noot noot pagina 4 pagina 5 NOOT Band: Pink Carpet CD-r: 2000 Opname: oktober 2000, Studio 2, Ouwerkerk Info: 0118 465085 (Roel) Ik zag Pink Carpet voor het eerst spelen toen ze auditie deden voor Mosselrock, afgelopen voorjaar. En net als het bestuur vond ik het een leuk bandje. Pink Carpet, onder leiding van ouwe rot en gitarist Roel Visser, speelt typische jaren 70-rock. Gedateerd? Niet zoals zij het spelen, want het klinkt lekker fris. Met 2000 levert Pink Car pet haar eerste demo met daarop 4 nummers. En omdat ze twee leadzangers hebben (Eelco van Eijkeren en Annemieke Leijnse) mochten ze allebei 2 nummers zingen. Ja, je moet overal rekening mee houden. OK, de muziek is, schreef ik al, typische, jaren-70-rock-muziek en rif-georienteerd. Meeste nummers zijn gebouwd op een gitaarrif van Roel en doen me vagelijk denken aan Extreme. Ik vind de oorspronkelijke composities niet allemaal even sterk, maar de arrangementen zijn wel allemaal zorgvuldig uitgewerkt. Mooiste nummer vind ik het tweede, Sunny Day. Catchy song waarin de krachtige zang van Annemieke goed in uitkomt. Mooi is ook het akoes tisch begin en dito bruggetje. Instrumentaal zit het allemaal goed in elkaar en de koortjes klinken goed. De productie is zoals we die van Wolfert Jume- let gewend zijn, netjes en eerlijk, hoewel de gitaar van Roel voor mij iets lichter had mogen klinken PT Band: Spin CD-r: Spin Opname: And ré Szachnowski Info: 06 22810306 Hij lag al een tijdje verstopt op de redactie, dit CD-tje, maar ik ben blij dat ik het heb meegenomen. Jammer dat ik er geen bijgevoegd schrijven bij kon vinden. Dit zegt waarschijnlijk niets over het versturen van Spin, maar meer over hoe ons bureau eruit ziet. Anyway, van Spin kan ik dus niet zoveel zeggen behalve dat ik zie dat André Szachnowski en Igor Presnyakow erin zitten. Gelukkig had ik die namen al eerder horen rinkelen en wist ik dat het de moeite van het beluisteren zeker waard zou zijn. En dat is ook zo. Het CD- tje van Spin bevat 4 nummers, waarvan twee eigen geschreven. Beide eigen nummers zijn zorgvuldig geschreven en nog zorgvuldiger gespeelde funky nummers. Op het tweede (4giveness) staat een wonderschone bassolo op een manier die ik eigenlijk alleen ken van gitaristen. De andere nummers zijn een getrouwe uitvoering van 'What time is it' van de Spindoctors (zie ik een overeenkomst in de naam?) en een bijzonder verrassende uitvoering van 'Sacrifice' van Anouk. Het nummers begint met een mooie bluesrif, waarna de (mannelijke) zang invalt. Daarna niet met een akoestische gitaar, nee, lekkere vette akkoorden. Een mooie gitaarsolo erbij en klaar is Sacrifice. Oh ja, volgens mij heb ik in het verleden André al een boel complimenten gegeven over de mooie producties die hij aflevert. Voeg daar deze geweldige sound nog maar aan toe... PT SHONVaylA NOOT Band: United Forces CD-r: Batman Again?! Opname: Mark Nijsse Info: www.unitedforces.nl United Forces is een nog niet zo oude Metal cover band uit Zuid Beveland. Op het CD-tje Batman Again?! staan maar liefst 13 nummers. Toch duurt het beestje maar een klein half uur. Komt ook door de eerbetonen aan Kurt Cobain en Michael Hutchence: van 'Smells like teen spirit' en 'New sensation' worden de eerste maten gespeeld en vervolgens hoor je 'You're dead'. Verder een half uur de hits van An thrax, SOD, MOD en Suicidal Tendencies. De uitvoeringen zijn vrij recht-toe-recht-aan, maar daar zijn de nummers dan ook op uitgekozen. Ja, wat zal ik zeggen... met dit bandje zal je niet de oorlog winnen, maar als je een feestje wilt en je publiek houdt van stevige muziek, dan krijg je hier waar voor je geld. De pret (en af en toe meligheid) spat van het CD-tje af. Instrumentaal is het allemaal niet te moeilijk gemaakt, maar het klinkt wel vet en redelijk strak. De zang van Wilco is wel zuiver, maar zijn stemgeluid vermoeit me wel na een half uur, op dezelfde manier als de zang van Johnny Rotten dat ook doet. De productie van Mark Nijsse is niet verkeerd en geeft volgens mij een goed beeld van wat er te verwachten valt tijdens een optreden van United Forces. PT Band: Nota Bene CD: Luister Studio: Skylark studio, Weert Info: F. Engels 0II8-4II602 De zoveelste loot aan de Noot hoorn van Frank Engels heet Nota Bene. Zangeres Isabel Garcia heeft de plaats van (In Geval van Noot) zanger Leon Caron ingenomen en doet dat heel verdienstelijk. Nota Bene bestaat verder uit gitarist Rinus Wijgman, Marc Smolders (bas) en Peter Veen (drums). Muzikaal is het absoluut een vervolg op In Geval van Noot met herkenbare teksten van Frank Engels die een onuitputtelijke bron van goede nederlandstalige liedjes blijkt te zijn. Mooie teksten, af en toe een beetje zwaar op de hand, maar beslist met herkenbare boodschap. De muziek is gevarieerd en de opnamen zijn subliem, het staat er op zoals het moet, goed verstaanbaar en als er voor accentjes gekozen is dan hoor je ze ook. Nummers als 'Luister' en 'De Sterren' zijn bloempjes, mooi en ingetogen gebracht, 'Als je dan per se' heeft een Doe Maar-achtig reggae-beatje en het nummer De Wekker (rock: Ik ben nog gekker dan m'n wekker en m'n wekker, man, die is getikt) is wel leuk, maar wat is de bedoeling??? Ik vraag me ook een beetje af waar de band moet optreden, waar ze thuishoort, ik vind zelf dat het theater de beste plaats is voor een dergelijk reper toire, het is kleinkunst en eigenlijk geen popmuziek (lees: Rock-muziek). Maar wil Nota Bene dat zelf? BvL VERBANDJES

Noot | 2000 | | pagina 3