Aefrfre» vaste rtefc P with a Capital MBm noot 4 DJ Evol Boaz Brom noot Winnaar* Kun*t£en4e 2001 Het is onmogelijk om in de vakantietijd een scholierenband volledig bij elkaar te krijgen: öf de één öf de ander heeft wel een baantje. Gelukkig konden Angelo, Werner en Roman nog een gaatje vinden in hun drukke agenda. De vraag wat voor band Scwar eigenlijk is brengt de heren direkt al een beetje in verlegenheid. 'Fris, nederlandstalig..' dat zijn de woorden die ze allemaal uiteindelijk vinden. Maar bij frisse, jonge, muziek denk ik aan Blur, house-muziek en dat soort dingen.. Angelo reageert als door een wesp gestoken: 'House, Techno, dejay Tiësto, dat gebeng, daar houden wij helemaal niet van! Wij luisteren liever naar Stevie Ray Vaughn, Sade en Bruce Springsteen!. Hoewel., onze 'roots' zitten niet in de Rolling Stones, maar toch weer wel in de blues..'. - Dat is lekker fris zeg! Roman: 'Ja, maar wij vinden dat toch nou eenmaal leuk en lekker om te spelen. Het frisse zit 'em meer in het feit dat wij jong zijn en nog maar een jaartje bezig. Eigenlijk hebben wij een soort eigen stijl. Op zich lijken we misschien niet zo bijzonder als je het zo vraagt, maar wij hebben bijvoorbeeld wel onze uitspattingen op het podium en dat maakt Scwar toch wel bijzonder!'. Werner vult aan: 'Ga uit mijn ogen', dat is zo'n nummer van ons, daar zitten heel veel breaks in en dat is echt cool. We proberen gewoon vrolijk te zijn'. - Als ik zo eens naar jullie line-up kijk, dan hebben jullie geen bassist.. Roman: 'Jaa-aa, wel. Sinds kort oefent bassist Justin Picard mee en als het hem bevalt en hij bevalt ons dan komt-ie bij de band..'. - Vinden jullie zélf dat je er een nodig hebben? Angelo: 'Weet je wat het is? We hebben meegedaan aan wedstrijden en iedereen zegt dan dat we die onderbouw missen, maar eigenlijk mis ik hem niet. Wij kunnen, zo vinden wij, prima uit de voeten met onze nummers zonder bassist..'. Werner: 'Nou kijk, ik probeer af en toe met bepaalde percussie-instrumenten de bas te vervangen, maar dat is toch wel moeilijk hoor. Nu met Justin vind ik het wel erg leuk zo..'. - Heb jij, als percussionist, niet vaak ruzie met drumster Cecillia? Werner grijnst: 'Soms., ze speelt het af en toe graag vol en dan is er niet zoveel plaats voor me.. Maar daar werken we aan'. Omdat Abdijpop dit jaar eXtra-Large is had Scwar gevraagd aan de organisatie van Abdijpop om te mogen spelen met een echte professionele bassist. Roman: 'Het was waanzinnig leuk geweest als bijvoorbeeld Peter Slager van Blof had meegedaan, maar die had zelf een optreden die dag'. Wat het XL van Scwar gaat worden op Abdijpop blijft een verrassing. Zo jong als ze zijn staan ze toch al weer voor de tweede keer op het podium van Abdijpop: de Schoolbond bestaande uit Cecillia Adriaanse (drums), Werner van de Velde (percussie), Angelo de Rijke (zang/sologitaar) en Roman Huijbreghse (zang/slag), allemaal tussen de 14 en de 16 jaar oud. Maar dat heb je als je wederom de Kunstbende wint. door Bert van Leerdam Strokelarfd door Sjors Kuyt Ergens in een Zeeuws-Vlaamse polder, zo'n kilometer of 5 ten oosten van Terneuzen, staat het dijkhuisje van DJ Evol, in het dagelijks leven bekend als Ivo Guerand. Na een rit van anderhalf uur (twee keer mis gereden in Othene, spreek uit: 'Noten') word ik warm verwelkomd door Ivo, Boaz Brom, een Golden Retriever en een lading katten. Boaz Brom, is