rginVlissingen op het festival voor Ambon (3 november 2002) 13 m noot Uit elkaar 505 gaat uit elkaar. Ze doen nog twee optredens. Op 21 maart tijdens de bluesroute in Terneuzen en op 4 april in jongerensoos La Redoute te Terneuzen. Nieuwe bands Dallas is een nieuwe Zeeuws Vlaamse band, waarin vier ex-leden van Mindlink zitten. Te weten Jan Verdoorn - bas, Eddy de Putter - zang, Renzo van Poecke - drums en Joris Versijp - keyboards. Deze vonden in Niels Tieleman (Them Bones) en Quentin van Poecke (Downer) twee gita risten. De band is in mei 2002 begonnen, speelt pop/rock en maakt eigen liedjes. In juli heeft de band bij Mark Nijssen drie liedjes opgenomen. Deze staan op een promo cd met de titel 'Sallad' en tevens op de website www.dallasband.net Er zijn nog geen optredens gedaan, maar die zitten er aan te komen. Meer info kan je telefonisch krijgen bij Jan Verdoorn op 0115-617431 of Eddy de Put ter op 0115-482276 De Tilburger Maarten Boer vormde met Terneuzenaar Timothy van Damme het rap- duo 'Melken Mopperkont'. Zij werkten af vanaf 1997 samen met diverse andere muzikan ten. Sinds december 2002 besloten ze om de uit Hil versum afkomstige Bernard Ausems, ofwel di Bu en de uit Tilburg afkomstige Tamara Vroomen, ofwel Tamarare, aan de vaste crew toe te voegen. Besloten is om dan ook onder de naam 'Eenlingen'verder te gaan. Op 25 januari presen teerden ze hun eerste demo cd in Porgy Bess. De CD is in twee uitvoeringen te krijgen: een remix versie en een live versie. Zoals de versies al aangeven bevat de remix- versie 3 extra remixen en de live versie 5 livetracks (zie recensie elders in dit blad). Meer informatie op www30.brinkster.com/menm The Cave is een Walcherse rockcoverband die in septem ber 2002 is opgericht. De leden zijn Leo van de Ketterij - gitaar en zang, Brian Quite - gitaar, John Howard - zang, Andre Moehijam - bas, Alain Asselberg - drums, Eric van Noort - toetsen en zang, Lisa van de Ketterij en Nanda te- lussa - achtergrondzang. Er worden covers van o.a. The Kinks, Beatles, Rolling Stones en Neil Young gespeeld. Er zijn al enkele optredens gedaan. Voor meer info en boekingen kan je terecht bij Leo van de Ketterij op 0118-626341 of Ivandeketterii planet.nl. Freddy Who? is een Walchers/Zuid-Bevelandse bluesrockband die in oktober 2002 ontstaan is. De leden zijn Casper Beerends - bas, Wouter Izeboud - keyboards, Rinus Oudejans - gitaar, Fred Meeuwe - zang en Jeroen Simons - drums. Er worden covers gespeeld van o.a. Popa Chubby, Dr. John, Jimmy Smith, Roben Ford en Johnny Lang. In de toekomst wil de band ook eigen liedjes gaan maken. In de eigen oefenruimte hebben ze een repetitie opgenomen om kritisch naar hun geluid te kunnen luisteren. De opnamen werden gemaakt door Mark Nijssen. Enkele liedjes hiervan staan op een promo cd. Deze wordt gebruikt om optredens te regelen. Voor meer info en boekingen kan je bellen of mailen naar Rinus Oudejans op 0113-271510 of f reddvwho® zeelandnet.nl. onder redactie van; Kees van der Heijden MEER POPNIEUWS KIJK OP DE BESTE POP SITE VAN ZEELAND: www.popmuziekzeeland.nl (Met links naar alle Zeeuwse Bands!!) noot 1999-2002 in 1999 gingen de mannen voor het eerst op tournee in het Zuiden van Ierland. Sonnyboy: 'Dit sloeg enorm aan!' In 1999 speelden ze ook in een bar in Middleton, die is geopend als eerbetoon aan Rory Gallagher. Peter: 'Ik had ze onze cd 'One, two, five...Live' opgestuurd en ze bleken erg onder de indruk te zijn. Zodoende mochten we er komen spelen.' Michel vertelt verder: 'Het jaar erop speelden we twee keer in Ierland, in Engeland en Frankrijk.' Peter: In maart 2001 tourden we 10 dagen door het Oosten en het Zuiden van Ierland en namen er alle optredens op voor de nieuwe