Herman Brood drummer soulfulle frontman 1 m noot noot Door Peter Scheefhals Eén van de klappers op Abdijpop is Kees Meerman and Friends. Die naam klinkt op het eerste gezicht misschien niet zo bekend in de oren, maar daar gaan we nu even verandering in brengen. Kees heeft namelijk een zeer prestigieus muzikaal verleden en is voorlopig nog niet uitgespeeld op het Nederlandse podiumfront! Kees Meerman and Friends Kees Meerman is al zo'n veertig jaar bezig met muziek. Op zijn twaalfde jaar verzorgde hij al een optreden op de HBS in Vlissingen. Dat hem een mooie muzikale toekomst te wachten stond, wist hij toen natuurlijk nog niet. In 1976 werd hij drummer/zanger in de 'Wild Romance', van Herman Brood en in 1980 verwisselde hij die voor onder meer de Amerikaanse band, 'Ice'. Na zes jaar ging hij weer terug naar zijn eerdere stek: bij Herman Brood. Kees is te horen op de Brood cd's, 'Spritz', Cha-Cha', en 'Yadayada'. Kees schrijft verder zelf in zijn biografie dat hij de ervaring, opgedaan bij Herman, tijdens tours door Europa en de VS en als support act voor o.a. The Kinks, The Cars, en Foreigner goed gebruikt heeft voor de voortzetting van een eigen carrière. Zo begon hij tijdens zijn tweede rondje Brood ook zelf, eigen nummers te schrijven.Toen in februari 1990 na de eerste uitzending van de Duitse crimi 'Schwarts Rot Cold' de telefoon bij de WDR roodgloeiend stond omdat men wilde weten wie het titelnummer 'Here comes your miracle' had ingezongen, wist hij dat zijn keuze om als zanger door te gaan, de juiste was! Sinds 1991 tourt hij met zijn eigen band 'Meerman'. Een band met steeds weer een verrassende line- up en als enige constante factor: Kees Meerman zelf met zijn soulfulle stem. Hij doet dit met zo veef overgave en hartstocht dat de top van Nederlandse muzikanten staat ïe popelen om in zijn band plaats te mogen nemen! De eerste cd, 'meerman' werd in eigen beheer uitgebracht. Ook een tweede cd is al gevolgd. De titel hiervan is 'Up to you' en is te koop bij onder andere de Drvkkerij te Middelburg. In de huidige band worden naast eigen nummers ook covers van artiesten als Bruce Springsteen, Curtis Mayfield en Steve Earl gespeeld. Om zijn muziek ook in de kleinere zalen zalen te kunnen brengen, is hij samen met zijn muzikale partner gitarist Erwin van Ligten (die tevens speelt bij Mathilde Santing en Frederique Spigt, en getrouwd is met Julia Loko) ook begonnen met akkoustische sets. Onlangs rondde hij een een ander muzikaal projekt af: de uiterst succesvol verlopen tribute aan U2 (Op de posters staat TribU2'). Tijdens Abdijpop zal Kees optreden met een Zeeuws strijkers ensemble en een keur aan bekende Nederlandse muzikanten, om het optreden tijdens Abdijpop nog spectaculairder te maken! De line- up, zoals we die tijdens het festival mogen verwachten is als volgt: Kees Meerman: vocalen Erwin van Ligten: gitaar Lex Bolderdijk (Anouk, Metropool orkest): gitaar Ivo Severijns (Ook van Herman Brood en tevens productie laatste Brood cd): bas Leon Klaassen (o.m. Pelgrims): drums Sandra Sahupala (speelt al zes jaar bij Marco Borsato): percussie Om in contact te komen met Kees, kun je zijn website bezoeken: www.meermanmusic.com, of mailen naar: info® meermanmusic.com Door Mercedes Wal rave Op Abdijpop, 7 september, en je kunt deze datum bijna niet meer vergeten als je deze speciale XL NOOT van voor naar achteren hebt doorgelezen, is Rebba the Loon uit Middelburg natuurlijk ook van de partij. Rebba the Loon bestaat uit Renata Oosterveen (bas en backing vocals), William Koole (gitaar en backing vocals), Kees Moerland (zang, akoestische gitaar en in de toekomst wellicht ook elektrische gitaar) en Jeroen Polderman (drums). Ze kennen elkaar al langer dan het begin van de band, nu bijna drie jaar geleden. William, Jeroen en Renata speelden al een tijd samen, maar misten nog een zanger. Kees is op een gegeven moment met hen gaan jammen en de klikwas gemaakt. Ze vullen elkaar prima aan, juist omdat ze alle vier goed zijn in verschillende dingen: Een unieke combinatie dus. Dat het in de praktijk ook werkt blijkt wel uit het feit. dat zij vorig jaar de Zeeuwse Popprijs in de categorie beste live-act van Zeeland wonnen en in april van dit jaar gingen ze naar huis met de Kaaipopprijs in Roosendaal: een cheque ter waarde van 1000 euro te besteden aan muziekhardware en een optreden op het T'ofpopfestival op 18 augustus in Roosendaal. Diverse muziekstijlen, zoals funk, rock en hiphop beïnvloeden hun muziek. Aan het woord zijn Renata en William. We zijn natuurlijk benieuwd wat zij voor ons in petto hebben voor extra's tijdens Abdijpop. Renata: 'Het thema XL kun je op vele manieren interpreteren, maar we wisten al snel dat we het visueel zouden gaan aanpakken. Na al snel een eerste plan op tafel te hebben gelegd, kwamen we erachter dat dat een beetje te duur was en financieel niet haalbaar. We hebben toen gezocht naar een nieuw plan. Ik ben daarover nog in onderhandeling met Leon Kipperman, theatertechnicus van onder andere het Arsenaaltheater. Hij heeft leuke plannen om bij ons optreden op Abdijpop een mooie en spectaculaire lichtshow te maken. Het geheel wordt opgevuld met danschoreografie van Lia Sorber. Meer gaan we niet verklappen natuurlijk.' Het zal ongetwijfeld erg spetterend worden, want de band gaat spelen als de duisternis zijn intrede heeft gedaan. Om precies te zijn, begint het optreden om 21.00. Rebba the Loon heeft een reputatie hoog te houden als het gaat om energieke en dynamische live-optredens, dus met die aanvullingen gaat het echt een waanzinnig spektakel worden..'. Op dit moment zijn ze, na een half jaar flink veel optredens te hebben gehad, weer bezig met het schrijven van nieuwe nummers. William: 'We willen ons niet beperken tot het maken van één stijl muziek, we zijn steeds bezig nieuwe stijlen in onze muziek aan te brengen.' Alvorens op Abdijpop te spelen, kun je Rebba ook al zien op 17 augustus tijdens Mosselrock, 18 augustus op T'ofpop in Roosendaal, 31 augustus in het Arsenaaltheater, 2 september in Geldrop vlakbij Eindhoven, 28 september in Brogum samen met de winnaar van de Grote Prijs van Nederland: Zober en op 5 oktober in 'De Klomp' in Etten Leur. Maar het optreden in de Middelburgse Abdij wordt eXtra Large en eXtra knallend!!! Voor boekingen en meer informatie over de band kun je contact opnemen met de manager van Rebba: Patricia de Meulmeester, 0118-625538 of 06-12770972 Website: www.rebbatheloon.nl.

Noot | 2002 | | pagina 5