POP ACHTER GOES IJ bh noot noot SEffngTWSWIMfflWis pagina 4 Skiff zoekt met spoed drummer. Oefenruimte in Zierikzee of in overleg elders. Stijl: Heimet, Tool, Deftones, Static X. Tel. 0111-414795 - Björn of 0111-410800 - Kevin pagina 5 Qieuwe bands in ZeeiarQ colijnsplaat leerde uw correspondent het plaatselijke gezelschap 20Qkennen. In eerste instantie waren er enkele muzikanten die ge woon lekker muziek wil den spelen. De bezetting was ook nog wisselend in het begin en ze hadden ook nog geen naam. De bandnaam is eind 1999 verzonnen, daar zangeres Ciske v.d. Weele wel eens een minirok droeg. De be zetting is verder: Kees van Gilst - toetsen, René Tiebout - gitaar en zang, John Korshuize - drums, Margriet Luijk - gitaar en zang en Jamie Minneboo - bas. Het repertoire be staat uit eigen liedjes en covers van o.a. Bryan Adams, K's Choise, REM, Melissa Etheridge en John Mellencamp. Wie meer info wil kan bellen met René Tiebout op 0113 695622. De eveneens vanuit Colijnsplaat opererende bandraWSiWïiaTTTiBlis in het voorjaar van 2000 ontstaan. De leden zijn Gido Goulooze - zang en mondharmonica, Nine van Kerkvoort en Leonie Peute - zang, Ronald Prieële - bas, Marco Hoogerheide - toetsen, Jamie Minneboo - drums en Kim Goulooze - gitaar. De band speelt een gevarieerd repertoire van easy listening tot hard rock. Ze spelen covers van o.a. Acda de Munnik, Billy Joël, Stevie Wonder, Anouk, Jimi Hendrix, Queen, Bon Jovi en Dream Theatre. Er zijn al enkele optredens gedaan en waar schijnlijk zullen opnamen van één van de optredens als demo gaan verschijnen. Wie meer info wil kan bel len met Kim Goulooze op 0228-542400. In café^^^^J^^gte Vlissingsen zag uw corres pondent drie nieuwe bands spelen. Hier volgen de fei ten. Het Vlissingse^^^^^^^3 is in januari 2000 opgericht en bestaat uit Meindert Inderwisch - gitaar en zang, Brian Quite - gitaar, Jefta Bakker - bas, Nor man Verhagen - drums en Barry Hoff - achtergrond zang en toetsen. Het re pertoire bestaat uit covers van o.a. The Rolling Stones, Bob Dylan, The Cure, The Beatles, Iggy Pop e.d. Wie meer info wil kan bellen met Meindert Inderwisch op 0118 414192. Trademark Het Zeeuwse) is al in 1997 opgericht. In eerste instantie had de band een zanger, maar deze haakte in 1998 af. Daarna is gitarist Koen v.d. Walle ook gaan zingen. Ralph Wysocki speelt bas gitaar en Leon v.d. Hof is de drummer. De band speelt covers van blues artiesten als Stevie Ray Vaughan, Monti Amundson, Guy Forsyth e.d. Wie meer info wil kan bellen met Leon v.d. Hoff op 0118- 618613. De Vlissingse band 's begin 2000 opgericht. Ze spelen een mengeling van blues, rock en rock en roll. Er worden covers gespeeld van o.a. Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan, J.J.Cale, Chuck Berry, Buddy Guy en Johnny Cash. Ze hebben ook een eigen Nederland stalig nummer op het re pertoire. Dit gaat over de band en heet dan ook Bardbaren. De leden zijn Jan v.d. Berg - bas en achtergrondzang Henk v.d. Berg - drums, en Jeroen Brand - zang en gi taar. Bij deze laatste kan je meer info krijgen op 0118 430549. Het Zeeuws Vlaamse ontstaan in januari 2000. Er worden alleen covers gespeeld van o.a. The Blues Brothers, Joe Cocker, Madness, Phil Collins, Anouk en Herman Brood. Het repertoire wat de band speelt is nogal af wisselend, wat wil je ook als er 11 leden in de band zitten, en varieert dan ook van soul en r&b tot rock. Hier volgt de waslijst van bandleden: Alexander ten Berge - bas, Jos Boon - drums, Heieen Cysouw, Angeline Oskam en Jelle de Groote - zang, Peter de Krijger - gitaar, Angelo Roelandt - keyboards, Coen Vervaeck - trombone, Mare Stofferis - trompet, Edwin van Leuven - baritonsax en Jan Salomé - tenorsax. Bij de laatste kan je meer info krijgen op 0117-381745. Het Middelburgse Sis eind 1999 ontstaan. Sunday Het is een gitaarrockband die een eigen repertoire speelt en al ongeveer 10 keer heeft opgetreden. De leden zijn: Johan Jeras - zang en gitaar, David Hart- hoorn - drums, zang en samples en Micha Hart- hoorn - bas en samples. Op 18 maart bracht Sunday One een in eigen beheer opgenomen en ge produceerde cd singel uit. Deze is voor promotie en verkoop bedoeld. Hij is te verkrijgen via manager David Westveer op 0118 626355 of www.sundayone.net The Beamholes is ook een nieuwe Middelburgse band bestaande uit een aantal veteranen van bands als Swiers company, Melrose Abbey, Kick the Bucket, September '80, en zo meer. Bij elkaar goed voor enige tientallen jaren ervaring in de Zeeuwse popmuziek. Ze