Als je goed luistert 1 zie je het verschil... Contemporary Art 1 Geluidsverhuur Studio Reimerswaal Hoofdstraat 38, 44 16 AD Kruirtingen. Tel: 01 13 - 320 025 Fax: 01 13 - 320 026 E-mail: infoGlacsound.rif Website: www.iacsound.nl Had u ook graag uw advertentie in de Noot genlaatst willen zien? -informeer voor tarieven levt. ontwerp ook mogelijk] bij: scnobbe@zeelandnet.nl!- (advertenties Noot]. '//d-e-g-e-d+a+oh-t+e-n-g-a-n-g tentoonstellingen Gravenstraat 63 •4331 KN Middelburg tel. 011 8-65 1 247 651218 o*iM*v*9*N*i*i*HO*v*a*3*o*a«a//| q noot 10 Het was oktober 1983 toen Peter Kempe de band The Juke Joints oprichtte. Die dag was regenachtig en somber. Een weertype dat echt past wanneer je fde blueshebt. Of het ook past wanneer je bluesmuziek maakt? The Juke Joints zijn nooit een (doomblues band' geweestt zij spelen hun muziek met een flinke vrolijke noot. In de Vlissingse bioscoop Cine City ontmoette ik Peter KempeJohn van der Broek alias Sonnyboy en Michel Staat alias Boogie Mike. Peter van Merode was verhinderd. Het werd een gesprek met een zeer hoog lachgehaltet waarin de eerste twintig levensjaren van de band centraal stonden. 1983-1995 noot 11 advertentie 9 c 0 "O CO GITAARBOUW Rouw, ombouw en reparatie van snaarinstrumenten In- en verkoapbemiddeting 'Taxaties Advies Verkoop van gitaren, losse onderdelen en accessoires Nieuwendijk 75 - 4381 BWVIissingen Telefoon +31 (0) 118 416 668 - Telefax +31 (0) 118 414 068 advertentie Juke Door Mercedes Walrave The Juke Joints kenden in de beginjaren een sterk verloop van muzikanten met Peter Kempe als constante factor en oprichter van de band. Michel lachend: 'dus die kan je er moeilijk uitgooien.' Peter vertelt: 'De eerste paar jaar waren we met zijn vieren, namelijk met gitarist Rinus Oudejans, mondharmonicaman Richard Eversdijk en bassist Mart Vogelzang. We speelden toen veel covers van Rory Gallagher, The Nighthawks en The Fabulous Thunderbirds. Allemaal muzikanten die toen erg bekend waren. We hebben onze eerste plaat gemaakt in 1986: 'Dancing Shoes', met de nieuwe bassist Jaap Bouwense. Een jaar later kwam Sonnyboy erbij (die dan Richard Eversdijk vervangt) en werd de band uitgebreid met toetsenist Wouter Izeboud. Bassist Jaap Bouwense had de band inmiddels verlaten en Rien van de Schaaf volgde hem op. We maakten de volgende Ip's: 'Red' en 'Live in Brogum'. De eerste cd heette 'Look for you' met de nieuwe bassist Casper Berents. Deze cd verscheen in 1992 onder het Virgin label en werd opgevolgd door Tin House, waarbij we op de helft van de nummers ondersteuning kregen van de Southside Horns. Naar aanleiding van 'Tin House' speelden we in Amerika. Bij toeval ontmoette ik een aantal mensen en het balletje ging rollen. We hebben toen twee weken door de VS getourd en hebben er o.a. met B.B. King, Dr. John, Little Feat en de Muddy Waters Tribute Band gespeeld.' Vanaf 'Look for you' gingen The Juke Joints zich meer concentreren op eigen werk. Tot op heden spelen zij 80% eigen werk en 20% covers van onder andere hun overleden held Rory Gallagher, waar Peter Kempe een hecht© vriendschap mee had opgebouwd. 1995-1999 In het najaar van 1995 speelden The Juke Joints in Sporthal Baskenburg met B.B. King. Michel ging er kijken. Hij zat toen in zoals hij zelf zegt 'de gezelligste bluesband van Zeeland' Spot the Nose. Tijdens een optreden van de Juke Joints op het bluesfestival in Kwadendamme speelde hij met hen mee (Peter Kempe organiseert dit bluesfesival samen met Kees 'Pedaal' Wielemaker, bekend van onder andere busreizen naar Werchter en Pinkpop). De band bestond inmiddels twaalf jaar en dat werd gevierd met het opnemen van een cd in de Piek in Vlissingen. Deze cd 'One, two, five...Live' was een eerbetoon aan inspirator Rory Gallagher die zo'n vijf maanden voor de opnames overleed. De slowblues 'Bad news on the line' werd geschreven door Peter. Met de komst van Michel in 1996 (die dan Rinus Oudejans vervangt) vond een flinke aardverschuiving plaats, maar het schijnt een beetje te wennen om zo'n eigenaardige gitarist in de band te hebben zitten. Er wordt ondertussen flink gelachen onder het genot van een goed glas bier. Michel: 'Ik ben nog iets meer bluesgeoriënteerd dan Rinus was.' Inmiddels was de toetsenist Wouter Izeboud ook uit de band gestapt en werd er besloten om met z'n vieren te blijven. Peter: "We produceerden genoeg geluid.' In de zomer van 1998 kwam de huidige bassist Peter van Merode erbij. Hij kon meteen mee naar een festival in Memphis. Peter Kempe belde de bekende Sun Studio op om te vragen of ze nog een paar uur tijd hadden. Dit resulteerde in hel opnemen van vijf nummers in de studio waar onder andere Elvis en U2 ook nummers hebben opgenomen. Begin 1999 kwam hun cd 'Walking down Memphis' uit. De Juke Joints van nu bestaat dus uit Michel Staat (gitaar), in hel dagelijkse leven paaldanser (hahahaha) en daarnaast commercieel manager bij Randstad Uitzendbureau, Peter Kempe (zang, drums, mandoline, akoestische gitaar) die het management van de band op zich neemt, daarnaast diverse bluesroutes organiseert en hel biuesfestivaf in Kwadendamme regelt. Verder schrijft hij ook de nummers voor de band. John van der Broek alias Sonnyboy komt uil dezelfde band als Michel (Spot the Nose) en is in het dagelijkse lever gemeenteambtenaar en verzorgt de website voor de band. Peter lachend: 'Spot the Nose is wellicht de beste kweekvijver geweesl voor The Juke Joints, want naast Sonnyboy en Michel komt ook onze eerste mondharmonicaman Richard Eversdijk er vandaan. Peter var Merode is hersenchirurg.' Sonnyboy komt ondertussen niet meei bij van het lachen 'Hoe kom je erop! In het dagelijkse leven werkl hij als drukker bij een drukkerij in Roosendaal. Hij speelde ooit ir een reggeaband' en zijn voorlaatste band heette de Boogie Dogs', weet Sonnyboy.

Noot | 2003 | | pagina 6