OPROEP Studie cleiNOO if PROFESSIONELE GELUIDSOPNAME 'tt n INOOT Ook in 2002 organiseert de Stichting Popmuziek Zeeiand weer de Zeeuwse Belofte. Bands die het leuk vinden om mee te doen worden uiteraard weer van harte uitgenodigd hieraan mee te doen. 44. maak net mee aan 1 Et mm löwtMMs wsmuili* SANTA RH El NOOT NOOT Door Bert van Leerdam Bands dienen hun spullen te sturen naar het bekende adres. En onder spullen verstaan we: Een recente, representatieve* demo en een biografie waarin duidelijk staat wie er in de band spelen, waar ze vandaan komen en meer van dat soort achtergrond informatie: Hoe meer hoe beter. De voorronden zullen, afhankelijk van het aantal inzendingen plaatsvinden op de bekende Zeeuwse podia. We zijn al aan het praten met onder andere Kalashnikov in Terneuzen, Brogum in Zierikzee en Het Beest in Goes. Uiteraard worden vaste afspraken pas gemaakt als alle inzendingen binnen zijn. De finale zal plaatsvinden op 1 juni 2002 in Het Arsenaal in Vlissingen. j Als je de Zeeuwse Belofte wint kun je meedoen aan de Regio-finale (weer een leuk optreden) en als je die wint ga je door naar de landelijke finale in De Melkweg in Amsterdam. Die zal medio november 2002 plaatsvinden. Categorieën Zoals jullie wellicht is opgevallen doet de Zeeuwse Belofte eigenlijk alleen maar mee in de categorie Pop/Rock. Dat is eigenlijk zonde want in de Grote Prijs van Nederland zijn er nog meer onderdelen en daar kunnen Zeeuwse muzikanten ook voor inschrijven. Als er meerdere aanmeldingen zijn zouden we daar ook voorrondes voor kunnen organiseren. Die andere categorieën zijn: Singer/songwriter, RNB/HipHop en Dance. Op het inschrijfformulier kun je de gewenste categorie invullen. Zeeuwse Belofte De naam Zeeuwse Belofte nodigt uit tot 'vernieuwing', natuurlijk, je band moet een Belofte inhouden. Maar wat die belofte is maak je natuurlijk zelf uit. In feite mag iedereen die zin heeft een poging wagen door mee te doen. Reageer in grote getale en stuur je spullen aan: de Stichting Popmuziek Zeeland tav De Zeeuwse Belofte Postbus 108 4330 AC MIDDELBURG advertentie Het komt regelmatig voor dat podia of andere Instanties vragen om adressen van Zeeuwse Groepen. Helaas blijkt het adres-bestand van de St Popmuziek Zeeland niet meer helemaal te kloppen. Stuur, voor de zekerheid, je gegevens aan: info@popmuziekzeeland.nl j Naam Band kontaktpersoon straat postcode en woonplaats telefoon Iets over de band: Mail je informatie aan info@popmuziekzeeland.nl of stuur het aan de Stichting Popmuziek Zeeland, Postbus 108, 4330 AC MIDDELBURG. STtAMP MVi UOfN NOllEDIJK 1. VUSS1NCEN 011 Zeeland Het Vlissingse Neurotic is een duo dat bestaat uit Wesley Kooie {electrische en akoesti sche gitaar, zang en mondhar monica) en Joshua Verkerke (akoestische gitaar en zang). De eerste muzikale ontmoe ting was at in 2000. Er ïs sprake van een duo sinds april 2001In augustus 2001 heeft het duo zeven eigen liedjes opgenomen in een stu dio in Maastricht. De produktie was in handen van Edwin Verwijs. Deze zijn op CD-R gezet en zijn bij optredens te koop. De bedoeling van het duo is een bassist en drummer te vinden om zo een volledige band te formeren. Wie meer info wil kan bellen met Joshua op 06-22504039. Backlash is een nieuwe Vlissingse metaiband. Gitarist Jaap van Buren en zanger Dennis Raayman waren al vanaf begin 2000 bezig om liedjes te maken. Op den duur besloten zij om een complete band samen te stellen. In het begin wisselde de bezetting nogal, maar deze is nu stabiel. De andere leden zijn: Alex Lehr (gitaar), Tim Royers (drums) en Patrick Hoogstrate (basgitaar). Hun eerste optredens (talen tenjacht te Baarland en in de Walk Inn te Vlissingen) zijn achter de rug. In het laatste weekend van september nam de band vijf liedjes op in de studio van Mark Nijssen te Oudelande. De mix was in handen van Mark. De liedjes zijn in november op de demo CD Ambition to follow verschenen. Deze is zowel voor promotie als verkoop. In december zal de band in Bar American te Middelburg en Groen Licht te Vlissingen een CD-presentatie houden. Voor de data moet je even op de home-page kijken, want deze waren nog niet bekend bij het uitwerken van dit artikel. Wie meer info wil over Backlash kan bellen met Tim op 0118-479104. Je kunt ook op www.backlash.n3.net kijken. In een volgende NOOT een recensie van de CD. Jive for your life is een blues en rock roll formatie uit Ter neuzen en