ZOMER N ZEELAND Deftones is of Deep Purple, hij wil eerst in contact komen met gitaristen en drummers en dan de koers gaan bepa len. Wie interesse heeft kan bellen naar 06-11146550. Cynoptic (Russisch voor weerman) is een Walcherse rockband die bestaat uit Patrick Nelis - bas en zang, Lucien Hartsuiker - gitaar en Jelena Kuksenko - zang. De band speelt voornamelijk Engels- en Russischtalige covers. De band wil ook eigen liedjes gaan maken. Ze zijn een tijdje geleden opgericht en zijn nog op zoek naar een drummer. Drummers die interesse heb ben kunnen bellen met Patrick op 0118-551138. De Middelburgse band Taste is eind 1999 ontstaan. Sinds de zomer van 2000 is de naam Taste aangenomen. De band bestaat uit Stijn Warendorff - bas en zang, Adriaan de Kroo - gitaar, Bram Veenker - drums en Jasper van Damme zang, sax en gitaar. Het repertoire wat de band speelt is een mengeling van eigen werk en covers. Taste put uit punkrock, funk en metal. Ze deden al optredens op scho len, Midgard en de Piek. Tevens deden ze mee aan de kunstbende. Wie meer info wil over Taste kan bellen met Stijn op 0118-638748. Je kan ook hun homepage bekijken op www.taste.onthe- web.nl. Het Zeeuws/Brabantse Onyx is een voortzetting van Ontroerend Goed en daar voor The Southwest Blues Band. Onyx bestaat sinds december 2000. De bezet ting is Fred Lupker-zang, René Smout - gitaar, Guido Smout - drums, Jan Willem Heuseveldt - gitaar en zang en Ton van Riet - bas. Het repertoire bevat covers van o.a. Thin Lizzy, Metallica, RATM, Black Crowes e.d. Wie meer info wil over de band kan bellen met René op 0166-672149 of Jan Willem op 0164-259205. Strange Quarks is een Zeeuwse ska-punk-gitaar- rockband. Ze zijn ongeveer twee jaar geleden ontstaan en gitarist Carlo Smolders kwam er in maart 2001 bij. De overige leden zijn: Leen Koole - zang, gitaar en bas. Johan Koole - bas en gitaar, Johan Koole drums - en zang, Jos van Dixhoorn - keyboards en sax. Er waren al enkele optredens en uw correspondent zag ze in het voorprogramma van Surrender afgelopen april te Grijpskerke. Het repertoire bestaat uit eigen werk en covers van o.a. The Selecter, Madness, Undeclinable, Buddy Holly en Don Williams. Wie meer info wil over Strange Quarks kan bellen met Leen (of één van zijn broers) op 0118-591942 of mailen naar l.koole@zon- net.nl. Hardball is een Zeeuwse band die in mei ontstaan is. De bezetting is Paul Goedegebuure - drums, Peter Toussaint - gitaar en zang, Gido Goulooze - zang en Bas Matthijsse - bas. De leden zijn een mengeling van rock t/m metalcovers aan het instuderen. Zo willen ze covers van o.a. Mothers Finest, Live, Zakk Wylde, Nirvana, Pearl Jam en Metallica gaan spelen. Wie meer info wil over Hardball kan bellen met Paul op 0113-252824 of mailen naar eefenpaul@zee- landnet.nl. Smoke is een Zuidbevelandse rockband die in februari 2000 is opge richt. Ze spelen een menge ling van stijlen, ergens tus sen Red Hot Chilli Peppers en Nirvana. Het repertoire bestaat vooral uit eigen lied jes, aangevuld door enkele covers. Smoke bestaat uit Merijn v.d. Wijdeven - bas, Martin Molema - gitaar, Maurice Rentmeester - drums en Marco Nagelkerke - zang. Ze deden al optre dens op Dijkrock en Klomppop. Ze namen bij Mark Nijsse de demo-CD 'Flashback' op. Deze was vooral voor promotie bestemd, maar is ook te koop. Er staan vijf eigen lied jes op. In de zomer willen ze trouwens een nieuwe demo- CD gaan maken. Voor meer info kan je bellen met Maurice op 0113-227794. Echostate