noot noot Breathing pagina 6 pagina 7 NOOT 0118-602356, email: mailto:MCBOVEN @studenten.net Onder de naam Wolfshead nog winnaar van de Zeeuwse popprijs in de categorie Jong Wild, hebben de drie overge bleven mannen van de band besloten het vertrek van gitarist Edwin Moleveld defini tief te maken met een naams wijziging. Anchor is nauwelijks te vergelijken met het oude Wolfshead: de nummers zijn melodieuzer geworden en veel dynamischer, 't Is meestal nog wel snel en hard maar er zijn ook meer rustpunten waar door de muziek veel evenwich tiger is geworden, veel meer in balans. Wat ook opvalt is het ruime gebruik van toetsen, waarschijnlijk om het verlies van een tweede gitaar op te vangen, geeft 't nu toch een heel eigen geluid aan de band. Op de CD-r is het de drum mer die de toetsen heeft inge speeld, ik ben benieuwd of, en vooral hoe, ze dit live zullen gaan brengen. SN Band: Mister Moke Demo: Mr. Moke Opname: Info: Emile Brunings, 0118 410095 De Miles Browning Band heeft, wegens gebrek aan belangstel ling, besloten haar activiteiten op een laag pitje te zetten. Emile (Miles) gaat 't nu verder solo proberen. Deze demo laat horen dat dat op zich zou moe ten kunnen: een uitgebreid re- Band: The Jolly Beggars CD: More Studio: Fuaime Studio Breda Info: 0166-602290 of 0655-http://listen.at/ jolly beggars 'More' is al weer de tweede CD van het voor 99% Thoolse gezelschap. Dat ze uit Tholen komen hoor je overi gens niet aan deze CD. Een gemiddelde muziekkenner zou bijna blind geloven dat het hier een Iers gezelschap betreft. Het eenvoudige, maar o,zo breekbare viooltje (van Loana Lazar), de tin-whistle van frontman Dirk de Vreugd jr, de Bodhran (trommel) van Chris de Jong: Het is goed ge daan. Er staan 14 nummers op deze CD, allemaal eigen nummers en de rest, een paar klassiekers, hebben ze be werkt. Zoals het openings nummer 'Fields of Athenry' (gezongen door hun schotse vriend Jake Menzies), het vro lijke 'Merrily kissed the Quaker's wife' en het alom bekende 'Whiskey in the Jar'. Het is een prettig ceedeetje en podia die wel eens een iets anders willen hebben er een goeie band aan. Een kleinig heidje: soms zweemt het een beetje naar onzuiver ge stemde instrumenten... BvL grote regelmaat een klagend loeiende koe doorheen. Na drie keer luisteren heb ik die koe overigens wel gehoord, maar het ceedeetje is goed. Nou mag je natuurlijk van ouwe rotten als Tony 't Gilde, Rik Lingier, Jolanda Danielse en Eric Knuist ook wel kwali teit verwachten want met bands als de Bobo's, de Donuts en de Swingtones heb ben ze zelfs al buiten Neder land indruk weten te maken. Het goeie is dat ze niet 'over de top gaan', maar trouw blij ven aan de min of meer oor spronkelijke rock-a-billy. BvL Band: Anchor CD-r: Breathing Opname: Mark Nijssen Info: Marco van Boven, Band: Two Tones CD-R: Rock 'n' rollin' with.. Studio: Jo's livin' room Info: 0118-466623 of 0118 410712 http home.hccnet.nl/t.gilde Dansbare en swingende jive, zelf noemen ze het mooi: mo derne nostalgie. De Two Tones klinken bij tijd en wijle zoals de Straycats van het eerste uur, en laten je billen ouderwets wiebelen op hun ritmische to nen. En het is nog lachen ook, in 'Milk 'em in the morning' zit er met VERBANDJES pertoire met voornamelijk covers, van pure blues tot funk kan leuke optredens opleveren. Om wat meer optredens los te kunnen krijgen zou ik toch wil len adviseren om eens een goede demo te maken, met een bandje met een paar goed opgenomen songs doe je toch wat meer dan met een bandje waar weliswaar veel opstaat maar waarvan de opname kwaliteit ernstig te wensen overlaat. De sfeer komt over en je kan ook horen dat-ie 't wel kan, maar als je wil dat men je gaat boeken moet je ook kunnen overtuigen van de kwaliteit van je muziek en met deze demo gaat dat niet echt. SN Band: Downer CD-R: Downer Studio: De Halle in Axel en in de Z-Sound studio's in Overslag (Brian v Zwietering) Info: Renzo v Poecke 0115-564457 Enkele oudleden van DYMP (Dark Yello Morning Piss of Do Your Morning Practice of..) hebben een nieuwe band! Downer heeft twee gitaristen: Quinten van Poecke en Marc Odijk, verder Jeroen't Gilde (bas), Renzo van Poecke (drums) en zanger Elton Boussen. De twee gitaristen leggen een lekker zware bo dem voor de songs die relatief 'mooi' gezongen worden door Elton. Die, als hij zich kwaad lijkt te maken flink door het frequentie-spectrum weet te blazen. Hij is een geschoold zanger (rock-academie) en staat -ik heb ze gezien- als entertainer flink zijn mannetje. Tja, wat moet ik er meer van zeggen. Een stevige West Zeeuws Vlaamse rockgroep, goed opgenomen (compli mentje voor Brian), originele, goed verstaanbare teksten, mooie komposities. Ik hoop ze vaak op Zeeuws podium aan te mogen treffen. BvL Band: Paralysis CD: Architecture of the imagination Opname: RS26, Waalwijk Info: http://people. zeelandnet.nl/paralysis, email: paralysis@zeelandnet.nl Voor de verandering eens geen demo- of andersoortige CD- r(om) die in de vrije tijd in el kaar gezet is, maar een geper ste CD met mooi gedrukt artwork en dan wordt-ie ook nog wereldwijd verspreid. En terecht: de muziek die Paralysis op dit schijfje heeft gezet mag overal gehoord worden. Alle (eigen) songs zijn perfect opge nomen, mooi synchroon ron kende en huilende gitaren, zwaar slagwerk, gloomy teksten. Alle maal volgens de beste tradities van het genre. Dan vraag ik me dus af wat NOOT hierover moet schrijven, het meeste andere ontvangen materiaal kan vaak wel wat opbouwende kritiek ge bruiken en de makers daarvan zijn vaak ook oprecht benieuwd naar onze mening. Ik heb het gevoel dat dit voor Paralysis niet echt opgaat. Desalniette min: way to go!! SN Z O O H

Noot | 2000 | | pagina 4