I 1 KLEI! eleiNC NOO >OT T 31 LEIn oer r OOH KJ r IJ 1 OOI 7 Beste live-act 2001 tijdens Popfeest in Arsenaal: 6 §M I.M. 1 k II >or Kees van der Heijden NOOT 'gekke dingen worden normaal bekeken» en normale dingen worden gek bekeken' ■hIMHm NOOT Op 20 januari is op 23 jarige leeftijd Arne van Bussel overleden aan een longembolie. Arne was drummer van Flavour. Leden van deze band willen ter nagedachtenis van hem onge veer rond 5 juni (verjaardag van Arne) een tribute organiseren. Als je daar aan mee wil doen kun je jezelf opgeven bij Jacko Havenaar op 06-29594843. Nieuw in Zeeland Bad Hair Day is een coverband waarvan de leden uit Zierikzee en Middelburg komen. Na het uiteenvallen van Check it Out, zochten enkele leden van deze band nieuwe muzikanten om een nieuwe band te beginnen. In juni 2001 zijn ze van start gegaan met covers van o.a. Anouk, U2, Pearl Jam, Sam Dave, Otis Redding, wat oude disco dance classics en enke le Nederlandstalige liedjes. Deze hebben ze al op enkele plaatsen laten horen aan het publiek. De leden zijn: Collin Hoondert - drums, Eric van Schaik - zang, Carolien Nederlof - zang, Arjen Zwart - gitaar, Michel v.d. Doe - bas en Roel Jansen - keyboards. Bij deze laatste kun je ook meer info krijgen. Bel 0111 -417098 of mail Roel op r.w.jansen@csnet.nl Muttley is in januari 2000 opgericht. De leden zijn Ruud Parent - zang en gitaar, Marco van Leeuwen - gitaar, Willem Rijn - drums, Leo Capello - noises en Jan Henk Machielse - bas. Het repertoire wat de band speelt bestaat uit covers van o.a. Gotcha, Rage Against the Machine, Lenny Kravitz en Red Hot Chili Peppers. De band heeft twee optredens achter de rug en is klaar voor meer werk. Wie info wil of de band wil boeken kan bellen met Jan Henk Machielse op 0118 467166 of Willem Rijn op 0118 624502. 1 \yz - Vorig jaar stond in Noot 1 al een kort stukje over Jan Frangois. Hij was toen bezig een groep samen te stellen. Dat is intussen gelukt. Ten opzichte van vorig jaar zit Bettina Witvoet echter niet meer in de band. Haar plaats is op gevuld door Henriette Hannewijk. De bassist is Anton Alfons. Het repertoire wat ze spelen komt van de hand van Jan Frangois. Ze opereren dan ook onder zijn naam. Op 6 april is hun eerste optreden in de Drukkery te Middelburg. Vanaf 14.30 uur zijn ze daar te horen» Wie meer info over de band kan men bellen met Jan op 0118 612068 of mailen naar jnfrn hvv.nl Betty's Doghouse is een nieuwe band uit Vlissingen, die in oktober 2001 is ontstaan. Er wordt voornamelijk rock roll en rockabilly gespeeld, gemengd met wat blues en country. De leden zijn Barry Hoff - gitaar en zang, Eric ter Beek - contrabas elektrische bas en zang en John de Pree - drums en zang. Het repertoire bestaat uit co vers van o.a. Eddie Cochran, Buddy Holly, Chuck Berry, Elvis, Stray Cats en Planet Rockers, Ze hebben inmiddels al enkele optredens gedaan. Wie ze wil boeken kan bellen met Barry op 0118-417056 of 06-28957953. Mailen kan ook: abhoff@wannadoo.nl John kun je op nog mailen op zijn (toepasselijke) e-mail adres vetkuif@zeelandnet.nl Eigenlijk niet zo nieuw meer is de Terneuzense band 505. De band werd namelijk al in 1997 opgericht en speelt een mengeling van rock roll, blues en surf. Anno nu zijn de leden: Bart Klijs - zang en gitaar, Chris van Wijck-bas, Jarno Hamelink - drums, Raymond de Frel - zang en gitaar en Jarno van Es - keyboards. De eerste demo die 505 uitbracht dateert uit december 1999. De tweede zal op 16 maart gepresenteerd worden in Porgy Bess te Terneuzen. Op deze CD staan zes eigen liedjes en twee co vers. De opnamen werden in eigen beheer opgenomen