Als je goed luistert zie je het verschil... Geluidsverhuur Studio Reimerswaal es van der Heijden noot Hoofdstraat 38, 4416 AD Kruin in gen. Tel: Oil 3 - 320 02 5 Fax: 0 I 1 3 - 320 026 E-mail: info@lacsound.nl Website: www.lacsound.nl 10 noot Zo riep presentatrice Tamara Roodenburg de mannen van Backlash terug omdat ze echt nog maar net aan een kwartiertje waren gekomen. Ze kwamen terug en ze overwonnen! Want ze haalden met hun optreden mooi een finale plaats in Het Arsenaal binnen. De andere drie bands: Het Zeeuws-Vlaamse gezelschap Five-0- five, het Walcherse Feedback (dat ook vorig jaar ook al meedeed) en het Schouwse gezelschap 'For the Aliance* zetten een pittig optreden neer. De laatste: For the Aliance', sleepte met hun enorm energiek pretpunk repertoire de tweede finale plaats in Brogum binnen. SINGER/SONGWRITER Goes, zondag 9 juni, 20.15 uur. Buiten regent het en in café Heartbreak op de Markt gaat een gejuich op voor Eva en Igor. Met een lichte voorsprong lieten zij Solof (Olof Sinke) achter zich en op iets grotere afstand de andere deelnemers: Jeroen Jeras, Friendly Human en Just Friends. Het café zat goed vol en omdat het toch allemaal mini-optredentjes waren van 20 minuten was er veel te beleven. VerschUtende 'scouts' van andere podia kwamen ook kijken en de kwaliteit van het geleverde was hoog. Eva Howard wist met haar RnBachtige soul-stem, ondersteund door het gitaanwerk van Igor Presnyakov, het maximale aantal punten binnen te halen. Om die overwinning te vieren speelden zij tot besluit geen eigen compositie, maar Aretha Franklin's 'Respect'.. Eva en Igor met hun ticket tot de Grote Prijs Igor Is 11 jaar geleden vanuit Rusland naar Nederland geëmigreerd. Hij speelde toen al gitaar, In Nederland gekomen sloot hij zich aan bij verschillende bands en stond ooit al eens op het podium van het Bevrijdingsfestival in Vlissingen met de Queen-sessie. Hij ontmoette Eva toen die op een advertentie reageerde voor zangeres in zijn band. Het klikte toen zo goed dat zij besloten muzikaal verder te gaan. De 19-jarige Eva luistert al jaren naar Soul- en RnB-muziek en laat zich hier graag door inspireren. Eva: 'Ivor kan zo goed spelen dat ik met een klein gebaar duidelijk "kan maken hoe ik het wil..' Igor haalt zijn schouders op: 'Ik ben haar begeleider en probeer dat zo goed mogelijk te doen..'. Ze zijn hartstikke blij met de prijs en beloven plechtig Zeeland naar beste kunnen te gaan vertegenwoordigen.... NOTEER IN JULLIE AGENDA zaterdag 12 oktober Pop/rock-regio-finale in Willem 2 den bosch zondag 13 oktober Singer/songwriter-regio-finale in zaal Paradox te Tilburg 29, 30 november, 1 december: Finale Grote Prijs v Nederland Melkweg Amsterdam advertentie De Walcherse popband Finlto! is ontstaan uit De Niro. Na de bezettings- en koerswisseling van vorig jaar besloot men om niet meer door te gaan met De Niro. Dus de Niro was Finito! En ziedaar: de nieuwe naam was geboren. De bezetting is Jan Piet de Klerk - gitaar en zang, Paul Notebaart - keyboards en zang, Bert Hoogerheijde - bas en zang en Cees Jan Lastdrager - drums. Er worden nog wel een paar songs van De Niro gespeeld, maar deze zijn in een ander (fresh fruity) jasje gestopt. Er waren reeds een aantal besloten optredens. Het eerste openbare optreden was in Panta Rhei in Vlissingen op vrijdag 