WAAR ZIJN ZE GEBLEVEN? 1000 M2 MUZIEK OPEN: Maandag t/m zaterdag Vrijdag koopavond MUZIEKCENTRUM VAN GORP KADE 87 4703 GD ROOSENDAAL (WEST) TEL 0165-545824 Tholen±20 kilometer Goes50 kilometer Middelburg77 kilometer Hulst56 kilometer Zierikzee55 kilometer 900 meter van de snelweg Gitaren Gitaarcombi's/Versterkers Blaasinstrumenten P.A. Piano's/Vleugels Digitale piano's Keyboards Accordeons Orgels Populair/Klassiek MUZIEKCENTRUM VAN GORP Dichterbij dan je denkt door Bert van Leerdam 'Wat een toeval dat je nu net belt...', is de eerste reactie van Eelco Tamminga, we hebben van de week net oude opnames ontdekt van Karma Repair Kit en we zijn hard bezig die voor onszelf op cedeetjes te branden. Het stond nog op ouwe banden en klinken nog best goed'.. Het zal toch gauw een dertig jaar geleden zijn, eind zestiger jaren, dat Eelco Tamminga met onder andere Peter Wessel en Jan Felius 'Het Goese Antwoord op de Geluidsstorm' samenstelden. Het moest en zou akoestisch zijn en ze maakten veel van hun instru menten zelf. Eelco lachend: 'Ik heb hier op de zolder nog een zootje onafgebouwde balalaika's.'. Eelco: 'Ik keek eigenlijk toen best wel op tegen die andere jongens in de band, want die waren belezen en onderlegd, terwijl ik maar wat speelde. Net als zovaak realiseerde ik me pas na het vertrek van bijvoorbeeld Jan Felius, onze bassist, hoe goed die was. Eerst drumde hij geloof ik, maar hij plugde zijn bas in de oude radio waarop we speelden, en het was goed, die baslijn, bijna geniaal.Ik heb onlangs nog eens met een zus van hem gesproken en die vertelde me ook hoe belangrijk die muziek ook bij hen thuis was. Hij kon het allemaal gewoon, gewel dig...' Eelco zelf komt trouwens ook wel uit een muzikaal nest. Z'n broer is stadsbeiaardier in Goes en de anderen van het gezin spelen ook nog in verschillende muziekgezelschappen. Eelco: 'Eerst had ik een duo met Kees de Jonge, ik was toen net 16 en hij begin de 20. We speelden ooit in tenten als Soos Bellamy in Vlissingen. Kees was altijd heel erg bezig met boeken en daarop baseerde hij dan de muziek, dat ging dan over (hij lacht) dwergen in Cornwall of zoiets... (De Hobbit, dus). Ik was zelf he lemaal geen lezer en vond het allemaal wel best zo. Jammer genoeg is daar geen enkele opname meer van overgebleven. Als we dan ergens gingen spelen kwa men we met een auto vol instrumenten aan, citers, citar's, fluiten en ga zo maar door. Totdat we een keer in Het Klapkot in Breda moch ten optreden en daar gingen we grandioos op onze neus! Kees liet letterlijk de castagnetten uit z'n handen iiEelco Tamminga op dwarsfluit vallen en toen zijn we daar 5 K maar mee gestopt. Toen kwam ik Peter Wessel, Jan Felius, Willem Katshoek tegen en begonnen we Karma Repair Kit, een naam waar Willem mee kwam, gebaseerd op boeken van Jack Kerouack. Eigenlijk waren we in die tijd helemaal onder de indruk van Fairport Convention. Een akoestisch georiënteerde band, in de tijd dat Sandy Danny eruit gestapt was. Ondanks dat ging Fairport Convention door en omdat zij ook niet konden zingen vonden wij dat wel een mooi voorbeeld... Dat gingen wij ook doen en niet zonder succes, we voeg den er eigen nummers aan toe en dat liep heel goed'. Nog even terug naar Karma Repair Kit. Een hoogtepunt is volgens Eelco toch wel een soort voorprogramma bij het optreden van Cream- bassist Jack Bruce in Vlissingen: 'Ja., wij waren toch wel een beetje de Pink Floyd van Zeeland, zeker omdat we heel sferisch be zig waren met onze akoes tische muziekinstrumen ten...' Karma Repair Kit is uit elkaar gevallen omdat Eelco naar Amsterdam ging en de meer bluesgerichte Kees Schipper regelmatig mee ging optreden en er dus ook weer elektri sche versterking aan te pas kwam. Eelco: 'In Amsterdam speelde ik regelmatig mee met bands, als saxofonist was er altijd wel wat te doen. Vooral 'Woody and the sideman' was een band waar we nog wel eens het land mee ingingen en ook heb ik veel plezier beleefd met 'The Ladyshavers', dat was een erg leuke sixties-band.Op de vraag of hij ooit met een band is doorgedrongen lacht Eelco hard: 'Geen één! Een jongen bij Woody and the Sideman heeft wel eens lachend gezegd 'Ben je helemaal, vol met ambities uit Zeeland naar Amsterdam gekomen maar je maakt het hier ook niet echt met die sax van je!' Nee ik ben niet echt een Tom Barlage van Solution geweest.' Wat doe je nu nog? Eelco: 'Ik kan helemaal niks meer want ik zit sinds een jaar of vier met een lullige MS, een progressieve zenuw ziekte. Ik moet het doen met bandjes...'

Noot | 2000 | | pagina 5