Under Construction Demo Band: Het Electrisch Combo CD: Stroomopwaarts Opname: Mark Nijssen Geluidstechniek Info: www.combo.tmfweb.nl El Combo gaat electrisch en heeft een CD met 13 composi ties uitgebracht. Eén vraag heb ik nog wel aan boegbeeld Jaap van Boven: neemt zijn combo ons nou in de maling of is het allemaal wel degelijk serieus bedoeld? Er wordt door overdrijving in de zang op dit schijfje namelijk nogal eens de indruk gewekt dat het allemaal maar een spelletje is. Terwijl ik kan verzekeren dat deze CD enerzijds een feestje is en anderzijds onverwacht diep graaft. Een tekst als 'Luizeleven' kan enkel Jaap schrijven. Beschouwend, humoristisch en de muziek sluit er naadloos bij aan. 'Vuur en vlam' zet zich vast onder je huid en in 'Godvergeten' móet de tekstje wel raken! Ik neem dit uitermate serieus maar beloof volledig uit mijn dak te gaan als het Combo deze lied jes live speelt. BH Band: Jak van Waarde CD: 'Talk to the cat, Jakky..!' Studio: Sheba-studio's in Vlissingen en Noordwijk Info: www.smoothsax.com http://www.smoothsax.com Saxofonist Jak van Waarde heeft met een aantal vaste Vlissingse muzikanten een bij zonder cedeetje gemaakt. In de vaste kern spelen Chris Sibbald en Tanno van Waarde en verder komen we o.a. Janne Buurman en Dim Dijkgraaf nog tegen. Het gaat om zowel Engelse als Nederlandse nummers, door elkaar. Ze klinken prima, maar erg gladjes, ik kan een glim lach soms nauwelijks onder drukken. Om je bijvoorbaat wat vastigheid te geven: het is late avond-muziek in de sfeer van Robbie Robertson en JJ Cale, maar dan komt het uit Vlissingen.. Ik hoor sommigen schamperen, maar dat kan ook jaloezie zijn want Jak en de zijnen kunnen naar mijn mening trots zijn op deze CD BvL Band: Spin CDr-single: Rood Opname: A. Szachnowski Info: 06-22810306 of 06 23999389 Spin bestaat uit gerenom meerde Zeeuwse muzikanten en heeft nu een CDr-single uit gebracht met twee neder landstalige composities. In 'Hier ver vandaan' horen we een rappende Olof Sinke. In het nummer 'Rood' wordt zang afgewisseld met gesproken woord. Het klinkt allemaal kraakhelder en netjes, zeer netjes. En dat is eigenlijk het probleem met de productie én de composities. Deze muziek soort (huppelende funk gecombineerd met rap) vereist de nodige diepgang in geluid en agressiviteit in spel en zang. Dat maakt het interes sant en dan mag er zelfs nog wel eens een nootje iets naast zitten. Dat laatste liever dan een klinisch verantwoord pro duct. BH Band: Celldust CD: «in»//<motion> Studio: Mark Nijssen Info: 0620-443302 (Roland) www.celldust.com (zet je geluid niet te hard!!) Terechte deelnemer aan de Zeeuwse Belofte, Celldust had, luisterend naar de CD, van mij best winnaar morgen worden! Ze komen uit Kerkwerve (Schouwen- Duiveland) en maken verra derlijke muziek. Op hun site noemen ze zelf hun muziek 'cross-over noise' en daar kan ik me prima in vinden. In de nummers word je heen en weer geslingerd tussen mier zoete en ultra-heavy passa ges. Als je er niet voor gaat zitten dan heb je voortdurend de neiging het dan weer har der, dan weer zachter te zet ten. Met «in»//<motion> laat Celldust horen dat zij klaar zijn voor het grote werk. Goeie muzikanten, goed geluid. Gorefest heeft een meer dan waardige opvolger gevonden BvL Band: MindLink CD: RadioSilence Opname: Z-Sound Studio Info: clik.to/mindlink Al een tijd geleden uitgebracht maar nu pas zwart op wit besproken! Een volwaardige schijf met 11 composities en een speelduur van 50 minu ten. En naast de fraai-gevorm- de verpakking valt ook de muziek niet tegen, wat zeg ik: Sodeju, wat een gave sound! Alles staat er helder en hard op en ook met de speltechniek weet MindLink raad. Prijsnummer is wat mij betreft 'Drown'. Donker, dreigend doch wonderschoon. Naast de heavy songstructuren is er ook aandacht voor fraaie meer stemmige zang en ruimte voor toetsen. En dit zijn aangena me verassingen. De conclusie is dan ook dat MindLink met deze CD een knap staaltje vakwerk aflevert wat (inter nationale aandacht verdient. BH Band: Pillars CDr: Panta Rhei Opname: Studio Reimerswaal/Lac Sound Info: 0118 -462399 of 0118-583127 Onder de naam Pillars of Heaven wonnen John Peter Moens, Tonny Hooftman en Reinold Jansen de unplugged finale 2000 van Panta Rhei te Vlissingen. De prijs bestond uit een opname in bovengenoem de studio. Momenteel is de groep uitgebreid met Laurent Kemeling (bas) en René Verschiere (drums) en kan dus van een complete band wor den gesproken. Het resultaat is een CDr met drie studio nummers en twee nummers live opgenomen tijdens de unplugged finale. De studio nummers klinken mooi en ver zorgd. We horen een band met