JULIA DREAM BM HET MANNETJE (PIS) VAN DE RADIO VERBANDJES Door Bert van Leerdam Julia dreameen Zeeuwse band met één Brabander in de gelederen, viel onlangs een hele eer te beurt. En verdiend: In het Studio-Brussel radioprogramma 'Radar' dongen ze in de week van 8 oktober mee naar de titel 'beste band van de week'. Een professionele jury, bestaande uit Steven Zwaenepoel (platenbaas), Jan Sprengers (deejay en popjournalist) en de drummer van de groep Arid kozen Julia dream uit tot tweede band. Op één kwam de Belgische groep Miss Mozes en op drie de eveneens Belgische Scarlet Pulse. NOOT 8 julia dream NOOT Rock Werchter Julia dream bestaat uit Frariko Kfaassen (gitaar/zang) uit Bergen op Zoom, Mare Nagtzaam (drums en backing vocals) uit St Maartensdijk en Peter Scheefhals (bas) uit Rilland. Met die laatste zetten we nog eens even de feiten op een rijtje. Want hoe kom je met je band op Studio Brussel? Peter: 'Ja., ze komen natuurlijk niet vanzelf om je demo vragen. Dat is iets wat je als band in de eerste plaats zelf voor elkaar moet zien te krijgen. Bij ons is dat ais volgt gegaan: In juli waren wij, (deze keer nog...) als bezoeker bij het Rock Werchter festival aanwezig. Tijdens dit soort evenementen heb ik altijd enkele demo's van de band bij me. Je weet namelijk nooit door wie je aangeklampt wordt voor een ge sprek.. Het is op een festival echt niet zeldzaam datje, gewoon op het grasveldje, met één van je eigen pophelden komt te spreken. Het zijn (vaak) ook maar gewone mensen, die het zelf ook leuk vinden om naar andere bands te luisteren. Nou ja, op het festivalterrein stond een kleiner podium, waar onbe kende bands zich aan het publiek presenteerden, tussen de hoofd acts door. Er stond aangegeven, dat je je op die plaats ook met je eigen band kon aanmelden voor een optreden. Ik natuurlijk gelijk onze demo afgegeven. Dat dit podium en demo-gebeuren mede door Studio Brussel werd georganiseerd, en dat we enkele maanden later bij Stubru te be luisteren zouden zijn, wisten wij toen helemaal niet. Daar kvyamen we dus later pas achter'... Studio Brussel Er deden totaal ongeveer 70 bands mee. Al die demo's werden door de professionele jury beluisterd. Julia dream kreeg, van de honderd punten die te verdelen waren over drie bands, er maar liefst 41De winnaar kreeg er 48 en de derde band kreeg er 11 Op de uiteindelijke totaallijst (ongeveer 70 bands) stond Julia dream nu met twee, van in totaal drie sterren, vermeld. Peter: 'Nou, en toen werden we dus gebeld door Studio Brussel. Het nummer 'Flying to the sun' van onze demo was uitgekozen om in de week van 8 oktober met nog drie andere bands mee te doen in het programma 'Radar', met Ayco Duyster. Er hoorde een inter view bij, maar door wat toestanden konden we daar jammer ge noeg niet heen. Uiteindelijk zou een vak-jury bepalen welk nummer op één kwam. Wij haalden daar ook de tweede plaats en daar waren we natuurlijk erg blij mee'. 'Die eerder genoemde jury geeft dan ook een soort rapport met opbouwende tips en dat is natuurlijk erg handig als je verder wilt met je band. Het was voor ons niet echt een verrassing dat men vond dat de zang er wat beter opgezet had kunnen worden, maar het jdee dat wij meer uit onze toetsen en samples moesten halen hemen we graag ter harte'. Personele wijzigingen Hoe gaat het nu verder? Peter: 'We hebben sowieso een Optreden in België over-gehouden aan onze aktiviteiten bij Studio Brussel. Alleen, je zult het net zien: Franco heeft zich terug getrokken uit de band en nu zijn we druk in de weer met andere muzikanten. Erg jammer natuurlijk, we kennen hem en hadden het wel een beetje aan zien komen, maar het blijft goed shit natuurlijk. Zoiets komt altijd op het verkeerde mo ment. Maar zoals ik het nu bekijk zullen we er uiteindelijk sterker uit komen. Ik denk dat we in januari wel weer de baan op kunnen met Julia dream. We hebben er ook echt zin in.'