JBS recordings 1»E JONGE HELDEN VAN SOWAR Dwarsrock met Audiovisuele producties Digitale editing mastering CD producties Midi producties Video opnamen Geluidsopnamen Digitaal analoog CDR' s dupliceren D.m.v, robot o.a. videoclips De CD Specialist Voor meer info bel: 0118-651315 fax 651314 mobiel 06-52532981 Stel, je muziekleraar op school wil een schoolbandje oprichten en roept leerlingen op te reageren. Er melden zich zes kandidaten en die beginnen inderdaad een band. Maar helaas, binnen korte tijd vertrekken de zangeres (zij wil graag meer robuustere rocknum mers a la Anouk zingen) met de toetsenist in haar kielzog. De overgebleven vier leden blijven en SCWAR is geboren. Wat betekend SCWAR? Roman: 'Ik was er al bang voor: De S staat voor schoolband en de rest zijn de eerste letters van de voornamen'. Die vier bandleden zijn: Roman Huijbreghs (13) op slaggitaar, Angelo de Rijke (14) sologitaar en zang, Cecilia Adriaanse (16) drumt en Werner van de Velde (13) is percussionist. Er mag dus met recht gesproken worden over een jonge band. We maken kennis met drie van hen want Werner is op vakantie, en wat dan meteen opvalt is de hechte vriendschap en hun serieuze toewij ding aan hun muziek. SCWAR speelt energieke, Nederlandstalige rock en ze pakken het meteen goed aan. In hun korte bestaan hebben ze al één Demo opgenomen in een echte studio. Cecilia: 'Ron Konings is een goede kennis van ons, ik heb hem ontmoet tijdens een familie feestje, en ik heb het hem gewoon gevraagd. Hij wilde het doen en zodoende konden we tussendoor, voor een vriendenprijsje, een Demo opnemen. Want met zakgeld en het minimum jeugdloon kom je natuurlijk niet ver'. Op de hoes van de Demo prijkt de naam van gastbassist Jeroen Portier. Angelo: 'We zijn eigenlijk al een tijdje op zoek naar een bassist, twee van ons hadden er een op het oog, maar dat ging niet door'. 'Een keyboardspeler zou ook leuk zijn', voegt Cecilia er aan toe, 'die kan mooie melodielijnen maken, en dat geeft de gita risten meer vrijheid in hun spel. Roman:' Ik zou graag eens meer dan alleen slaggitaar willen spelen, maar dat gaat zonder key boardspeler moeilijk'. Cecilia schrijft de teksten, Angelo en Roman zoeken er de muziek bij. Waar gaan je liedjes zoal over? Cecilia: 'Over Liefde natuurlijk, de meeste liedjes gaan toch over liefde?', maar na een beetje door vragen geeft ze toe ook te schrijven over wat ze op school en in haar omgeving meemaakt. Als grote voorbeelden ziet ze bands als Ilse de Lange en Kane,maar we werken ook hard aan het eigen gezicht van SCWAR'. Kunstbende SCWAR heeft dit jaar ook meegedaan aan de Kunstbende, met als thema Spanning. 'Mijn vader', zegt Ramon, 'werkt bij SCOOP, en die pushte ons behoorlijk om mee te doen'. 'Okee', zeiden wij 'en Cecilia schreef een liedje over een het uiteenvallen van een relatie waar veel spanning tussen beide partners was'. Het liedje was goed voor een tweede plaats. Toekomst Door het vertrek van Cecilia en Ramon naar een andere school moest er een andere oefenruimte gezocht worden. Omdat Cecilia ook in de fanfare van Serooskerke speelt kunnen ze voorlopig daar terecht. Angelo: 'Het is wel handig voor de drummer hoor, want dan hoeft ze niet met dat drumstel te slepen. Maar liever had ik een eigen oefenruimte. Het galmt daar zo!'. SK BIS Ibis is een nieuwe semi-akoestische band uit Zeeland. Heel nieuw, want bij het verschijnen van deze NOOT bestaan ze nog maar amper twee maanden. Ze komen voort uit het duo 'Crazy Cuzzins' en hebben sinds kort een bassist in hun gelederen gesloten. Dit gaf zo'n verrijking aan hun muziek dat een nieuwe naam nodig was. Bovendien is de nieuwe bassist ook geen 'neefje'. De band is begonnen door gitarist Bas Berrevoets (22) uit Middelburg, die al geruime tijd liedjes schreef en zichzelf daarbij begeleidde met een semi-akoestische gitaar. Een jaar of wat gele den ontdekte hij dat zijn neef, Ron van der Schelde (27) uit Goes, dwarsfluit speelde en dat het zowel muzikaal als amicaal goed klik te. Ron: 'Het is eigenlijk een herontdekking: Bas kent mij al zijn hele leven en bij familiegelegenheden zagen we elkaar vroeger regelmatig. Daarna zijn we elkaar enkele jaren uit het oog verloren. We wisten wel van elkaar dat we muziek maakten, maar niet pre cies wat en zeker niet dat het zo goed zou kunnen klikken'. De naam was gauw gevonden, de 'Crazy Cuzzins'. Bassist Niels Weezepoel (18), die onder andere in de band 'Style' speelde, is de nieuwkomer. Ik had een onderhoud met de 'Cuzzins', want Niels was op vakan tie. Erg jammer, want ik had natuurlijk graag een voorproefje willen horen. Ik heb voor dit interview hun demo 'Moods' ter beluistering gekre gen en die komt verrassend 'fris' over. Allebei kijken ze me een beetje vreemd aan als ik het woord fris gebruik, want zelf vinden ze zichzelf een beetje somber klinken, zeker omdat het op de demo nog zonder bas is. 