in december 1999 ontstaan. De band bestaat uit Donny Benjaminsz (gitaar en zang), Friso van Wijck (drums) en Jean-Paul Harreman (contra bas en zang). Maikel Harve is een vaste gast op de mond harmonica. Het repertoire bestaat uit eigen werk en covers van The Seatsniffers, Sugar Cane, Electric Kings en Paladins. Ze hebben in hun bestaan al ongeveer veertig(!) optredens achter de rug. Een in eigen beheer opgenomen demo is op aanvraag te verkrijgen en op de website te beluisteren. Wie meer info wil kan bellen met Jean-Paul op 0114-317558. Je kunt ook een kijkje nemen op www.people.zeelandnet.nl/ jharreman. Fire at will is in maart van dit jaar opgericht. Deze Walcherse old school hard- coreband bestaat uit Pascal Wondergem (zang), Benjamin Janse (gitaar), Lennert Ooster ling (drums) en Hans Felius (basgitaar). Ze spelen een mengeling van eigen werk en covers. Aangezien de band nog niet zolang bezig is, is er nog niet zoveel nieuws over ze te schrijven. Wie meer info wil hebben over Fire at will kan bellen met Pascal "Henk" Wondergem op 0118-612762 of 06-19234541. De Thoolse rockband Stikkie Djoo is begin 1999 opgericht. In het begin wisselde de sa menstelling nogal, maar sinds begin 2000 is de samenstel ling: Frans Êekman(gitaar), Jacques Oosterwaal (gitaar), Cees Laban (zang), Arie Fase (basgitaar), Sjaak Koole (key boards en zang) en Jos Rijkeis (drums). Sinds kort heeft de band ook ondersteuning van een blazerssectie. Het repertoire bestaat vooral uit rockcovers aangevuld met wat uitstapjes naar de blues en Nederland stalige rock. Er worden o.a. liedjes gespeeld van Robert Palmer, Gary Moore, Doobie Brothers, The Scene en De Dijk. Wie meer info wil over Stikkie Djoo kan bellen met Jos Rijnkels op 0166-663341. Demo Cd nieuws Polluted Inheritance heeft in mei in de Z-sound Studio van Brian van Zwietering opnames gemaakt. Brian produceerde en mixte de elf eigen composities, die op de CD 'Into Darkness' terecht gekomen zijn. Op 22september presenteer den ze de schijf in Gavere in België. Roka rola brengt de CD uit en Roadrunner distribueert hem in de Benelux. elkaar De Firma Hopeloos, Ruthless, Cheecky Blighters, Style en popkoor Blaaat zijn uit elkaar. Bezettings- en naamsveranderingen Crash Burn heeft haar naam veranderd in Sjoek. Till Dawn heet voortaan Danny Vera DélaVegaz. De nieuwe bassist van Pol luted Inheritance is Steven Vrieswijk. De nieuwe bassist van Formica is Mark v.d. Male. Rinus Ouwejans is de nieuwe gitarist van Pink Car pet. De nieuwe drummer van The Call is Gerben Schilper- oord. Blof's nieuwe drummer heet Norman Bonink. Julia Dream is nog op zoek naar een toetsenman/sampe- laar of een tweede gitarist. Wie interesse heeft kan bellen met Peter: 0113 55 28 25 of e-mail:yapma@ wanadoo.nl warp.p@tiscali.nl Talentenjacht jeugdsoos Baarland Op 14 en 15 september hield jeugdsoos The Village Gang uit Baarland een feestweek end vanwege het 15 jarig bestaan. Vrijdag 14 september was er een talentenjacht. Hier deden acht gezelschappen aan mee. X-proof, Hope Spring Infernal, Big Chief Sugar, Smoke. Konthaarhanekam, Backl ash TapHarHeeJL en Melt. De drie besten gingen door naar de finale, die op zaterdagmiddag gespeeld werd. De derde plaats was voor Melt, tweede werd Big Chief Sugar en de eerste plaats was voor TapHarHeeJL. Talentenjacht (Kaaipop) Roosendaal In maart en april 2002 wordt Kaaipop weer gehouden. Dit is een talentenjacht voor Brabantse en Zeeuwse bands. Op 23 en 24 maart zijn de halve finales en 7 april is de finale. De winnaar kan voor f. 1000,00 aan spullen halen bij Muziekcentrum van Gorp te Roosendaal. Er is tevens een publieksprijs van f. 250,00. Als je hier aan mee wilt doen kun je een wedstrijdreglement en inschrijfformulier aanvragen bij Muziekcentrum van Gorp (tel. 0185-545824) of down-loaden van: www.u niekin muziek.nl. Een demo en inschrijfformulier moeten 19 januari a.s. ingele verd zijn bij: Muziekcentrum van Gorp, Kade 87, 4703 GD Roosendaal. Unplugged competitie Pants Rhei Bruno heeft de unplugged competitie 2001 van Panta Rhei gewonnen. Ze gaven uit sympathie de helft van de hoofdprijs weg aan het Vlissingse bandje Sc war, dat nu twee dagen bij LAC Sound kan gaan opne men, Bruno houdt de andere helft van hun prijs zelf en dat is een optreden op het tweede Sun burst festival. Sessie Wie denkt dat er op Tholen op muzikaal gebied niets gebeurd, heeft het mis. 3

Noot | 2001 | | pagina 3