met hulp van Jos Calbo. De CD is zowel voor verkoop als promo tie. Wie meer info wil kan bellen met Raymond de Frel op 0115 620198. Wie de band wil boe ken kan bellen met Jochen Bilderbeek op 010-4140160 (door de weeks) of 0115 697132. Je kunt ook mailen naar vijfnulvijf@hotmail.com. Ook heeft de band een website. Kijk daarvoor op http://surf.to/505. De Terneuzensedeathmetal formatie Burial is nieuw leven ingeblazen. In eerste instantie wilden wat muzikanten een nieuwe band oprichten. Daar er drie leden meededen die in Burial gezeten hadden toen ze begin 2001 startten, begonnen ze met enkele oude nummers van Burial, om weer even te wennen aan elkaar zeg maar. Dus zo ontstond het idee om de naam Burial weer te gaan ge bruiken. De huidige line-up is: Stefan Verdoorn - gitaar, Steven Vrieswijk - gitaar, Erwin van Dorsselaer - bas, Peter Dees - drums en Sebastiaan Tieleman - zang. De band deed al vier optredens in deze samenstelling en er wordt ook aan nieuw repertoire ge werkt. Wie meer wil weten of de band wil boeken, kan bellen met Stefan Verdoorn op 0115 472915. NoCode is een jonge band uit Middelburg. Ze zijn sinds janu ari 2001 bij elkaar, en proberen vooral mooie, maar heftige mu ziek te maken. De band bestaat uit Jelle Warendorff (gitaar), Theo Szarafinski (basgitaar), Dirk Schuit (drums) en Johanneke Kranendonk (zang). Bekijk \voor meer informatie de website: www.nocode.ontheweb.com Demo nieuws For the Alliance heeft na de zomer van 2001 een CD met veertien eigen nummers opge nomen. i De titel hiervan is 'Punk for pus sies'. De opnamen deden ze in hun oefenruimte samen met Guus Hogerheijde. De CD is zowel voor verkoop als voor promotiedoeleinden. Wie inter esse heeft kan hem bestellen bij Laurens Troost op 0111 -652328 of via www.forthealliance.nl. De band is te boeken bij Willem Bakker op 0111 -654167. Menorah heeft een demo-CD met vier eigen liedjes uitge bracht De opnamen maakten ze in de DSMP studio met Mark Verschelden. Het schijfje is zowel voor verkoop als promo tie-doeleinden. Wie interesse heeft kan hembestellen bij Allen Alten op 06-11303430 of via Nocki@isgitarist.nl Kijk ook op hun website www.go.to/menorah. Herman Broek jr& the Eurocasters hebben een demo- CD opgenomen in The Sound Great Studios te Fort Worth, Texas. Ze legden vijf eigen liedjes en een cover van J.B. Lenoir vast. o Voor de opnamen gebruikten ze de Amerikaanse invaldrummer Bobby Baranowski. De mix werd gedaan door Jan Verstappen in de Crossroads Studio in België. Hier voegde Lazylew Beckers ook nog wat mondharmonica toe. De titel van de demo is: 'The Devil's got a hold of me'. Wie in teresse heeft kan hem bestellen bij Herman op 0115-614235. Anchor gaat in maart een nieu we demo-CD opnemen. Ze doen dit in de studio van Mark Nijssen te Oudelande. De bedoeling is dat ze drie liedjes op gaan nemen. De release zal in april zijn en dan komen er ook enkele fragmenten op de website te staan. Wie interesse heeft kan kijken op www.anchor.nl of telefonisch bestellen bij Marco van Boven op 06-26446605. Wie trouwens regelmatig op de hoogte gehouden wil worden over Anchor kan een mailtje sturen naar info anchormusic.nl. Overig Uit elkaar afgelast Bruno, Julia Dream en Mobunk zijn uit eikaar. Het School's Out festival in Axel gaat dit jaar niet door. Bezettings- en naamsveranderingen De nieuwe bassist van Hope Springs Infernal is Ronald Kleinjan. De nieuwe gitarist van Fire at Will is Frangois v.d. Bussche. Gitarist Benjamin Janse verliet de band vanwege een verhuizing. September '80 heeft een nieuwe zanger en een nieuwe bassist. Het zijn de broers Servan