'Nu we een bassist hebben klinken we écht veel levendiger en vrolijker hoor!', wordt mij eensgezind toegezegd. De mannen lachen als ik vraag in welke studio de demo is opge nomen: 'Het was op een zolderkamertje, met een computer!' Ron: 'Je kunt tegenwoordig bijna alles, zelf, met de computer.' Regelmatig werd door het toenmalige Duo de sporenrecorder gebruikt voor meerstemmige zang. Fluiten en zingen gaan nou eenmaal niet hand in hand. Als ik voorzichtig vraag hoe ze dat heb ben opgelost is het antwoord: 'Met een computerprogramma!!'. Thuisgekomen heb ik de demo nog een paar keer door mijn stereo gehaald en het blijft me verbazen: De opnamen klinken alsof ze in een professionele studio zijn opgenomen. Alle bandleden blijken een klassieke opleiding in hun instrument te hebben en houden ervan om flink te improviseren. Hun muziek straalt dan ook een zeer spontane ongedwongen sfeer uit, waardoor het lijkt alsof de nummers ter plekke ontstaan. Eigenlijk gewoon zoals muziek hoort te zijn. Zelf noemen ze hun muziek 'Dwarsrock'. Ik vind het een beetje tussen folk en pop klinken, heel tijdloos, het neigt zelfs misschien een beetje naar de Beatles uit hun beginjaren, maar het is vooral IBIS. Zeker de combinatie met dwarsfluit maakt het heel apart. Ron hierover: 'Ja, iedereen is Jethro Tuil en Thijs van Leer alweer vergeten, maar de combinatie is niet nieuw hoor'. Brandende vraag was natuurlijk: 'Hoe gaan jullie als IBIS dan klin ken op de het podium in de Abdij?'. Antwoord: 'Het wordt een mooie, bijna fragiele, semi-akoestische set, met extra dynamiek door het melodische basspel van Niels. Een ding weet ik zeker, die jongens gaan het nog ver schoppen. SK Jaap van Boven (gitaar/zang), Mark Verboven (bas) en Hans Walrave (slagwerk) maken lekker vlotte muziek die geroutineerd overkomt, maar bij nadere beluistering beslist de diepgang niet mist. Onlangs leverde het Trio een zeer verdienstelijke CD af geti teld 'Stroomopwaarts'. Op deze CD komen we 13 eigen nummers tegen van de hand van Jaap en, eerlijk is eerlijk, hij is niet te beroerd 'man en paard' te noemen. De songs getuigen van een prettige openhartigheid. De band heeft het de laatste jaren overigens niet gemakkelijk gehad, met als dieptepunt vorig jaar het overlijden van vriend en creatief-medemuzikant Peter Snijkers. Toch hoor je al die sores niet af aan die CD, in 'Luizeleven' zingt Jaap: 'Ik heb er zin in, lekker uit de sleurrrrr..' en hij meent het. Het Electrisch Combo put uit verschillende muzikale bronnen: Jaap speelde samen met Snijk ooit in Sing Sing Movement en Cartrouble en hij was frontman in de punkband 'Swindle'. Hans drumde in verschillende bands waaronder de 'Leraren Band van de Stedelijke Scholengemeenschap Middelburg. Als dat geen bel letje doet rinkelen dan helpt de Muppet-benaming 'Animal' mis schien als extra aanwijzing... Verder speelde hij mee in Tissue. Mark Verboven kennen sommigen onder u nog uit het illustere gezelschap de 'Booze Brothers'. Dat de heren voor hun plezier musiceren en dat 'Stroomopwaarts' een lekkermakertje is blijkt misschien nog het best uit de presen tatie van deze CD begin dit jaar. Jaap: 'We gaven na het concert iedereen er eentje gratis mee. Vond je hem 'kut' dan stuurde je hem terug, vond je twee nummers goed dan stortte je een tientje en beviel het hele produkt je dan leek een paar tientjes ons rede lijk..'. En?? Jaap: 'Ik heb er nog niet een terug gekregen!'. Enn?? 'Er is ook nog geen cent overgemaakt! Hahaha!'. El Combo kom je niet alleen tegen op de smaakvollere bruilofts feesten, maar ook terecht op Abdijpop. BvL

Noot | 2001 | | pagina 3