P F ESTI VAL VAN 'HET HAD DRUKKER GEMOGEN' DE ZEEUWSE BELOFTE EN DE GROTE PRIJS noot pagina II De eeuwenoude Abdij in het hartje van Middelburg stond 2e pink sterdag voor de tweede keer in de historie in het teken van Popmu ziek. Het was ook de tweede keer dat Blof daar optrad. Eerder kregen zij op vrijwel dezelfde plaats de Zeeuwse Popprijs en dit keer speelden zij de finale van het eerste door de Stichting Popmuziek georganiseerde festival. Bij een 10-jarig bestaan hoort een feestje. De opkomst was lauw, slechts 850 kaarten van de beschikbare 1600 werden verkocht. Maar het voortraject was erg moeizaam geweest. De politie kon niet meewerken omdat het festival plaatsvond in de voetbalperiode. Gelukkig besloot de burgemeester van Middelburg toch in het voordeel van het evenement, maar onder strenge voor waarden en toen een maand van te voren het licht op groen werd gezet door de provincie was het eigenlijk al erg laat om nog te begin nen. Bovendien eiste de provincie met zeer veel nadruk dat er be slist niet teveel mensen mochten komen.. Tja, en dan moest er nog nog entree betaald worden voor groepen die je onlangs al elders had kunnen zien. Allemaal factoren die, ze ker als het kort dag is, een grote opkomst kunnen stagneren. Toch kan iedereen die er niet was daar spijt van hebben want het was een festival voor de liefhebbers. Degenen die kwamen bleven. Het ge luid, het podium, de bands en de ambiance waren fantasties, en het was een buitenkansje om het beste dat Zeeland op popgebied te bieden heeft op één dag op een podium te kunnen bewonderen: Blof, Racoon, Nuff Said, Nimbus, Trippin' en De Niro; Jan Piet de Klerk en zijn mannen brachten tot ieders verassing uitsluitend Ne derlands-talig werk. Programma Om 12 uur was het de ondankbare taak aan de Grandpa Nick Sessie band met Marjon van Iwaarden te beginnen. De enkele belangstel lende wist de wervelende Latin-show beslist te waarderen, wanneer hoor je Rinus Zuidweg bijvoorbeeld niet eens onverdienstelijk zin gen? Naast Marjon en Claudia (de zangeressen) was er ook extra percussie dus het stond als een huis, een enkeling waagde zelfs een dansje. Maar het handje vol mensen was te weinig eer voor een dergelijk topprodukt. Met het optreden aan het begin van de avond van de Juke Joints plus Big Band werd het feestje van de finale van de Zeeuwse Belofte De twee junioren-bands St/le (geen schoolband, maar een 16-plus band uit Middelburg) en de winnaar van de kunstbende UC (Under Construction, uit Hulst) zorgden voor grote verrassingen. St/le kan uitgroeien tot een betere Zeeuwse band en Elise Wouters met UC doet bij tijd en wijle niet onder voor Anouk, wat een stem voor een meid van 14! Het was een genoegen om Nuff Said weer eens te horen. Marijn, Michiel en Wil spelen zeer geroutineerd maar enorm bezield de ster ren van de hemel. Marijn verklapte nog dat er na de zomer een nieuw album van de band in de schappen zal liggen. van vorig jaar werd nog even dunnetjes overgedaan. Eerlijk is eerlijk: De kostuums staan Peter Kempe en zijn mannen opvallend goed. Als geroutineerde rockers werkten ze zich met zichbaar ple zier door het programma. En daarmee begon het avond pro gramma dat uiteindelijk besloten werd met Blof. Een handenwrin gende organisator liep voor de zekerheid nog even naar de in gang, of er misschien een beveiligingsman enkele honder den toeschouwers tegen stond te houden? Neen, Blof moest het doen met een matige opkomst. Paskal en de zijnen zaten daar overigens niet mee want na en kele nummers speelden ze de leitjes van de Lange Jan en de het publiek plat: het geluid was prima en het feit dat het niet zo druk was deerde