...en de winnaar is. *1 fósr I.M. Pillars Het is wel leuk om te doen maar we zijn niet zulke studiomuzikan ten. Dus live is het meer kick-ass rock-'n-roll dan de CD klinkt.' Ik kan bijna niet wachten tot de bands beginnen. Oh trouwens, Trippin, wat zou er in hun muziek zijn veranderd sinds een jaartje geleden? 'Ivo (de dj) is weg en Erik (toetsenist) vult het weer aan. Verder maken we wat compactere liedjes dan voorheen. We zijn wat minder op zoek naar de beat en ook minder gefixeerd op de beat en meer op zoek naar melodie'. Weer zo'n volzin. Waar is de tijd toch geble ven dat het popmuzikanten alle maal niks kon schelen? DE DESKUNDIGE JURY Niemand kan ontkennen dat deze avond een onafhankelijke niet-Zeeuwse jury kent die ook nog eens ter zake kundig is. Wat te denken van namen als Jean Paul Heek (Aloha/BN/Stem), Willem Jongenelen (Oor/Music Minded/BN/Stem), Robert Haagsma (AD/Aardschok) en Mark Strauven (L S Agency). Daarbij telt de stem van het publiek mee als volwaardig jurylid! Voordat de jury echter de bands gaat beluisteren legt men van tevoren vast waar op gelet gaat worden. ORIGINALITEIT: Wat voegt deze band toe? Wat is de 'Grote Prijs potentie?' ENERGIE: Hoe is de uitstraling en hoe verrast deze groep? SPELTECHNIEK: Instrumentbeheersing, opbouw en uitvoering composities, dynamiek en zang. PRESENTATIE: Contact met publiek, kleding GaJa) an hoe bewegen ze zich? DE BEOORDELING En dan komt, na de korte, dynamische optredens van de vier bands, het onvermijdelijke tijdstip waarop de jury zich gaat beraden over datgene waarover men zich in de kleedruimtes nu uiterst zorgen maakt. En die tijd...kon die maar een uurtje verder worden gezet, ondanks het feit dat de jazzformatie Misty aan een dampende set is begonnen. De deskundigen zijn er echter in korte tijd uit, wat heet: Het is frappant te constateren dat de 4-koppige jury unaniem de nummers 4, 3, 2en 1 na afloop van de optredens heeft neergepend. foto: Theo de Kreijger iLAlls! Dus helemaal geen oververhitte discussies. Men is het geheel met elkaar eens. DE UITSLAG 'Een zanger met een natuurlijke uitstraling, plezier op het podium, veel dynamiek, een goeie drummer en een goede opbouw in de composities. De winnaar is PILLARS!' Hun compositie 'Beg' wordt door de jury geprezen en wordt een 'echt radionummer' genoemd. De ontlading bij de muzikan ten van Pillars is groot. Men lijkt de uitslag eerst amper te geloven maar als de zes bezwete muzikanten na twee toe giften van het podium stappen, blijkt het wel degelijk werke lijkheid. Waar elders in de kleedruimten sippe en bleke gezichten zijn te zien, overheerst bij Pillars uiteraard pure vreugde. 'Dat wordt laat vannacht, heel laat', hoor ik als ik de deur van hun kleedruimte achter me dicht trek en ze alleen laat in het feestgedruis... wd«o T Eerst willen we nog even stil staan bij het verlies van Chris Götte en Jopie Moniharapon. Daarom last uw correspondent hier een minuut leesstilte in Als eerbetoon aan Chris is van Bl0f op 14 juni een live- CD verschenen. Deze zal alleen te bestellen zijn via de internetsite www.blof.nl. Bl0f heeft te kennen gegeven enige tijd te pauzeren. Van de leden van Feedback hoorde uw correspondent dat ze op 7 september nog een optreden gepland had den. Dit optreden zullen ze dan ook opdragen aan Jopie. Het zal plaats vinden op de Markt in Middelburg en er zal ook door De Niro en Cyril worden gespeeld. De leden van Feedback bezinnen zich nog over de toe komst. Uit elkaar Busted, Midgetpower en Sideburns bestaan niet meer. Nieuwe bands in Zeeland Begin 1999 is The Call ont staan. Deze