LOUIS POLFLIET 1000 M2 MUZIEK noot pagina 8 muziek centrum van Gitaren Gitaarcombi's V ersterkers Blaasinstrumenten P.A. Piano's/Vleugels Digitale piano's Keyboards Accordeons Orgels Populair/Klassiek MUZIEKCENTRUM VAN GORP Dichterbij dan je denkt Tholen. ±20 kilometer 50 kilometer 77 kilometer 56 kilometer 55 kilometer Middelburg, Hulst 900 meter van dè snelweg OPEN: Maandag tm zaterdag Vrijdag koopavond MUZIEKCENTRUM VAN GORP KADE 87 4703 GD ROOSENDAAL (WEST) TEL 0165-545824 den gasten uit heel Zeeland. Wij speelden dan uitsluitend datgene wat er in de Top 40 stond. 'Nights in white satin', 'Summertime', 'Strangers in the night' en dat soort dingen. Op andere avonden gingen we naar Brabant of speelden we in De Kroon in Kwadendamme..'. Hij grijnst, ja, ja dat waren de tijden van wel eer!'. Rock 'n Roll was toen met het pontje van Wolphaartsdijk voor een optreden naar Kortgene, of in Zierikzee blijven slapen met de hele band... Later zong Louis in 'Sand wich', een meer country- georienteerde band. En thousiast vertelt hij verder: 'Daarmee hebben we nog eens op een groot, gere nommeerd festival in Petersborough in Engeland gespeeld. Voor ruim zes duizend man. Ik heb daar nog een map met recensies over liggen, we moesten ver schillende keren terugko men!'. Eind jaren zestig stopte het artiesten-leventje van Louis, maar toen hij begin jaren 80 benaderd werd door Eine Wouterse (de vader van De Zusjes Wouterse) werd hij toch weer lead-zanger in het show-orkest Enterprise en ook daarmee trad Louis op in heel zuid-Nederland. Nu verkoopt hij bloemen op de Koningsbrug in Middelburg. Hij laat het popwerk over aan zijn zoon Danny. Die zit op de rock-academie in Tilburg en heeft onlangs met zijn band 'Till Dawn' een verdienstelijke debuut-CD uitgebracht. Louis: 'Die jongen heeft het met de paplepel meegekre gen. Toen hij vier was reed hij al mee in de auto naar concerten. Wij moesten dan teksten oefenen en hij kende ze meestal het eerst. Tot en met teksten van Julio Iglesias toe!' 'De muziek van nu? Shania Twain vind ik goed, Britney Spears niet en Till Dawn gaat het hele maal maken!' Bert van Leerdam Deze keer gaan we terug naar de zestiger jaren. In Goes en omge ving vormden in die tijd Liza Voois (zang), Gerard Kramer (gitaar) en Louis Polfliet (zang) het Trio 'Jerry, Louis and Liza'. Met z'n drieën misten zij geen enkele talentenjacht en toen zij de Noor zeekust Talentenjacht van Veronica in 1962 wonnen werd niemand minder dan Chiel Montagne (toen een van de populaire Veronica-jocks) hun mana ger. Hij vertaalde voor hen het nummer 'Don't let the rain come down' in 'Waar is die sleutel nou?' en met dat nummer was het Trio het allereerste Zeeuwse popkollektief dat op de va derlandse televisie kwam. Louis (nu 58 jaar): 'Op de avond dat wij op de ncrv in het programma 'zing er eens uit' op tv kwamen kon je in Goes in je blote kont op straat lopen, niemand zag het. ledereen zat aan het zwart-wit toestel gekluis terd!'. Die Zestiger jaren waren de mooiste tijd voor Louis. Een optreden was toen nog sim pel. Een tent plat spelen met een 15 Watt versterker, pijn in je arm als je vier uur lang met een loodzware micro foon op het podium had gestaan. Maar zeeer be vredigend allemaal. Louis: 'Omdat Liza's vader speelde in 'Black and white' ging ik na verloop van tijd mee met deze band. Later werd ik de zanger van 'The New Black and White', een band met Jan Kou wijzer uit Zierikzee op het orgel. Piet de Keizer (sax), Henk van de Graaf (gi taar) en Ebbo Gerritsen op de drums. Ik weet zeker dat een heleboel Zeeuwse vijfti gers van deze tijd goeie her inneringen hebben aan onze optredens in 'De Koren beurs' in Kortgene. Daar za ten ieder weekend honder-

Noot | 2000 | | pagina 5