DRAFTEN BLUES 1000 M2 MUZIEK noot pagina 8 muziek centrum Roosendaal Gitaren Gitaarcombi's/Versterkers Blaasinstrumenten P.A. Pianos Vleugels Digitale piano's Keyboards Accordeons Orgels Populair/Klassiek MUZIEKCENTRUM VAN GORP Dichterbij dan je denkt Tholen±20 kilometer Goes50 kilometer Middelburg77 kilometer Hulst56 kilometer Zierikzee55 kilometer 900 meter van de snelweg OPEN: Maandag t/m zaterdag Vrijdag koopavond MUZIEKCENTRUM VAN GORP KADE 87 4703 GD ROOSENDAAL (WEST) TEL 0165-545824 door Bert van Leerdam Ik zat onlangs nog eens wat oude singletjes op te ruimen en ineens had ik er eentje vast van Draften Blues, 'It's not my cross to bearzo heet het. De single was in 1986 de hoofdprijs van Hitm or Lose, de voorloper van De Zeeuwse Belofte. Draften Blues was een band uit Kloosterzande en omgeving en had in de vooronden Dreams Die First (de eerste zeeuwse popgroep die net als Blof ooit de culturele aanmoedigingsprijs van de provincie Zeeland ontving) en ook de gedoodverfde winnaar Ex-Q's achter zich gelaten. Draften Blues bestond toen uit Brabander Kees van Hoof (zang) en de Zeeuws-Vlamingen Ronald Platjouw (sax/ toetsen), Peter de Maat (bas), Willem Rijn (drum) en gitarist Charles Heiszier. Die laatste was redelijk gemakkelijk op te sporen. Charles woont momenteel op Perkpolder, hij heeft daar een boerderij met mini-camping en hij speelt natuurlijk nog steeds. In 1979 kwam Draften Blues voor het eerst bij elkaar, het was toen een nederlandstalig roek-groepje. Charles: 'We hebben in die tijd een singletje opgenomen met als titel 'Het valt niet mee'. Hij moet er nu om lachen... Later kwam de wat oudere Peter de Maat er bij en die bracht muziek mee van Poco, de Allman Brothers Band en Lynrd Skynrd en dat vonden we te gek'. Dat meedoen aan Hit'm or lose was een enorme opsteker voor de band: 'We kwamen eigenlijk naar De Piek met een olympische gedachte: meedoen is belangrijker dan winnen. Vooral het spelen op een groot podium was geweldig. We waren toen nog maar jonge broekjes eigenlijk en we gingen vol enthousiasme op ieder optreden af. Nadat we dat singletje van Hit'm or loose gemaald: hadden kregen we meer optredens. We hebben eens in Brogum voor een volle bak gestaan en, op dat festival in Heinkenszand., Klomppop. Verder waren er ook optredens in Limburg, Friesland, Amsterdam. Hij lacht: 'Ja, een optreden in Amsterdam! Dat klinkt echt. Maar het was in 'Milou Milou', een soort achterkamer ergens, waar overigens grote bluesjongens hebben gestaan. Als je dan te hard drumde ging er een rode lamp branden.', Op de vraag of Draften Blues er ooit over gedacht heeft om professioneel te worden antwoordt Charles dat ze het altijd voor de lol gedaan hebben. 'De band is mede aan zijn eind gekomen omdat ik wel professioneel ben gaan spelen en dan krijg je steeds minder tijd om te repeteren'. Charles heeft in de afgelopen jaren onderdeel uitgemaakt van The Rockets (jazeker, met Peter Koelewijn) en hij speelde ook vaak mee met Lee Towers. 'Leuk hoor, dan kwamen we ook op tv. Ik wilde dat graag, maar ik moet wel toegeven dat ik in die tijd hard moest studeren want die professionele muzikanten vragen heel wat meer van je dan een blues-schema.. Ik heb ook nog vier jaar getoerd met Eric Mesie (Goede Doel) dan speelden we nummers van Doe Maar, Raymond van het Groenewoud en dergelijke. Mooie tijden hoor: optredens op studenten-feesten en in discotheken...'. 'Maar omdat ik nu toch ook een bedrijf heb ben ik gaan afbouwen. Nu speel ik nog in Tune', een grote Zeeuws-Vlaamse band waarin ook nog enkele Draften Blues-mannen zitten, af en toe in Bluesette, een allround begeleidingsorkest en samen met een paar vrienden heb ik nog een amusementsband'. Draften Blues is eigenlijk na het overlijden in 1993 van Peter de Maat uit elkaar gevallen. 'We konden geen vervanger voor hem vinden, de ziel was uit de band. We waren echt een hechte groep, moet je nagaan: Hij overleed aan kanker, naast zijn familie was de hele band aanwezig bij zijn sterfbed. We hebben toen nog wel een cedeetje gemaakt met oud materiaal, maar dat was het'. Maar nu..zo vertelt Charlie verder, gaat het toch weer een beetje kriebelen en ik denk dat we binnenkort toch nog wel eens een paar optredens gaan doen als Draften Blues'. Als je Charles met een van z'n bands wilt boeken dan kan dat op 0114-682467^ Görp

Noot | 2000 | | pagina 5