i - ft 1-7 a B«HCKLR§H en EVfl EN IGOR WINNEN DE ZEEUWSE BELOFTE noof noof 9 een kunstzinnige foto van een optreden tn Midgard Door Sjors Kuyt Enkele maanden geleden heb ik gekscherend in het artikel over Stichting Popmuziek Kanaalzone in het post script een opmerking geplaatst over het, naar mijn idee, schaarse podiumaanbod van de gemeente Middelburg. Natuurlijk probeerde ik met die opmerking een beetje de knuppel in het hoenderhok te gooien, maar dat ik al enkele minuten nadat de NOOT bij mij in de bus lag al een telefoontje kreeg van Ron Boon, beheerder van Jongeren Centrum Midgard in Middelburg, dat had ik niet verwacht. Uiteraard zijn er in Middelburg cafés waar regelmatig bands optreden of jamsessies plaatsvinden en kennen we elk jaar het festival 'Abdijpop' (georganiseerd door de Zeeland Nazomer Festival, met medewerking van Scoop en de St. Popmuziek Zeeland). Ook Midgard heeft nog steeds een podium en vinden er regelmatig optredens en jamsessies plaats. Alleen leek het na de verhuizing veel te stil rond het jongerencentrum. Niets is minder waar zo blijkt! Ron nodigt mij uit eens een kijkje te komen nemen in het nieuwe Midgard op een don derdag avond. 'Dan is het hier het gezelligst en hebben we vaak jamsessies'. In het verle den heb ik het oude Midgard aan de Kuiperspoort regelma tig bezocht. Ik oefende er ook zelfs, samen met dezelfde Ron Boon, met onze Band 'Distress', maar al enige tijd voor de gedwongen verhuizing vond ik mezelf niet zo geheel meer in de doelgroep (15 tot 26 jaar) passen en bezocht ik het pand eigenlijk nog maar zelden. Midgard bevindt zich tegenwoordig al weer enkele jaren in het gebouw aan de Bachtesteene op een steenworp afstand van de Markt. Ondanks het feit dat ik vroeg de kelder binnenloop is het er al gezellig druk. Ron jamt met wat muzikanten op het podium en ik neem plaats bij de bar. Enkele leerlingen (ik werk in het onderwijs) en de barman begroeten mij enthousiast, alsof ik nooit ben weggeweest. In het verleden sierden de gezeefdrukte posters van Midgard de Mid delburgse binnenstad, maar dat beeld is (helaas) verdwenen. 'De kids van tegenwoordig kijken niet meer op een poster..', reageert Ron Boon op deze uitspraak, tegenwoordig hebben we een e-mail sy steem en flyeren we ook ge richt op jongeren als er iets te doen is. Bovendien staat onze agenda op onze website'. 'Ook wordt er nog geoefend door bandjes, dus die gasten bren gen ook volk mee..'. Zo slecht is het met de oefenruimtes in Middelburg dus niet, want ook en ook in het skate-cen trum Meeker repeteren enkele bands. Trots meldt Ron dat hij binnenkort 'For The Alliance' (een van de finalisten van de 'Zeeuwse Belofte') heeft weten te strikken voor een optreden. Maar als ik thuis dan die website van Midgard er eens op na sla, zie ik helaas hier niets van terug in de agenda. Die gaat niet verder dan april en het nieuws is tot 13(!) februari(e) ge-update. Kijk op de Midgard-site www.midgardweb.org Met bijna 250 betalende bezoekers was de St Popmuziek Zeeland zeer in z'n nopjes met de avond. De zaal zat vol en de sfeer was prima. Ook de opzet spreekt aan: Omdat de bands maar 20 minuten spelen zit er vaart in de avond en je mag als publiek nog meedoen ook, als publieks-jury. Het slot-concert die avond werd verzorgd door 'The Old Firm'. Deze Zeeuws-Schotse band zorgde er voor dat de beentjes nog tot in de kleine uurtjes van de grond gingen. De band heeft van dit optreden trouwens een Live-CD gemaakt. Die komt binnenkort beschikbaar. Lees NOOT!!! DE VOORRONDES Jammer dat de Zeeuwse bands dit jaar alleen maar inschreven in de categorieën Pop/Rock en Singer/Songwriter. Okee, 't is al één categorie meer dan vorig jaar, maar er ligt nog een gouden kans voor HipHop/Rnb en Dance-bands. Er