen alsnog eens gingen kijken wat er aan gedaan kon worden. Waar gaat het nu allemaal om? De Stichting Popmuziek Zeeland had verzonnen dat het best wel aardig zou zijn na de geslaagde feesten van de Popprijzen en de Zeeuwse Belofte nog een afslui tende overtreffende trap te organiseren. Al filosoferend kwamen ze er achter dat Zeeland nu toch wel een indrukwekkende lijst met popnamen heeft en als we die toch eens samen op één festi val zouden krijgen... Na wat tegenvallende pogingen, kwam het management van Blof met een datum waarop iedereen wel zou kunnen, ledereen? Nou, nog niet alle namen zijn vastgelegd, maar het is de bedoeling dat onder andere Blof, Racoon, Nuff Said, Juke Joints en Big Band, Nimbus, De Niro, Trippin en dr. Reverb op één festival komen spelen. En dan heb je toch een rij namen waarmee je een heeeel mooi festival hebt. De Provincie zag de uitstraling van dit Zeeuwse geheel ook in en stelde het Abdijplein in Middelburg ter beschikking, samen met een mooie subsidie. Ja, eigenlijk zag iedereen het helemaal zitten. Het enige wat nog moest komen, was de vergunning... Gelukkig zijn de Gemeente Middelburg, de korpschef van politie, de Provin cie Zeeland en de Stichting Popmuziek Zeeland nog eens om de tafel gaan zitten en is er na constructief overleg een oplossing ge komen waar iedereen blij mee is. Op tweede pinksterdag (twaalf juni) gaat Zeeland de concurrentie met PinkPop aan. Het feest om een uur of twaalf beginnen, doorgaan tot elf uur 's avonds, waarna de mensen die er geen genoeg van kunnen krijgen door kunnen feesten op de afterpart/. Kaarten zullen eerdaags in de voorverkoop gaan tegen het kleine prijsje van vijfentwintig piek. Wat, teveel? Dan weet ik nog wel een oplossing voor diegenen die erbij willen zijn, de handen uit de mouwen kunnen steken, maar geen geld hebben. De organisatie zoekt namelijk nog een club vrijwilligers die tijdens het festival mee willen helpen. Interesse? Meld je tijdens kantoor uren aan bij de Stichting Popmuziek Zeeland op telefoonnummer 0118 - 682525. door Peter Toussaint Waar elk festival aan geïnteresseerde bands vraagt om demootjes en dergelijke op te sturen heeft de organisatie van Mosselrock een nieuwe vorm gevonden. Uiteraard kan een band zich inschrijven via een demootje, een bio en meer van dat soort zaken, daarnaast worden de bands uitgenodigd om live te laten zien wat ze kunnen. Want uiteindelijk gaat het daar toch om, hoe de bands zich pre senteren op een podium en wat ze daar presteren. Vorig jaar begon deze nieuwe opzet wat voorzichtig met presenta ties in café de Pompe in Goes, dit jaar was de opzet aanzienlijk groter. Gekozen was voor het theatercafé in Middelburg, een locatie die beter geschikt is door meer ruimte en een groter po dium. Twee zondagmiddagen deden telkens zes bands hun stin kende best om het publiek en de organisatie te overtuigen van hun kunnen. Het publiek ook, want voor iedereen was er een 'stembiljet' waarop de meningen over de optredens mochten worden ingevuld. En nadat de stapels op voorhand ingevulde for mulieren eruit gefilterd waren (honderd formulieren die identiek zijn ingevuld met de opmerking dat bandje A geweldig is en bandje B helemaal nix), werden die meningen ook meegenomen tijdens de bestuursvergadering. Ik kan niet anders zeggen dan dat het voor iedereen een succes is. De bands houden er een kort optreden voor een goed gevulde zaal, de organisatie krijgt de bands live te zien, het publiek heeft een leuke, afwisselende middag en de zaaleigenaar heeft een gega randeerde volle zaal, met bijbehorende omzet. Enkel winnaars dus. Oké, ik kan me voorstellen dat je als gevestigde band niet