. Maar als jullie frontman weg is dan blijft er niet zoveel over en eigenlijk heb je er niks aan.. Peter: 'Dat vind ik niet. Het is voor een band gewoon hartstikke leuk om zoiets eens een keer mee te maken. De les die wij van dit avontuur hebben geleerd is dat je altijd voorbereid moet zijn op het onverwachte! Het zijn vaak die gelegenheden, waar je als band profijt uit moet zien te trekken. En publiciteit heeft altijd een sneeuwbaleffect. Als je nou rekent dat wij het enige nêderlandse bandje zijn dat hieraan meedeed.. Het is overigens erg jammer dat er niet meer van dit soort leuke initiatie ven zijn voor beginnende bands, in Nederland kom je zoiets niet tegen... Ik vind dit echt goed van zo'n Studio Brussel'. Meer informatie? De gratis nieuwsbrief van Julia dream: warp.p@tiscali.nl www. boekèenbandn l/bands/j u Iiad reamhtml Telefoon: 0113-552825. www.demopoll.be of via www.stubru.be (doorklikken naar demopoll) daar kun je het nummer 'Flying to the sun' nog eens beluisteren en de bevindingen van de jury lezen. Band: Dr Reverb CD: Dr Reverb Opname: Stefan Grob Info: Willem Verbuyst op 06-1 25444572. Dr. Reverb heeft in het afgelopen voorjaar, in eigen beheer, dit ceedeetje opgeno- men. Het is zo'n kleintje en de i drie nummers die er op staan duren tesamen ruim zes minu- ten. De titels: 'Spiderporn', 'Psycho Prick' en 'Watch out 45 rpm'. Voor wie het niet weet: Dr Reverb maakt 'surf'muziek. Instrumentaal, en ik vind het een vrolijke variant op de historische gitaarsound uit de Shadowstijd. Lekker stuwend gitaarwerk en het onderlig gende drum- en baswerk verhoogt nog dat effekt. Als demootje is dit ultraklein-tjej dan ook prima geslaagd. Zaaleigenaren moeten ove rigens niet schrikken als ze de mannen boeken want op het podium hult het gezelschap zich in ietwat afschrikwek kende witte maskerpakken... Ik had graag wat meer infor matie op het CD-tje gezien: Wie speelt er in de band? Wie schreef de nummers? Na enig speurwerk in bijsluiters ontdek ik http://surf.to/dr-reverb, kijken jullie even? (BvL) Band: Julia dream CD-R: Flying to the sun Opname: Mark Nijssen Info: 0113-552825/ yapma@wanadoo.nl Julia dream is een trio bestaan de uit Franco (gitaar/zang), Marc (drums,zang) en Peter (bas). Het eerste nummer Flying to the sun' is zonder meer het sterkste nummer van de CD, dat blijkt ook uit het feit dat dit nummer in oktober ver troeteld werd op Studio Brussel (zie het artikel elders in deze NOOT). Maar wat mij betreft mag het sobere 'Water and fire' er ook zijn. Franco geeft het gezel schap enerzijds af en toe een ouderwetse Cure-sfeer en anderzijds weet hij het bijtend rocky af te maken. Band: Surrender CD: Zeeuwse Klei Opname: Normaal studio, Zelhem (Achterhoek) Info: 0113-563488/ www.n8werk.com 'Waer at den ooievaer je hooit dat eie nie in den 'and!' Maar het feit dat het de mannen wel bevalt dat ze in de Zeeuwse klei terecht zijn gekomen ste ken ze niet onder stoelen of banken. Surrender (Godzij dank hebben ze de naam nSwërk achter zich gelaten) is rjzersterk teruggekomen