CLIPT 'ESCAPISM' m W Special Foto: Paul en Menno de Nooijer Toen UC vorig jaar op het Abdijfestival speelde werden zij onder meer aanschouwd door de heren Paul en Menno de Nooijer, video artists, die kort daarvoor de opdracht hadden gekregen gekregen om van twee Zeeuwse bands een videoclip te maken. De heren de Nooijer waren onmiddellijk gegrepen door UC, toen nog voluit Under Construction, en besloten dat zij in elk geval met hen een clip wilden opnemen. Toen zangeres Elise Wauters, Bram Vervaet (bas, gitaar), Marcel Morcus (drums), Henk Boogaert (toetsen) en Martijn Teugies (bas, gitaar) het bericht hoorden kon die dag voor hen in elk geval niet meer stuk. Als ik nu, vlak voor het festival, drummer Marcel vertel dat ik al een voorproefje van de clip heb gezien bij Paul en Menno wordt hij natuurlijk erg nieuwsgierig, maar hij is niet 't minst verbaasd als ik zeg dat het er prachtig uitziet: daar heeft hij kennelijk alle vertrou wen in. Nadat UC te horen had gekregen dat er zoiets als opnames voor een videoclip op til stonden hoorden zij een hele lange tijd niets. Eventjes waren ze zelfs bang helemaal niks meer te horen, maar zoals zo vaak, en zeker in de wereld der popmuziek, werden zij uit eindelijk gebeld op het ogenblik dat ze het eigenlijk al bijna weer vergeten waren. En toen ging het heel snel, er werd een afspraak gemaakt met Paul en Menno in Terneuzen en er werden weder zijds ideeën uitgewisseld. UC had, naar aanleiding van het winnen van de Kunstbende, al een paar studio-opnamen op de plank. Uit die opnames kozen Paul en Menno het nummer 'Escapism' uit omdat dat het 't mooistt uit kwam bij de ideeën die zij hadden voor de clip. De band ging hier uiteraard mee akkoord, maar eigenlijk waren ze niet zo erg gecharmeerd van de geluidskwaliteit van de opnames. Die opna me was in 1 dag opgenomen en derhalve wat rauw en niet hele maal video-worthy. Goede raad was duur. Toch trokken ze de stou te schoenen aan en vroegen om van het budget een betere opna me van 'Escapism' te mogen maken. Dat was OK en wederom ver trok het gezelschap uit Hulst met de boot van Perkpolder naar de studio in Kruiningen. De nieuwe opname was veel beter en veel meer geschikt voor de video-clip. Binnenkort komt de UC met een nieuwe CD uit. Er staan vier num mers op en hij zal 'First Noise' gaan heten. Uiteraard is hij te koop op 't Abdijfestival. Verder staat de band sinds kort op eigen benen want manager Peter van Kouteren is ermee opgehouden wegens tijdgebrek. Bij het maken van de clip was hij nog wel betrokken en hij beschouwt dat als de kroon op zijn werk. Marcel: 'Het is best spannend om zonder Peter verder te moeten want hij heeft ons op een geweldige manier zover gebracht', "t Is niet niks', zo redeneert hij, 'zo op handen gedragen worden, de Kunstbende winnen en dan ook nog gevraagd worden voor het maken van een videoclip met gerenommeerde kunstenaars. 'Daar mag je best een beetje trots op zijn'. EdV a yVi' f Het zijn spannende tijden voor de mannen van Till Dawn en dat zijn Danny Vera (gitaar, zang en songwriter), Almer Kaasschieter (bas), Jan Schöwer (gitaar), Jesse Beuker (drums), Fred van Norden (trompet) en René Kabboord (trompet). Mocht de band zich reeds geruime tijd verheugen op flinke regionale aanhang en faam, binnenkort ziet het ernaar uit dat heel Nederland er niet meer omheen zal kunnen. De band is op het ogenblik druk aan het onderhandelen met Universal Records en naar verwachting komt er volgend jaar een CD uit. Ik spreek Danny hierover en het valt me (weer) op dat die jongen, voor het multitalent dat hij is, zo heerlijk broodje nuchter is. Hij is zogezegd het tegendeel van zijn eigen creatie. Hij doet niet alsof hij het de normaalste zaak van de wereld is dat hij een platendeal in handen heeft, nee, hij is echt, oprecht blij. Danny: 'We hopen in januari de studio in te kunnen en dan zou de CD maart in de schappen moeten liggen. Een lenteplaat, ideaal voor Till Dawn!' Tevens is Till Dawn op het ogenblik ondergebracht bij het mana- gementburo 'Massive', dat ook de zaken behartigt van Krezip. Via dat management zijn ze verzekerd van de nodige optredens in de toekomst. En nu gaan ze ook nog een clip opnemen met Paul en Menno de Nooijer. Danny: 'In mei van dit jaar werden we door Cor de Jonge benaderd en we waren natuurlijk direkt reuze enthousiast. Het grappi ge is dat ik het werk van Paul en Menno wel kende, maar de makers erachter niet, laat staan dat ik wist dat ze 'ge woon' uit Middelburg kwamen!' De clip moet nog opgenomen worden, dat gaat in augustus gebeu ren, want in juli heeft Till Dawn een vakantie-stop. 'Maar..', zo ver zekert Danny,we hebben al zitten praten met Paul en Menno en als ik hun plannen hoor dan wordt het prachtig en zeker voor ons ook een waanzinnige ervaring. Je weet natuurlijk nooit precies hoe de clip er uit gaat zien, maar we zien het helemaal zitten'. Danny zegt dat hij eigenlijk een band als Radiohead meer bij het werk van Paul en Menno vindt passen dan Till Dawn. 'Bij Radiohead zien ze eruit alsof het niet uitmaakt wat ze aantrekken, terwijl wij daar toch echt vastomlijnde, noem het commerciële ideeën over hebben'. Je kunt je overigens afvragen of de 'casual look' van Radiohead ook niet een van te voren uitgdacht concept is, maar dit terzijde. Op mijn vraag wat Till Dawn uiteindelijk met de videoclip gaat doen kan Danny niet veel zeggen. 'We hebben nu ook te maken met de wensen en eisen van Universal, dus het zal hen ook moeten beval len. Mocht dat zo zijn dan kunnen we deze video uiteraard perfect gebruiken als verder promotiemateriaal' Het nummer dat gebruikt wordt voor de clip is gekozen door Danny zelf. Nog even zat hij in dubio tussen twee nummers maar 'The lucky strike girl' leek toch de beste keuze. Voorts lijkt het Danny erg leuk als, wanneer Universal daadwerke lijk gecharmeerd is van de gemaakte clip, er in de toekomst meer met Paul en Menno gewerkt zou kunnen worden. Gaan jullie nog iets speciaals doen bij het optreden na de vertoning van de videoclip? Danny: 'Ik denk het niet. We gaan ons net als altijd voor 200% inzetten en er voor zorgen dat het, net als bij alle andere optredens, een spetterend gebeuren wordt!' EdV

Noot | 2001 | | pagina 6