hoeven zich maar een paar gezelschappen aan te melden en dan kunnen ze waarschijnlijk zo mee naar één van de regio-finales en misschien wel naar de finale in Amsterdam. Er waren dit jaar twee voorronden voor Pop/Rock: Eén in Zierikzee en één inTerneuzen. Het Beest in Goes werd gevraagd huisvesting te bieden voor de finale van de Singer/Songwriters, maar het cultureel podium haalde hier hooghartig zijn neus voor op: Ze hadden weinig vertrouwen in de kwaliteiten van dit zeeuwse evenement. Een dergelijke domme en arrogante houding van het clubje gezagshebbers van deze 'poptempel' nodigt wat mij betreft uit tot een algehele boycot. Gelukkig vond de finale toch nog een warm thuis in Goes, maar dan in café Heartbreak op de Markt. De sukkels van Het Beest hebben het nakijken! De eerste voorronde was op vrijdag 26 april in Kalashnikov, Terneuzen. Nadat Desolation, Badly Preserved, No Code en LJ Karma Roadshow gespeeld hadden, was de sfeer behoorlijk gespannen. Het aanbod van bands was dermate gevarieerd dat ze allemaal in principe geschikt waren voor een finale-plaats. Jury voorzitter Kees van Dorst doorbrak de spanning uiteindelijk door bekend te maken dat Badly Preserved en No Code (uit Walcheren) door konden naar de finale in Vlissingen. Een beetje sneu voor Desolation want velen in Kalashnikov hadden verwacht dat die band het wel gehaald had... De tweede voorronde was ruim veertien dagen later, op zaterdag 11 mei in Brogum, Zierikzee. Het is toch altijd weer grappig om te zien dat de timing van de 20 minuten spelen in de oefenruimte anders uitpakt dan die op een podium... No Code tijdens de finale van de Zeeuwse Belofte Waar zijn de Hiphoppers en Dance-gezeischappen gebleven Het blijft een wedstrijd en de jury heeft weer een huzarenklus geklaard. De Stichting Popmuziek Zeeland mag niet klagen. Voor het eerst gaan er twee finalisten naar een Regio-finale voor de Grote Prijs van Nederland. Een terugblik.. POP/ROCK Vlissingen, 1 juni 2002. De stoere grunters van 'Backlash' vielen spreekwoordelijk van hun stoel van verbazing toen de jury bekend maakte dat zij de winnaars van de Zeeuwse Belofte waren. Eerder die avond hadden ze tijdens hun optreden al een kompliment gemaakt voor de durf van de voorronde-jury om een 'metal-band' sowieso te plaatsen in de finale, maar toen durfden ze eigenlijk nog niet te dromen van een overwinning. Verderop in deze NOOT een interview met deze band. De pap was dan ook een beetje zuur voor de Badly Preserved, No Code en For the Alliance want zeker deze laatste twee zagen de finale toch een beetje als persoonlijke wedstrijd. Het gaat om de Zeeuwse Belofte, juist: de 'Belofte', en zo werd geredeneerd, dan kan het toch niet gaan om een stukje, in hun ogen, bijna ouderwets, vakwerk. Nou, de jury vond van wel. Binnen het genre dat Backlash brengt, zo betoogde de jury, kun je Backlash behoorlijk vernieuwend vinden. Handig gepikte stukjes Metallica en andere metal-invloeden hoor je dwars door hun muziek. Gepikt is niet eens het goede woord, want ze komen er recht voor uit: 'Wij willen ons grunt-genre geschikt maken voor een groter publiek'. De jury had grote waardering voor de songs en voor de presentatie, en meer dan eens viel het woord 'retestrak..'. Dat ontbrak er blijkbaar bij de andere bands een beetje aan. De jury was overigens wel van mening dat alle drie de andere deelnemers een grote Zeeuwse Belofte zijn, alleen moeten die bands nog iets rijpen en dan winnen beslist in één van de komende edities. Een leuk detail is trouwens dat Backlash ook van de publieksjury de meeste punten kreeg. Dat mogen de andere deelnemers gerust weten. Hoewel., het scheelde maar enkele stemmuntjes met het West Zeeuws-Vlaamse Badly Preserved..

Noot | 2002 | | pagina 5