7 juni. Wie meer info wil kan bellen met Bert Hoogerheijde op 0118-638372. Je kan hem ook mailen op hooger@zeelandnet.nl. De Walchers Zuid Bevelandse band Sonar begon half januari. De leden zijn Patrick Schipper (zang en gitaar), Jordy de Werd (bas en zang), Jeroen Simons (drums) en Michael Coomans (Sologitaar). Aan een nieuw repertoire met eigen nummers wordt gewerkt, voorlopig wor den er ook nog liedjes uit de Bruno periode gespeeld. De bandleden denken er aan om volgend jaar een cd uit in eigen beheer uit te brengen. Het eer ste optreden deden ze op 3 mei in het Arsenaal tijdens de presentatie van de Panta Rhei unplugged cd. Voor meer info en boekingen kan je bellen met Patrick op 06-48342290. Oud Bruno-gitarist Peter Tous- saint is met Paul Goedegebuure (ooit ook De Niro), Bas Mat- thijssen (Mamilla Paradise) en nieuwkomer Guido Gouwloze de cover-band Hardball begon nen. Volgens Peter een tijdelijk projekt in afwachting van nieuwe ontwikkelingen. Het bloed kruipt.Hardball gaf ove rigens een prima concert op 9 juni bij de finale van de Singer/ songwriters-finale in Heartbrak in Goes. X6 is een Zeeuwse funk/soul- band met uitstapjes naar blues en rock. De bezetting was in januari compleet. De leden zijn Guido Wal - gitaar en zang, Stefan Neels - gitaar en zang, Martin Gebhardt - bas, Kris van Meel - drums en zang, Peter de Keizer - keyboards en Annelies Waarsenburg - zang. Tijdens Dijkrock in Rilland, op zaterdag 27 april, deden ze hun eerste optreden. Ze spelen covers van o.a. Stevie Wonder, Patti Labelle, Commodores, Jacksons, Living Color en RHCP. Er is een cd-demo te krijgen met vijf liedjes. Deze is in eigen beheer opgenomen en dient enkel voor promotie. Wie interesse heeft en de band wil boe-ken kan beilen met Guido op 0118-623068. In De Clinch is een coverband van Zuid-Beveland en Walche ren. Ze zijn in mei 2001 ont staan. De leden zijn Wim Luk- aart - gitaar en zang, Mireilie Rentenaar - zang, Kees de Ligt - keyboards, Jacco Stokx - bas en John Schijf - drums en zang. Er worden covers gespeeld van o.a.: Anouk, K's- Choise, John Hiatt, Skunk Ana- ncy en Sting. Momenteel is de band bezig om in eigen beheer opnamen te maken op 4 sporen. De bedoeling is dat er eind juni begin juli een cd-demo van wordt gemaakt. Deze is vooral voor promotie. Tevens is hij tijdens optredens te koop. Wie meer info over In De Clinch wil kan bellen met Wim op 0113-330065. Mailen kan ook naar wi m zeelandrtet. nl. Ook kan je hun homepage bekiF ken op www.idc.webophet.net. De Zuid-Bevelandse band Cold Popculture werd eind 1998 opgericht door Jan Chris de Koeijer (zang/bas) en lljan Mol (gitaar, gitaarsynths en zang). Begin 2000 werd de muzikale koers duidelijk: Electropop met jaren 80 invloeden, en werd het tijd om naar muzikanten te zoeken om de bezetting com pleet te maken. Erwin Polder man (drums en zang) werd aangetrokken. Als trio deed de band op 8 december 2001 een try-out in 't Beest te Goes. Eind 2001 werd Danny Gras (toetsen) aan de bezetting toe gevoegd. VJ Fokke van der Meulen is ook van de partij bij optredens. Met producer Oscar Holleman werd een deal gesloten om in september een demo op te gaan nemen. Wie meer info wil over Cold Popcul ture kan bellen met Jan Chris op 0618-874700. Mailen kan ook J.C.de.Koeijer@mojo.nl.

Noot | 2002 | | pagina 6