Walchers Bevelandse band speelt Relipop en gebruikt hiervoor zowel pop/rock, blues en country. Er worden vooral covers gespeeld, maar eigen composities zijn in de maak. De band bestaat sinds december 2000 uit Rijk Stouwdam, Henriette de Zeeuw en Jaqueline de Nood - zang, Saskia Pouwelse - dwarsfluit en zang, Jan de Nood - key boards, Martijn Poortvliet - drums, Wout Vreeke -gitaar, Leo Steur - bas en de geluidsman is Henk Joziasse. De band heeft al enkele optredens gedaan. Voor meer info of boekingen kan je bellen met Jaqueline op 0118-624886 of Saskia op 0113-218231. Menorah is ook een Relipopband. Ze mengen rock en metal in eigen werk en covers van o.a. U2, D.C. Talk, REM, CCR en Bryan Adams. Menorah is in de zomer van 1998 ontstaan. De leden van deze Zeeuws- Vlaamse band zijn: Annet de Putter - zang, Allan van Alten - bas, Gijs Kamphuis - drums, grunts en zang, Marjos Scheele - gitaar en Nocki Kerkhof - gitaar. Wie meer info wil kan bellen met Allan op 06-11303430 of Gijs op 0117-462145. In augustus 1999 is de Nederlandstalige coverband Plagiaat ontstaan. Sinds oktober 2000 is de bezetting: Joost de Waal - drums, Joop Kristalijn - bas, Martin v.d. Klooster - gitaar, Rob Hettema - sax, Dave Reininga - keyboards, gitaar en zang, Ellis Kloeg en Ger Cevaal - zang. Op het reper toire staan alleen Nederlands talige covers van o.a. Doe Maar, The Scene, de Dijk, Raymond v.h. Groenewoud, Tröckener Kecks en Vandikhout. In februari nam de band in het Arsenaal te Vlissingen 6 liedjes op, die op een demo-CD zijn gezet. Deze dient vooral voor pro motie, maar is ook te koop. Mensen die interesse heb ben kunnen bellen met Ger Cevaal op 0118-471719 of mailen naar cevaalsoep- kip@planet.nl. Ook begin 1999 is Herman Brock Jr. the Eurocasters opgericht. Deze Zeeuws- Vlaamse Texas blues en Rockabillyband bestaat uit Herman Brock Jr. - gitaar en zang, Liesbeth Sprangers - bas en zang en Paul Zahl - drums. Het repertoire bestaat voornamelijk uit eigen werk, aangevuld met covers van o.a. Hank Williams en Howlin' Wolf. In samenwerking met Dylan Nutsman namen ze in de Triangel te Terneuzen de demo-CD 'Demo 1999' op. Het is vooral voor promotie, maar is ook te koop. Ze bevat 6 eigen nummers en 3 covers. ,Wie meer info wil over Herman Brock Jr. kan bellen met hem op 0115-614235 of mailen naar eurocasters@hotmail.com. Dirtlawn is in de zomer van 2000 ontstaan. In eerste instantie tot april dit jaar gewerkt onder de naam Saliva, traden ze al 4 keer op. De muziek die de band speelt bestaat uit eigen werk en covers van o.a. Nirvana, Alice in chains, Fu manchu, Stone temple pilots en Kyuss. De leden zijn Mehidah Endenburg - drums, Hans Wispelaere - bas en Wouter Nuytinck - gitaar en zang. Wie meer info wil over Dirtlawn kan bellen met Wouter op 0117 440233. De Middelburgse singer- songwriter Jan Francois is een band aan het samenstel len. Hij begon hier in oktober mee en er moet nog een bassist gevonden worden. Een bandnaam is er nog niet. De bezetting bestaat uit Jan Francois - akoestische gitaar en zang, Annemarie v.d. Vliet - zang, Bettina Witvoet - zang, Jan Aartsen - gitaar en Ruben Mol - drums. Het repertoire bestaat voornamelijk uit eigen liedjes van Jan Francois. Hem kan je ook meer informatie vra gen op 0118-612068. Bassisten kunnen zich ook bij hem melden. Jonatan is een Portugese zanger/bassist uit Middelburg, die op zoek is naar muzikanten om een band op te richten. De bedoeling is om stevige melodieuze rock te gaan spelen. Het maakt hem ver der niet zoveel uit welke rich ting het op gaat, of het nu

Noot | 2001 | | pagina 2