en Martijn Veerhoek. Of het toeval is of niet, het feit is dat bands waarin Henri de Bruin op de drumkruk zit, Surrender en Mamiila Paradise, beiden zijn gereduceerd tot vier leden. Bij Surrender is eind december toetsenman Bart Hoogesteger ermee gestopt en bij Mamilla Paradise zijn begin vorig jaar toetsenman Gerrit v.d» Werfhorst en gitarist Mare Odijk opge stapt, De nieuwe gitarist is Rick de Visser. Na het vertrek van bassist Victor Jas uit The Firm, is gitarist Raymond James weer terug-gekeerd op het oude nest. Ze hebben dan ook maar de oude naam opgedoken en dus gaan ze weer als The Old Firm door het leven. Buckle Trunk heeft na de zomer van 2001 haar naam veranderd in For the Alliance. Pop Rally Heineken Trippin heeft de Heineken Pop Rally gewonnen, die op za terdag 26 januari werd gehou den in het Terneuzense Schel- detheater. Ze versloegen daar Tommy en Kaos, afkomstig uit Brugge en Gent. Gefeliciteerd! Anywave Op 22 en 23 juni vindt er in en rond Brogum weer het Any- wave-festival plaats. Bands en dj's uit Zuidwest Nederland kunnen tot 1 april geluidsma teriaal insturen. Zo spoedig mogelijk na deze datum zal een selectiecommissie een keuze uit het ingezonden materiaal ma ken. Vacatures Drummer Don Bauermann is op zoek naar een band of mu zikanten om een band te for meren. Wie interesse heeft kan hem bellen op 0118-618214 of 06-50655744 of mailen naar dontrom@zeelandnet.nl Roaster'45 meldt dat er binnen de band nog plaats is voor een 'digitale en/of scratcher'. Mail naar wes.lar@hetnet.nl Danny Boehm is een Ameri kaanse singer/songwriter (speelt ook gitaar) die pas in Middelburg is komen wonen. Hij is op zoek naar een band, of mensen die een band willen beginnen. Danny maakt zijn eigen muziek en is beïnvloed door Creed, Black Crowes, Soundgarden, Alice in Chains en Led Zeppelin. Ook akoestische muziek is welkom. Als je interesse hebt kun je bellen met Danny op 0118 681125 of 06-21915617. O Rebba the Loon ontvangt de Zeeuwse popprijs als Beste Live act. (foto: Sander Nobbe) Door Mercedes Walraven Het publiek heeft onlangs, om precies te zijn op 29 december2001 tijdens Het Popfeest van Stichting Popmuziek Zeeland, de beste live-band van Zeeland gekozen. Ik heb het over Rebba the Loon. Aan mij de eer om de band te interviewen. Aan het woord zijn Kees Moerland en William Koole. Rebba the Loon bestaat uit Jeroen Polderman (drums), Renata Oosterveen (bas en backing vocals), William Koole (gitaar en back ing vocals) en Kees Moerland (zang). Op de vraag hoe Rebba the Loon is ontstaan begint William te vertellen; 'we kennen elkaar langer dan dat de band nu bestaat en die bestaat nu zo'n tweeëneenhalf jaar. Ik ben op een gegeven moment iedere week gaan jammen met Renata en Jeroen en dat ging hartstikke goed, maar er ontbrak nog één ding, namelijk een zanger.' Kees was al langer benieuwd naar wat ze deden, was op dat mo ment zelf niet meer zo actief in de muziek (voorheen Emmeroyts en The Jumpin' Jacks), maar zat wel boordevol eigen ideeën. Hij is toen op uitnodiging van Jeroen komen kijken tijdens één van hun wekelijkse jamsessies. Kees: 'Ik ben toen teksten gaan schrijven en heb ideeën uitgewerkt en alle drie waren ze meteen enthousiast. Het klikte. Een half jaar later heb ik zelf onze demo opgenomen. De hiermee verkregen optredens vielen tegen, maar dat was eigenlijk niet zo erg. Zodoende konden we rustig verder met het uitwerken van onze ideeën en werden er steeds meer nummers afgemaakt. We vullen eikaar goed aan, want we zijn alle vier in verschillende dingen goed en dat is een unieke combinatie.' o

Noot | 2002 | | pagina 4