zit te wachten op een optreden van een twintig minuten, tegen de gage van een handvol consumptiebonnen. Aan de andere kant, als je band eenmaal dat niveau bereikt heeft, zal je roem ook bij de or ganisatie bekend zijn en is daarmee je plekje op het festival toch wel geregeld. Hoewel het geen wedstrijd is, met als hoofdprijs een plekje op Mosselrock, zijn uit de demopresentaties van zowel dit jaar als vo rig jaar toch bands naar voren gekomen die anders waarschijnlijk niet zo waren opgevallen. Zo zullen dit jaar dankzij hun optreden in het Theatercafé de bands '9T9' en 'Cassiopeia' op Mosselrock spelen. Vorig jaar waren dat 'Anarchy' en 'Disgorge'. Een aardig detail is ook dat de gastpresentatoren van de twee zondag middagen zo goed zijn bevallen dat ze op 19 augustus samen het festival in Yerseke mogen presenteren. Sewergrooves en Silvermachine VRIJDAG 26 BK Beats, Delft: Racoon, Nimbus Feesttent, Alem: Blof Herrie Festival, Heerde: Racoon ZATERDAG 27 Beest, Goes: Travolta's en Mitch VRIJDAG 2 Brogum, Zierikzee: Anywave Festival met Heideroosjes, Krezip en Skik Park 3, Harderwijk: Racoon ZATERDAG 3 Brogum, Zierikzee: Anywave Festival met Racoon, Green Lizard en Mark Foggo Kalashnikov, Terneuzen: R B Festival ZONDAG 4 Panta Rhei, Vlissingen: Copycat ner Cats ZATERDAG 17 Kalashnikov, Terneuzen: Jazz Festival met Trippin en Wizzards Of Ooze ZONDAG 18 Op De Toffel Festival, Vierlingsbeek: Racoon MAANDAG 19 Arnhem Festival, Arnhem: Racoon ZATERDAG 24 Kalashnikov, Terneuzen: Plein vrees Openluchtfestival met Ballerina Pimps, Ice, Dr. Reverb VRIJDAG 12 Alcazar, Puttershoek: Blof De Boerderij, Zoetermeer: Racoon ZATERDAG 13 Brogum, Zierikzee: Against Time en NRA Festival, Middelstum: Blof De Piek, Vlissingen: Mimezine 't Orakel, Axel: 505 en Dr. Reverb DONDERDAG 18 013, Tilburg: Cassiopeia Festival, Brummen: Blof Goudvishal, Arnhem: Racoon en Metal Molly VRIJDAG 19 Café De Bruine Pij, Breda: Racoon De Piek, Vlissingen: Kids Are Allright ZATERDAG 20 Brogum, Zierikzee: Candy Bar Planet en Peter Pan Feesttent, Leveroy: Blof De Gloppe, Leeuwarden: Racoon Kalashnikov, Terneuzen: Tee Thee Crompets De Piek, Vlissingen: Bijenkorf, Rotterdam: Racoon Gennep: Blof De Piek, Vlissingen: Van Dyck Band Poptocht, Gemert: Racoon, Nuff Said ZONDAG 28 Brooklyn, Middelburg: Grandpa Nick De Slof, Beverwijk: Blof WOENSDAG 31 Feesttent, Emmercompascuum: Blof DONDERDAG I Brogum, Zierikzee: Anywave Festival met Cowboy Billie Boom (middag), Not James Dean en Nomades (avond) Douwpop, Hellendoorn: Blof Kalashnikov, Terneuzen: Open Podium Klomppop Festival, Ovezande: Lichterlaaie, Racoon, Band Zonder Banaan, Drippin' Honey, Jane Doe, Firebirds, Stormtroepers, Trip pin, Motherfed, Marien Doreyn en Reineke Wieman Straatfestival Ovezande: o.a. 'n8werk e.a. VRIJDAG 9 't Beest, Goes: Monsters From Outer Ska en Mr. DJD Brooklyn, Middelburg: Jazz- route Merleyn, Nijmegen: Racoon ZATERDAG 10 AJOC, Mijdrecht: Blof ZONDAG II Elastiekpop, Hilvarenbeek: Blof MAANDAG 12 Hét Popfestival van Zeeland, Abdijplein, Middelburg. Blof, Racoon, Nuff Said, Trip pin, Nimbus en nog veel meer!!! WOENSDAG 14 Zeeuws Archief, Middelburg: Racoon VRIJDAG 16 Kalashnikov, Terneuzen: Cor- en Back To ZATERDAG I Conincxpop Festival, Elsloo: Racoon ZONDAG 2 Panta Rhei, Vlissingen: Willy Skipper DONDRDAG 6 Kalashnikov, Terneuzen: Open Podium ZONDAG 9 Brooklyn, Middelburg: Grandpa Nick Panta Rhei, Vlissingen: Start 5e Zeeuwse Unplugged Com petitie Info: 't Beest: 0113-228142, Brogum: 0111-450127, Brooklyn: 0118-650949, Kalashnikov: 0115-620130, De Piek: 0118-416791, Panta Rhei: 0118-419346, Stichting Popmuziek Zeeland: 0118-682525

Noot | 2000 | | pagina 6