spelen covers van o.a. Neil Young, Bob Dylan, Wishbone Ash en Rolling Stones. De leden zijn: Robbert Jan Swiers - zang en gitaar, Sam Berhitu - gitaar en zang, Peter Urbanus - gitaar, Jan Kui pers - bas en Henk van Boeijen - drums en zang. Een demo-cd is inmiddels beschikbaar: info en boe kingen: 0118-650701 - Swiers, of 0113-222359 - Urbanus. Till Dawn hun homepage adres is voortaan www.tilldawn.com en je kan ze e-mailen naar info@tilldawn.com Over Till Dawn trouwens nog even het bericht dat ze derde werden in de regio finale in Den Bosch. Dit brengt ze helaas niet naar Amsterdam, waar de finale van de Grote Prijs van Ne- derland wordt gespeeld. Nimbus heeft er een extra bandlid bij. Het is de En gelse Bob Gibson en deze speelt gitaar en keyboard en zingt er ook bij. |heeft een nieuwe drummer in de persoon van Mike v.d.Dries. Ze hebben ook een tweede gitarist aange trokken. Het is Chris de Nood. |>jemo en cd nieuw§| Counterpart [heeft in juni in de studio van Mark Nijsse opnamen gemaakt voor een tweede cd-r. De titel is 'Blood honour trust' en bevat zes eigen num mers. Mark Nijsse deed de mix en productie. De cd-r is zowel voor promotie als verkoop, dus wie interesse heeft kan bellen naar Donnie Mulder op 0118 416714. Nog even iets voor de concertagenda. Counterpart speelt 15 ok tober in Music temple te Roosendaal (samen met Ruthless), 27 oktober in Escape te Veenendaal en 18 november in de Hoekse Rakkers te Hoek. rs1 Mosselrock Dat popmuziek maken niet ophoudt ten oosten van Goes, zal voor sommigen mis schien als een verrassing komen. Er is nog de gemeente Reimerswaal, een verzame ling van de stadjes en dorpen Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen, Rilland, Yerseke, en nog wat kleine dorpen, die zich de woonplaats van een keur aan pop muzikanten mag noemen. Het is echter door een gemis aan een eigen pop podium, waar deze bands en muzikan ten zich in de eigen regio kunnen presen teren aan het publiek, dat ze hun optre dens eigenlijk altijd elders doen. Enkele bands van de nieuwste lichting uit Reimerswaal zijn: the Bandox, Chosen Outlaw, Guards of Magog, Julia Dream, Over the Edge en Taphareehl. Ben benieuwd van wie je meer gaat horen! Enkele (helaas niet meer bestaande) bands, die in de regio al wat bekender waren waren Anarchy, ATP en Disgorge. De grootste brandhaard van het regionale popgebeuren ligt in Krabbendijke, in de repetitieruimte van DW sound (René Polderman), waar de meeste regionale bands hebben gerepeteerd, of nog steeds repeteren. Ook buiten de gemeente is dit muzikantenhol bekend bij de beoefenaars van de kunst. Een band als Gorefest heeft er ook nog gerepeteerd... Er zijn zich op dit moment ook plannen aan het ontwikkelen om vanuit deze locatie een eigen nieuwsflyer te gaan verspreiden, in en buiten de regio. Deze flyer zal zo veel mogelijk gevuld worden met popnieuws uit de eigen regio. Aankondigingen van optredens, nieuwe demo's, kortom welke band uit Reimerswaal doet wat, waar en wann Natuurlijk krijgt men liefst zo veel mogelijk informatie over de Reimerswaalse bands op-gestuurd. Stuur deze berichten naar: e-mail: dwsound@wishmail.net, onderwerp: Reponieuws Wat popfestivals betreft is de gemeente redelijk voorzien: wie kent niet Mosselrock, dat ieder jaar in augustus in Yerseke te bezoeken is. En dat al negen jaar! (zie foto) Langzaam aan groeit dit festival toch uit tot een van de grotere in Zuid west Nederland. Dat de line-up van de 2000 editie namen bevatte als 'Blof en Raccoon is hier toch een duidelijk teken van. Ook wordt in de programmering rekening gehouden met het eigen regionale en/of beginnende talent. Het 'andere' popfestival is Dijkrock, dat ieder jaar in april in Bath, bij Rilland gehouden wordt. De line-up hiervan is meer gericht op de blues en rockliefhebber, met of zonder motor. Ook dit festival draait al een respectabel aantal jaartjes, en is dus onderhand een traditie geworden. Een mooie gelegenheid om enkele van de Reimerswaalse bands te gaan bewonderen is het komende herfstfestival, dat op 20 oktober, in het clubhuis van de voetbalvereniging te Krabbendijke georganiseerd zal gaan worden. Dit festival is een initiatief van de gemeente Reimerswaal zelf. Een mooi voorbeeld voor overige gemeentes? Wie er precies zullen gaan optreden was op het moment van schrijven nog niet bekend, maar het zal best de moeite waard worden. Eventueel kun je informatie opvragen bij llona Vekemans, gemeente Reimerswaal, tel.: 0113 39 52 81+ PS

Noot | 2000 | | pagina 3