no Volt Lovers Colofon ■^odelbo5£ NOOT Nieuwsblad voor de Zeeuwse Popmuziek Jaargang 13 nummer 3 juli 2002 Redactie: Kees van der Heijden Bert Hoogerheijde Bert van Leerdam Sander Nobbe Peter Scheefhals Sjors Kuyt Mercedes Walrave Sonja de Best Fotografie: Theo de Kreijger Bert van Leerdam Sjors kuyt e.a. Opmaak en vormgeving: www.studiodepixel.nl Druk: Multicopy B.o.z. Advertenties: Sander Nobbe, scnobbe@zeeiandnet.nl NOOT is een uitgave van: Stichting Popmuziek Zeeland Postbus 108 4330 AC Middelburg Fax: 0118-635311 Website: www.popmuziekzeeland.nl e-mail: noot popmuziekzeeland.nl ISSN: 1568 -9522 noot 2 F I BEW. EX. Allopurinol 3 Backlash wint Zeeuwse Belofte Door Sonja de Best. Nog een beetje verbaasd, maar vooral blij verrast zitten vier van de vijf leden van metal-band Backlash bij zanger Dennis Raayman thuis. Zaterdag 1 juni wonnen ze in het Vlissingse Arsenaal Theater de finale van de Zeeuwse Belofte. Volgens Dennis hadden ze van tevoren weinig verwachtingen: 'We hebben gewoon lekker gespeeld.' Drummer Tim Royers beaamt dit: 'We zaten er lekker in.' Waarom heeft Backlash zich opgegeven voor de Zeeuwse Belofte? Dennis: 'We wijdenhet gewoon eens proberen. Als band zijn we nog maar een jaar bezig en we proberen aiTzqveel mogelijkjte spelen. Dat betekent dat we ons ingeschreven hebben bij een aantal conipetities. We proberen ook op zoveel mogelijk festivals te spelen.' Tim: 'We waren toch eenffceetje sceptisch over.de Zeeuwse Belofte.' Basgistarist Patrick Hoogstrate: 'Ja, want de historie van de Zeeuwse Belofte leert dat metalbands snel sneuvelen in voorrondes. Het blijft toch altijd moeilijk.' Tim: Toen we tweede werden in de voorronde in Brogum waren we misschien nog sceptischer over de finale. De winnaars van de twee voorrondes zijn dan toch favoriet. Maar we hoorden dat er een andere jury zou zijn tijdens de finale. Dat werkte wat meer motiverend.' Dennis: 'Het was voor ons ook gewoon een mooie mogelijkheid om eens in het Arsenaal te spelen, voor ons een soort thuiswedstrijd want drie van de vijf bandleden komen uit Vlissingen.' Backlash bestaat nog maar een jaar. De Zeeuwse Belofte-winst is binnen, wat nu? Dennis: 'Zo'n winst werkt ontzettend motiverend. We oefenen één keer in de week en dat zat hetzelfde blijven. We hebben allemaal al eerder in bands gespeeld, maar mijn ervaring is dat de motivatie vaak niet zo groot is. Wij zijn heel gemotiveerd om goed te spelen en zoveel mogelijk op te treden. Patrick: 'Dat we zo goed mogelijk proberen te spelen gaat op het podium misschien wel eens ten koste van onze presentatie. Als je technisch goed wil spelen kan je niet staan te springen.' Hoe ziet de direkte toekomst er voor jullie uit? Dennis: 'We willen graag binnen nu en een jaar een plaat opnemen, dus we zijn druk op zoek naar een platenlabel. Zelf een CD opnemen is verschrikkelijk duur. Verder proberen we zoveel mogelijk op te treden. We hebben de voorronde voor Mosselrock gewonnen, dus daar gaan we op 17 augustus in ieder geval spelen. 16 Juni staan we in Het Beest in Goes en we spelen ook op Koe rock in België.' Tim: 'We pakken het erg serieus aan. Als je nagaat dat we vorig jaar mei/juni pas echt begonnen zijn. In september kwam onze demo CD 'Ambition to Follow' uit en sindsdien hebben we toch wel 15 of 16 keer opgetreden. We hebben overigens ook het open podium van Dijkrock gewonnen. Toch staan we eigenlijk elke keer weer verbaast te kijken. De voorronde van Mosselrock bijvoorbeeld, was in Het Schuttershof-café in Middelburg. Er stonden ook oudere mensen in het publiek, toen hebben we voor de gein oordopjes uitgedeeld. We waren ook nog eens de eerste band van de middag, toch hebben we gewonnen.' Denken jullie ooitje geld te kunnen verdienen met muziek maken? Dennis: 'Als het zou kunnen zou ik zo mijn baan opzeggen. Maar het is geen reëele droom. Daarom jagen we die droom ook niet na. Metal-muziek blijft toch voor een select