tót I Specialist op het gebied van live-geluidsversterking verhuur en verkoop van professionele licht- en geluidsapparatuur ontwerp en fabricage van 19" racks en flightcases J noot ElecfroT/oice o crown. QD IEIMIM H EISER O DYNACORD 0 YAMAHA Basgitaar pagina 3 Render U.C. bestaat uit: Elise Wauters - zang Bram Vervaet - bas/gitaar Marcel Morcus - drums Henk Boogaert - toetsen Martijn Teuchies - bas/gitaar iemand met een voorstel komt moet je dat een kans geven'. Wijze woorden, maar hoe gaat dat dan in de praktijk? Bram legt uit: 'Als ik nummers schrijf pak ik de eigenschappen van mijn favoriete bands en probeer ik die allemaal in één compositie te stoppen zodat het een soort mix wordt'. Naast Bram componeert ook Martijn de ei gen nummers. Behalve compleet aangeleverde liedjes, worden er ook accoordenschema's aan de anderen voorgelegd en sleutelt Elise met de gitaristen aan de zanglijnen. Daarnaast wil men de toetsen meer gaan integreren om het geluid breder te krijgen. Volgens hun muziek docent hebben ze veel meer capaciteit in huis dan hetgeen ze tot nu toe hebben laten horen. Maar ja, je bent jong en je wilt af en toe toch lekker beuken of niet? Martijn: 'Ja, soms wil je bepaalde emoties er lekker uitslingeren door harde muziek te maken. Als ik alleen maar rustige nummers kon maken, dan eh.... Was je misschien vertrokken? Martijn: 'mjaaa'. Peter verzucht: 'Zonde van hun capaciteiten. Ze zijn soms eigenwijs, maar ja, da's eigenlijk ook een goeie eigenschap'. De bandleden van U.C. zijn zelf gelukkig niet te beroerd om dit te beamen en beseffen dat er hard gewerkt zal moeten worden om die eigen muziek echt goed voor het voetlicht te kunnen brengen. Elise verwoordt dit als volgt: 'Het kan altijd beter. Onze band heet Under Construction, wat betekent dat iets in de maak is en steeds beter en groter kan worden. Dat is toch wel het idee erachter'. Sja, wie kan dit citaat verbeteren? Een terugblik leert dat U.C. zo'n twee jaar geleden is begonnen. Nadat de bassist was opgestapt, meldde Martijn zich. Maar eigenlijk was (en is) hij in hart en nieren een gitarist. Dat verklaart dat de baspartijen nu verdeeld worden over de beide gitaristen. Daarbij is de afspraak dat degene die componeert, de gitaar vast mag houden. Peter lachend: 'Daarom zijn er ook zoveel nieuwe nummers'. Vindt de drummer het niet vervelend met twee bassisten te werken? Een beetje band heeft toch ook een goede, vaste ritmesectie nodig of spelen beide leden op dezelfde manier? Het antwoord van Marcel gaat ietwat verloren in de heftige klanken van Nuff Said die door dringen in het provinciehuis aan de Abdij. Wij zijn het er met zijn allen over eens dat dit een aandachtspunt is. Over een jaar controle ren we dit jongens! De toekomst Wat gaat de finale van de Kunstbende brengen en wat zijn de ambitities van U.C.? Vreemd ge noeg verklaart men dat men bij de voorrondes wél nummer één wilde worden maar dat de hoofdprijs in Utrecht niet boven aan het verlang lijstje staat. De er varing op zich schijnt het belang rijkst te zijn. Elise hierover: 'Het is ge woon ontzettend leuk om te doen, we gaan lekker genieten en als er iets uit de bus rolt voor ons, is dat alleen maar meegenomen.' Hoe staat het ver der met optredens en kunnen wij al geluidsdragers van U.C. bestel len? Peter: 'Helaas hebben we nog geen demo, maar de hoofdprijs van de Zeeuwse Kunstbende was een opname in de Dreamworkstudio in Vlissingen'. Of deze prijs bestaat uit de op name van meerdere nummers is gek genoeg niet bekend bij U.C. maar in het najaar zullen we er zeker meer van horen. Verder heeft de band deze zomer een aantal optredens in het verschiet (onder meer de Midzomernachtfeesten) en zal het najaar worden gestart met een optreden tijdens de Sterrefeesten in Clinge op 2 septem ber 2000. Ze zullen ervoor gaan, al gooit het schoolgaan soms wel een beetje roet in het eten. Staan alle ouders toch achter de band? Elise: 'Jawel, maar soms maken ze zich zorgen, eigenlijk zorgen om niks'. Fijn te horen. Een website heeft de band nog niet maar wie meer wil weten over U.C. kan ouderwets telefonisch contact opne men met Peter van Kouteren op telefoonnummer 0114-314880. En iedere Zeeuw hoopt natuurlijk stiekem dat U.C. op 25 juni met de hoofdprijs naar huis komt. NOOT wenst ze in ieder geval alle suc ces! Op het moment dat deze NOOT bij iedereen in de bus rolt, weten we meer.... 0 Fotografie: Theo de Kreijger

Noot | 2000 | | pagina 2