is een Zeeuwse band die zich heeft laten beïnvloeden door o.a. bands als Radiohead, Foo Fighters, Placebo en Smashing Pumpkins. Ze zijn in januari 2000 ontstaan. De leden zijn: Jeno Havelaar - gitaar, Wilfred Goncalves - gitaar, Martin Minderhoud - bas, Mare Hoogendoorn - drums en Martin Mol -zang. Er waren al optredens in 't Beest, Brogum en Klomppop. De band heeft plannen om eind dit jaar een demo-CD uit te brengen. Wie meer info over de band wil kan bellen met Martin Mol op 06-16598740 Bezettings- en naams wisselingen Daar zanger gitarist Elton Boussen nog als enigste ori gineel bandlid van Ballerina pimps was overgebleven en het feit dat de band een andere koers wilde gaan varen, besloot men de naam te veranderen in Badly Preserved. De overige leden zijn: Tim Boussen - drums, Sascha Kondic - gitaar en zang en Michael Saffrie - bas. Wie meer wil weten over de band kan bellen met Elton op 013-5454984. The Old Firm heet voortaan, na een bezettingswisseling, gewoon The Firm. De bezet ting is vanaf november: Hans v.d. Werf - accordeon, gitaar en zang, Peter van Liere - drums en zang en nieuwko mer Victor Jas - contrabas en zang. Voor meer info kan je bellen met 0118-633661, 06-27186050 of 06 27575177. Mailen kan ook naar the kelticfirm@hotmail.com. Cassiopeia is op zoek naar een nieuwe drummer, bassist en zangeres. Wie interesse heeft kan bel len met Martijn v.d. Bliek op 0113-218455 of mailen naar info@cassiopeia.nl. Jan Schöwer is de nieuwe sologitarist van Tilldawn en Jesse Beuker de nieuwe drummer. Leon Kriekaard is de nieuwe drummer van Counterpart. Gitarist Rene Koole is als vijfde bandlid toegevoegd aan Surrender. Jeroen Polderman is drum mer geworden bij City to city. Paul Goedegebuure heeft de I drumkruk bij De Niro aan Alvin Manuhuwa gegeven. Pillars of heaven heet voor taan Pillars. Subatlantic Starfish heet voortaan This beautiful mess. I Downer heet voortaan Kamazoo. Demo en CD nieuws In een periode van decem ber t/m maart nam Cassiopeia 5 eigen liedjes op in de studio van Mark Nijssen. De mix was in handen van Mark Nijssen. Martijn v.d. Bliek produ ceerde de liedjes samen met Mark. Ze verschenen begin juni op de demo-CD 'Duality'. Wie interesse heeft kan bellen met Martijn op 0113-218455 of mailen naar info@cassiopeia.nl. This Beautiful Mess heeft 9 eigen liedjes en een cover van lona opgenomen in studio Nuac te Utrecht. Minco Eggermans produ ceerde de opnamen voor Sally Forth Records. De opnamen verschenen op CD en deze werd op 26 mei gepresenteerd in de Piek te Vlissingen. Hieraan voorafgaand verscheen eind maart een CD-single en videoclip. Wie meer wil weten kan bellen met Arjen van Wijk op 010-2449717 of mailen naar arjen@this- beautifulmess.net Surrender heeft in de Commodore studio te Zelhem opnamen gemaakt voor een nieuwe CD. De opnamen werden geprodu ceerd door Fokke de Jong (drummer van Normaal) en Han Thie (ex stage manager van Normaal). De CD gaat ook enkele liedjes bevatten in samen werking met leden van Normaal. Eén daarvan zal in het Zeeuws en het Achterhoeks gezongen worden. De titel van dit lied is "Beveland". De titel van de CD is nog niet bekend. Suggesties zijn welkom op de Website van N8twerk (oude bandnaam). De CD zal eind augustus gepre senteerd gaan worden. Formica heeft in januari drie liedjes opgenomen in de Boventoonstudio te Amsterdam. Ze werden gemixt en geproduceerd door Peter de Koster. De liedjes staan op de CD- single 'The Feeling of Nausea'. Er staan twee versies