hen niet. Degenen die er waren hebben een uitste kend dagje gehad. Hopelijk staren beslissingnemers zich niet blind op het wat tegen vallende resultaat van dit eerste popfestival, want een dergelijk evenement kan uitgroeien tot een belangrijk gebeuren voor veel jonge muzikanten uit de pro vincie. Als het in 2001 op een wat minder aan regeltjes gebonden manier georganiseerd mag wor den dan moet het lukken! Maar dan moeten de affiches wel twee maanden tevoren in heel Zeeland hangen Het is weer tijd voor de Zeeuwse Belofte. Hoog tijd zelfs en dat heeft alles te ma ken met de Grote Prijs van Nederland. De Zeeuwse belofte is begon nen als een puur Zeeuwse aangelegenheid. Doordat 'we' eigenlijk nooit door wisten te dringen tot de finale van de Grote Prijs van Nederland en we uiteraard wisten dat Zee land altijd al vol zat met talent, besloot de Stichting Popmu ziek Zeeland dan zelf maar met een competitie te komen. Overigens deden de meeste provincies dat. Gelukkig kwam de Grote Prijs van Nederland tot het gewel dige inzicht dat ze met al die provinciale prijzen al een ge weldige voorronde hadden. Het resultaat was dat de win naar van de Zeeuwse Belofte meteen in de finale van de Grote Prijs tercht kwam. En daar konden ze ons Zeeuwen alleen maar gelijk geven dat we toch wel heel erg goeie bands hebben. Daarbij waren de fi nales van de Grote Prijs leuke avonden waar je een boel bandjes uit het land hoorde spelen en je er nog verder van overtuigd werd dat we in Zee land echt gezegend zijn met een goed popklimaat.... Echter, er is wat veranderd. In hun oneindige wijsheid heeft het bestuur van de Grote Prijs van Nederland besloten dat 13 bands op 1 finale toch wat veel was. In de nieuwe opzet gaan de winnaars van de pro vinciale voorrondes door naar een regiofinale. Daar spelen (in ons geval) de winnaars van de provincies Zeeland, Brabant (Tenk) en Limburg (Dead Punk Society) en bands die zich 'open' hebben ingeschre ven. En uit die regiofinale gaan dan weer 2 bands door naar de finale van de Grote Prijs. Omdat we vier regio's hebben (Noord, Oost, West en Zuid) spelen er dan 8 bands in Am sterdam. OK, klinkt misschien verwarrend, maar zo is het nu eenmaal. De winnaar van de Zeeuwse Belofte gaat dus naar de regiofinale Zuid. De regio finale is trouwens op 16 sep tember in de Willem II in Den Bosch. En daar zit hem dan de kneep, want in Zeeland stond de fi nale van de Zeeuwse Belofte ergens in oktober op de rol. En dat gaat moeilijk als je win naar op 16 september in Den Bosch moet winnen. Want daar gaan we dan voor de goeie orde toch wel vanuit... Al met al moest er op stel en ook op sprong een Zeeuwse Belofte georganiseerd wor den. Want het is toch wel zo aardig dat je, als je de Belofte gewonnen hebt, mee kunt dingen naar de Grote Prijs van Nederland. Als het goed is hebben jullie allemaal al een verzoek tot inschrijving voor de Belofte gehad. En zo niet, zorg dan dat je als de sodeju jezelf inschrijft. De finale van de Zeeuwse Belofte zal name lijk plaatsvinden op 26 augus tus in het Arsenaaltheater in Vlissingen. En omdat de tijd zo kort is, heeft de SPZ beslo ten om dit jaar geen uitge breide voorrondes te doen. Alle inschrijvingen zullen ui teraard door een vakkundige selectiecommissie beoordeeld worden die rechtstreeks bands voor deze finale toewij zen. En uiteraard gaan we er in het Arsenaal weer een ge weldig feest van maken en komt er een speciale act. Zorg dus dat je (favoriete band) ingeschreven wordt en kom in ieder geval op 26 au gustus naar het Arsenaal voor weer een mooi Zeeuws pop- feest. Ik zie jullie daar! PT Fotografie:Theo de Kreijger

Noot | 2000 | | pagina 6