een fris geluid en uitste kende meerstemmige vocalen. Het is echter jammer dat het geheel wat overgeproduceerd is wat de puurheid van de lied jes niet ten goede komt. De twee live (unplugged) num mers hebben meer spanning juist door het wéglaten van alle franje. Dat ze live op hun best zijn is bewezen doordat ze inmiddels maar mooi de Belofte van Zeeland zijn geworden! BH Band: Under Construction CD-r: Demo Info: Peter van Kouteren 0114-314880 Vorig jaar eerst winnaar van de Zeeuwse Kunstbende, ver volgens met veel succes op het Abdijpleinfestival in Middelburg, dit jaar deelnemer aan de Zeeuwse Belofte, waarmee ze helaas wat min der succes hadden. Toch heeft de band uit Hulst alles in zich om boven de massa te kun nen uitstijgen. De zangeres, Elise Wauters, heeft een stem die klinkt als een klok en de band staat als een huis, goed gedoseerd zonder teveel op de achtergrond te raken. De naam van de band is goed gekozen omdat in aanleg alles aanwezig is om te groeien tot een succes. Maar nog een paar jaarunder construction' kan geen kwaad om de band te laten groeien en ervaring op te doen. Dan kan er, naar mijn mening, een prachtig huis te voorschijn komen. SN Band: Bruno CD-r: demo Opname: Studio Reimerswaal, Walter Calbo Bruno Info: www.bruno.heetonze- band.nl ofPeter Toussaint tel. 0118-469568 Weer een deelnemer aan de Zeeuwse Belofte van 2001, nu één die de finale wel haalde maar net niet won. Voor de band erg jammer vooral omdat ze zo'n beetje de gedoodverf de winnaar waren. Gelukkig was daar een jury die er een andere mening op na hield en kwam er toch nog een veras sing uit de bus. Het is zeker geen straf om naar Bruno te moeten luisteren: aangename gitaarrock, hier en daar lekker laidback, eigen nummers zon der al te ingewikkelde teksten. Af en toe doet het echter wel een beetje denken aan een paar andere Zeeuwse bands, de Niro om er maar eens één te noemen en nog zo'n andere band waarvan de naam met een B begint maar dan in 't Engels. Misschien datt in Zeeland toch allemaal een beetje te dicht op elkaar zit. Waarschijnlijk terecht dat ze geen Zeeuwse Belofte zijn geworden, eerst maar eens een eigen geluid ontwikkelen, kunnen ze best! SN Band: 2x Bakboord CD: Zonder Stekker Opnamen: Hans Kempkes Info: 0118-414759, 2xbak- boord@zeelandnet.nl 2xBakboord bestaat uit Swen Barg (zang) en Rik Lingier (zang/gitaar) uit Vlissingen. De mannen kennen elkaar van het Loodswezen: dooie uren worden met zang en gitaar gevuld en dat mondde uit tot eigen liedjes, een CD en deel name aan de finale van Panta Rhei's Unplugged 2000. Al bij de eerste tonen van het num mer 'Het is allemaal al eens gedaan' denk je: 'Acda en de Munnik'. Nu heb je dat gauw als je met twee stemmen en een gitaar werkt, het is dan niet eenvoudig om een hele CD spannend te blijven. Het wordt dan al gauw cabaretesk. Dat is ook een beetje het pro bleem. Twee heren met liedjes als 'Burgerlui', 'Penopauze Blues', 'Een natte droom'.. Het klinkt raar, maar ik zou bijna zeggen: vertaal er een paar naar het engels en breidt de band uit. De composities zijn namelijk heel aardig. Mijn favoriete nummer op de CDr is: 'We hebben dorst' BvL Band: diverse bands CD: Panta Rhei unplugged 2000, Live V Info: Willem Jan Buys, 0118 419346 Opname: LAC-sound, Arsenaal Vlissingen Half februari was het weer zover en werd de vijfde unplugged live-CD gepresen teerd. En zoals we het van de vier voorgaande edities gewend waren was het weer een groot feest met vooral veel live muziek. Als klap op de vuurpijl trad de Toto sessie band op met voornamelijk grootmeesters uit de vader landse sessiewereld. Het klonk geweldig al ben ik benieuwd hoe deze groep gaat klinken als ze wat vaker spelen. Ze hadden nu maar 1 keer geoefend en de soundcheck was de generale. En in details was dat dan toch wel te horen. Tijd om de hoed af te nemen en een diepe buiging te maken voor Willem Jan Buys die dit weer mogelijk heeft gemaakt. En dat terwijl hij (als geen ander) al de popmuziek in Zeeland stimuleert met de vele optredens in de Panta Rhei. Hulde. Maar goed, het ging dus om het CD-tje. Ik moet eerlijk zeg gen dat ik de finale in 2000 wat aan de magere kant vond. En dat hoor ik ook weer terug op de CD (die Lex en Walter overigens weer eerlijk en mooi hebben opgenomen). Van alle finalisten staan er twee num mers op de CD. Welke? OK: Mobunk, Pillars of Heaven, Till Dawn, Bo, Two Tones, 2x Bakboord, Da Iss en Beat- Less. Uitschieters zijn de num mers van winnaar Pillars of Heaven, Till Dawn en de Fixin'to Die Blues van Bo. Ach, als we nu volgend jaar weer gewoon allemaal meedoen en komen kijken.... PT §d

Noot | 2001 | | pagina 4