van dit liedje op, samen met 'Whataday'. Stefan de Kroon van Racoon deed gastvocalen. Het singletje is voor promo tie en verkoop. Wie interes se heeft kan bellen met Maarten Jongebreur op 0113-232686 of mailen naar transformica@hot- mail.com. Patrick Schipper had in 1999 de Panta Rhei unplugged finale gewon nen. De hoofdprijs was 2 dagen studiotijd in Studio Reimerswaal. Patrick heeft hier in februari opnamen gemaakt met zijn band Bruno. Vier eigen geschre ven liedjes verschenen op een demo-CD. Deze is in eerste instantie voor pro motiedoeleinden, maar als mensen er een exemplaar van willen hebben, is dit ook mogelijk. Je moet dan even contact opnemen met Peter Toussaint op 0118 469568. Concertagenda Op initiatief van het Zuidlandtheater in Terneuzen,'t Beest in Goes, Brogum in Zierikzee, Uit in Vlissingen en Muziek en Theater Netwerk uit Amsterdam is er een site gemaakt waar je informatie kan vinden over het muziek- en theateraan bod in Zeeland. Het adres is www.not4adults.nl. Om de site bekend te maken onder jongeren, is er momenteel een promotie campagne gaande. Op uitsite.nl kan je trou wens ook informatie vinden over het uitgaansleven in Zeeland. Je moet zelf maar eens kijken. Hier kan je als band ook je optredens aan doorgeven, dus doe er je voordeel mee. Je kan ze mailen naar info@uitsite.nl. Een greep uit de muzikale evenementen deze zomer in onze prachtige provincie. Elke site bekijken van iedere Zeeuwse band is onmogelijk en om nou iedere week stad en land af te bellen 'ofturnogwattedoenis'. Sja... Bel daarom Bert Hoogerheijde (0118) 63 83 12 of mail hem op hooger@zeelandnet.nl en je performance staat de volgende keer in deze agenda. Donderdag 21/06 tot en met zaterdag 23/06 is het weer ANY- WAVEN geblazen in en rond BROGUM te Zierikzee. Het programma ziet er als volgt uit: DONDERDAG 21/06 - Smartlappen met een knipoog: 2 x Bakboord, De Zingende Fresia's, VRIJDAG 22/06 - El Nino, Brainpower, Beatbusters Def F., Cornflakes ZATERDAG 23/06 - Puk, Counterpart, Dimension Seven, Nodal Point, Downer, Celldust, Rebba the Loon, Formica, DJ Cone, Till Dawn, Holmes Gang, Crosshead ZATERDAG 23/06 Terneuzen - Kalashnikov: Pleinvrees; met: Roaster, Eye on Ice Mr. Atom his Protons ZONDAG 24/06 Vlissingen - Panta Rhei: Sessiemiddag VRIJDAG 29/06 Terneuzen - Porgy en Bess: Till Dawn Vanaf 1 juli zijn er in PANTA RHEI te Vlissingen iedere zon dagmiddag unplugged optredens van bands te bewonderen (3 a 4 per middag), dit in het kader van de inmiddels wereld beroemde PANTA RHEI UNPLUGGED COMPETITIE] Ga een keer naar de mooiste locatie in Vlissingen en iaat je verras sen... Ook in Vlissingen: van donderdag 5 tot en met zondag 8 juli het 21e STRAATFESTIVAL, Hier is straattheater te beleven en er zijn verschillende optredens. ZATERDAG 07/07 Westdorpe - de Gravin: Ace and the Jokers DINSDAG 10/07 Westdorpe - de Gravin: Buldoze Band Vrijdag 10 tot en met zondag 12 augustus zijn er Vlissingse stadsfeesten met muziek en wederom theater. Onder meer optredens van Flat Out en Till Dawn. Zaterdag 18 augustus vindt voor de 10® keer het MOSSELROCK FESTIVAL TE Yerseke plaats. Het programma biedt de volgende bands: United Forces, The Bandox, Till Dawn, Trippin, Vengeance, Passion Flower, Bruno, Nuff Said, Boogie Wonderhand Foto: Big Chief Sugar doet elke eerste zondag in de maand een oefenoptreden in café Groen Licht, Aagje Dekenstraat 5, te Vlissingen. Aanvang is telkens om 20.00 uur en de entree is gratis.

Noot | 2001 | | pagina 3