publiek. Als ik echt mijn brood met muziek zou willen gaan verdienen, dan had ik beter popmuziek kunnen gaan maken.'Tim: 'We genieten er gewoon van om deze muziek te maken en proberen zoveel mogelijk op te treden.' Dennis: 'Alles wat we nu bereikt hebben, hebben we aan onszelf te danken.' Tim: 'Er gaat veel tijd inzitten. Je probeert optredens te regelen. Ik onderhoud de website en probeer zoveel mogelijk contacten te maken. In dat laatste gaat misschien nog wei de meeste tijd zitten, dat gaat moeizaam. Toch merk je dat net zijn vruchten af begint te werpen. Zo zijn we voor het optreden in Het Beest tijdens het Metal-Matinee gewoon gevraagd!' Waarom hebben jullie de finale van de Zeeuwse Belofte gewonnen? Dennis: 'We lazen in de krant dat we met een kwart punt gewonnen hebben van Badly Preserved.' Tim: 'Dat was een nek-aan-nek race. We hadden het trouwens niet erg gevonden om van die band te verliezen. We vonden ze erg goed, en het waren ook aardige gozers.' Dennis: 'Ik denk dat we het hebben gewonnen op het bandtechnische vlak.' Patrick: 'Dat technische is voor ons ook een belangrijk punt. Ons doel is om de muziek voor ons technisch leuk te houden, maar het moet melodieus blijven. Het moeten echte nummers zijn.'Tim: 'Je moet het voor het publiek ook gangbaar houden. Het tempo moet niet al te hoog liggen, want het moet wel 'dansbaar" blijven.' Op zaterdag 12 oktober is de Regio Finale voor de Grote Prijs van Nederland in Zaal Willem 2 in Den Bosch. Het is wel een stap op weg naar Nationale bekendheid. Wat is nou de ultieme droom? Dennis: 'Op festivals spelen als Dynamo of Graspop in België. Dat is zeker nog een streven. Daar gaan we ons best voor doen. Festivals spelen vinden we eigenlijk leuker dan op kleine podia spelen, Je hebt daar een heel ander publiek. Ja, en die finale? We gaan er gewoon weer naartoe zonder verwachtingen. Onze set goed strak spelen, en dan maar afwachten.' Meer info over Backlash op www, backlash nh fV" fr4ST 1 C H T I N G Vl^SlpQPlViUZiEK e e l a n d advertentie GITAARBOUW Bouw, ^tibouw én reparatie van snaarinstrumenten /rij en verkpcpben^déëling ^Taxaties Advies Verkoop van gitaren, losse onderdelen en accessoires Nieuwendijk 75 - 4381 BW Vlissingen Telefoon+3I (0)II8 4I6 668 - Telefax+3I (0)II8 4I4 068 Band: 110 Volt Lovers CD-R: Allopurinol Info: www.110voltlovers.nl (0118-614024) Gedreven onstuimigheid. Dat is een beetje het gevoel dat ik krijg bij het beluisteren van Allopurinol, het jaarlijkse house- cedeetje voor de fans van 110 Volt lovers. Op een of andere manier ben ik fan van dit gezel schap en volg ik de gangen van het brein achter dit gezel schap, Sjors Kuyt, al jaren. De muziek is af en toe filmisch, sterk associërend, met beel den die in het begin van een nummer worden opgeroepen, soms door letterlijke fragmenten uit een film of gesproken tekst samples, en daarna met je op de loop proberen te gaan. Dat een nummer begint met het golven van de zee en vervol gens over lijkt te gaan, in je gedachten, naar het golven van een dansende menigte (vooral in het titelnummer) kan geen toeval zijn. Het swingt af en toe als de nete (excusez moi Ie mot) en soms is het pure 'achteroverzit-muziek'. Leuk zijn de Japans-achtige dingetjes en andere vondsten: titels als 'Fornix' en 'Draai de muziek op'. Daarom blijf ik dit ook een demo-cd noemen want er zitten zoveel ingrediënten in dat het bijna onduidelijk is waarvoor 110 Volt lovers staat. Waar willen zij optreden? Voor een swingpubliek? Op een after party, lekker loungen? Oftewel: 's middags op Ibiza, 's avonds op Ibiza of 's morgens op Ibiza? Ik vind zelf het num mer 'M-Street Mali' erg lekker, dat ga ik binnenkort eens op een dansvloer uitproberen. Of 110 Volt Lovers echt op een invitatie van een platenmaatschappij in zal gaan weet ik eigenlijk niet. Dit -voor eigen publiek wer ken- is eigenlijk wel zo lekker.. (BvL). 110 Volt Lovers JlOOf

Noot | 2002 | | pagina 2