met de CD 'Zeeuwse Klei'. De band bestaat trouwens momenteel uit (de oude bezet ting): Johan van de Swaluw (zang/bas) en Kees Wonder- gem (gitaar), en de nieuw komers: Rene Koole (gitaren, jazeker!!!), Bart Hoogesteeger (toetsen) en Henry de Bruin (drums) flying to the sun De drie muzikanten lijken te putten uit een breed muzikaal spectrum: de eerder genoem de Cure, wat Blur-invloeden maar ook Pink Floyd en het wat bijtende ouwe Magazine hoor ik (met genoegen) terug in de muziek. De bandleden zijn goed op elkaar ingespeeld en dat leidt tot kompakte songs die af en toe beheerst ontaarden. In een begeleidend schrijven attendeert het gezelschap de luisteraar op het feit dat het een low-budget demo is, dat is af en toe te horen, maar maakt deze CD toch tot een prima lekkermakertje voor Julia dream. (BvL) De komst van Rene Koole heeft Surrender zeker op een flink hoger muzikaal niveau gezet. Het lijkt wel of hij de hele band oppept tot grotere daden, okee, de mannen van de studio verdienen ook een pluim, maar als Surrender dit niveau vasthoudt dan gaan we toch nog wat beleven! Het is af en toe Status Quo van de bovenste plank (Opoe, een geweldig nummer), maar wat willen de fans nog meer? Deze muziek, een baal stro en evenveel pils in de lucht als in de keel en je hebt het feest Ivan je leven. (BvL) Surrender Band: Bief CD: Oog in oog Opname: Live in Ahoy 15 januari 2001 Info: www.blof.nl De tekst van de inlay van dit schijfje begint als volgt: 'Deze CD had eigenlijk nooit ge maakt mogen worden. Simpel maar veelzeggend. Het uit brengen van de registratie van dit concert is een eerbetoon aan Chris. En mooier hadden Pascal, Bas en Peter het niet kunnen bedenken. We horen Blof, met Chris, zoals ze live klonken begin dit jaar in Ahoy. En dat is zeer indrukwekkend. Overbodig te concluderen dat deze CD bij iedere Zeeuw in de kast hoort te staan. BH Band: Cassiopeia CD-r: Duality Opname: Mark Nijssen, Oudelande december 2000 - maart 2001 Mastering: Willem Steentjes, Muziekfabriek Kruisland Info: 0113-218445/ 06-27337096/ www.cassiopeia.nl Duality is de twee release van Cassiopeia, sinds de band in 1999 herrees uit de as van Tremor. Ze omschrijven hun muziek als symfonische/at mosferische metal en ik zou het eigenlijk ook niet anders kun nen omschrijven. Helaas is dit ook de laatste CD in deze be zetting, want drummer Jeroen Simons, bassist Roel Aldewereld en zangeres Maaike Rijk hebben, helaas, de band verlaten. Roel is ondertussen vervan gen door bassist Bram Huisson (speelt nog niet op deze CD). De enige twee overgebleven leden zijn zanger Oscar Postema, toetseniste Marloes Matthijssen en gitarist Marlijn van de Bliek. In het gastenboek op de web site heeft Oscar een berichtje achtergelaten dat hij de uitda ging aangaat om alleen de zang en de grunts voor zijn rekening te nemen. De CD is, net als de website trouwens, fraai vormgegeven. Persoonlijk vind ik het toch een beetje jammer datMaaike de Rijk de band heeft verlaten. Haar fragiele vocalen vormen een mooi tegenwicht voor de grunts van Oscar. Mede door het veelvuldig gebruik van keyboards en Maaikes vocalen roept Cassiopeia regelmatig donkere en mysterieuze haast apocalyptische stemmingen op. Duality bevat 5 sterke tracks en bevat een leukextraatje na de laatste track, waarbij en passant wordt vermeld dat er een extra track voor de PC op staat, maar met de beste wil van de wereld heb ik die niet kunnen vinden. 3 Julia dream

Noot | 2001 | | pagina 5