niet alleen zanger van Trippin', maar ook van Strokeland Power. Hij komt meteen met slecht nieuws: Trippin' houdt het voor gezien. Alleen nog de besproken optredens worden afgemaakt. Strokeland Power is een band die uitsluitend covers speelt van Tower of Power uit de Verenigde Staten. Deze band is bekend van hun wereld-hit Soul with a Capital *S' uit 1993. Minder bekend is dat deze Funk/Soul-band al in 1968 werd opgericht en nog steeds bestaat. Tower of Power is vooral bekend om hun blazers-sectie, die onder andere de laatste 30 jaar meespeelde op albums van Santana, Rufus Chaka Khan, John Lee Hooker, Terrence Trent D'Arby the Eurythmics en.. Candy Dulfer. Ik vroeg Boaz hoe hij zo'n band bij elkaar gekregen heeft, Strokeland Power bestaat uit 11 man: 'Nou eigenlijk heb ik dat ook niet gedaan'. De band is eigenlijk ontstaan uit Misty, een Zeeuws jazz trio van jonge musici, dat onder andere de opvallende intermezzo's verzorgde bij de Zeeuwse Popprijzen van 1999. Voor de finale van de Zeeuwse Belofte van 2001 werd door de organisatie gezocht naar een leuke afsluitingsact en de mannen van Misty werden gevraagd een band te formeren. 'Ik ben toen door de organisatie als zanger aangedragen..', zegt Boaz.en ik ben, eerlijk gezegd, ook ook de enige die niet geschoold is, ik heb alleen vroeger wat zangles gehad. De rest van het gezelschap zit op een conservatorium of heeft dat al afgemaakt. Ze komen ook uit heel het land, Amsterdam, Rotterdam, Arnhem. Ik ben eigenlijk nog de enige die in Zeeland woont,' - Levert dat geen moeilijkheden op met oefenen? 'Nee, eigenlijk niet. ledereen is zo professioneel met muziek bezig en iedereen kent de originele nummers. Voor een optreden komen we allemaal naar het conservatorium van Rotterdam, oefenen daar een keer of drie, en dan staat het als een huis. Voor mij is het bijvoorbeeld belangrijk om de juiste cue-points te bepalen want behalve de zang, geef ik ook de breaks en solo's aan'. - Hoe zijn jullie erbij gekomen om DJ Evol te vragen als gast voor jullie XL optreden op Abdijpop?' 'Evol bleek al voor bemiddeling in een ander XL project te zijn benaderd en ze waren toevallig met ons bezig. DJ Evol was natuurlijk ook nog een jaar scratcher van Trippin' dus de link werd snel gelegd.' Vraag aan DJ Evol (die naast scratcher ook bassist is en heel handig is met synthesizers en samplers): wat voor bijdrage gaat hij aan Strokeland Power leveren? tic* Evol Line up: Tjaco Oostdijk - Drums Hugo Dirkson - Bas Mathea Tops - Toetsen Michiet Bel - Gitaar Martijn de Laat - Lead Trompet Rick Mol - Trompet Franklin Schieman (New Orpheans)- Sax Erwin Benjamin (Horn of Ptenty)-Sax Roos Jonker - Zang Ester Bink - Zang Boaz Brom - Lead Zang DJ Evol - Draaitafels en effecten Scratchen', zegt hij, zonder te hoeven nadenken ,'rnaar ik zal best nog veel moeten oefenen voor dit optreden'. Boaz relativeert zijn uitspraak: 'Hij is op z'n best als hij moet improviseren! Wij waren eens met Trippin' in Breda: Wat denk je? Heeft hij zijn platen vergeten! Maar dat was geen enkel probleem: hij pakte gewoon wat platen uit de verzameling van die kroeg waar we speelden en het werd gewoon het tofste optreden dat we ooit gegeven hebben!'. DJ Evol kennende, zal het XL optreden van Strokeland Power op Abdijpop er een worden om niet te vergeten. Info: Strokeland Power 06-28381519, Dj Evol 06-24785893.

Noot | 2002 | | pagina 3