live cd. Speciaal voor deze trip ging Mark Nijsse met zijn complete studio mee om alles op te nemen. Hij heeft hier een flinke puzzel aan gehad, want het waren allemaal opnames die we live hadden opgenomen in de kleinere clubs waar we speelden. De cd 'Live in Ireland' is in oktober 2001 in heel Europa uitgekomen bij CRS/Rounder.' Michel: 'Ondertussen spelen we nu ook twee keer per jaar op het kleine eiland onder Engeland, Isle of Wight. Hier wordt twee keer per jaar een uitverkocht bluesweekend georganiseerd in een kasteel.' Na een jaar lang lobbyen was het Peter eindelijk (Peter regelt het management en de promotie zelf en heeft hier een dagtaak aan) gelukt om te kunnen spelen op het belangrijkste bluesfestival van Nederland in Ospel bij Weert, te weten Moulin Blues. Sonnyboy: 'Wat bleek nou, daar stonden ook onze grote voorbeelden The Nighthawks. Wat erg leuk was, is dat de mondharmonicaman en aantal nummers met ons heeft meegespeeld.' Michel: 'We hebben in 2002 ook nog op De Markt in Antwerpen gepeeld samen met de topnamen uit de blueswereld.' Peter: 'Voor 15.000 man in een temperatuur van 30 graden Celsius.' The Juke Joints hebben ook nog diverse projecten in deze periode gedaan, waaronder het akoestisch spelen van werk van onder andere Van Morrison 'in het mooiste muziek cafe van Zeeland: de Panta Rhei', aldus Michel. Ze hebben verder ook nog een tour gedaan en een cd gemaakt met bluesveteraan Willie Foster uit Mississippi. 2003 Ondertussen heeft Sonnyboy de Cajunmuziek in zijn vingers gekregen en speelt hij met een cajun-accordeon of trekzak op het podium. Een van hun succesnummers is een nummer van een plaatselijke Cajun band uit Louisiana. Het nummer werd bewerkt door The Juke Joints en heet nu de 'The Youghal song'. Peter: 'Eind november kregen we een e-mail uit Riga, Letland. Of we wilden spelen op een festival daar.' Eind januari 2003 hebben ze daar de sterren van de hemel gespeeld. Michel: 'De organisatie van het festival heeft ons al stiekem gevraagd wat we volgend jaar zomer voor plannen hebben...' Net als in Ierland en op alle andere plaatsen waar The Juke Joints spelen, viel ook hier hun eigen stijl in de smaak. Michel: 'Het is merkwaardig dat er in een stad waar 900.000 mensen wonen, maar vijf bands zijn.' Sonnyboy: 'Wat mij opviel tijdens de jamsessie die we deden met andere muzikanten dat het niveau er erg hoog is. Dat was kicken.' Op mijn vraag of ze nog wensen hebben met bepaalde muzikanten te spelen in de toekomst, antwoordden ze als volgt. Michel zou graag eens in het voorprogramma willen staan van Santana en Van Morrison, twee grote inspirators van hem; Peter Kempe wil graag met Andre Hazes optreden 'Ik vind dat een van de beste blueszangers van Nederland en natuurlijk met Eric Clapton, hij is het ook nog steeds niet verleerd.' Sonnyboy is gecharmeerd van vrouwelijke stemmen en zou dan ook graag met Michelle Wilson willen spelen. 'Zij is een van de bekendste blueszangeressen.' Michel lachend: 'En ze is ook een bekende pornoactrice.' Candy Kane staat ook op het verlanglijstje van Sonnyboy. Peter van Merode heeft ongetwijfeld ook Andre Hazes op zijn wensenlijstje staan en zeer waarschijnlijk ook Candy Kane. Jubileum In oktober bestaan ze twintig jaar. Peter: 'Er moet nog van alles worden georganiseerd. 'Misschien wel iets met Andre Hazes, dat zou toch erg leuk zijn. Er zit nog van alles te rijpen.' 'Michel: 'Het wordt in ieder geval verrassend. We hebben allerlei wilde plannen. In ieder geval wil ik via deze weg namens The Juke Joints onze trouwe fans bedanken. Zij zijn uniek!' Informatie The Juke Joints staan dit jaar weer flink op het podium. Begin maart treden ze weer een aantal keer op in Engeland. 15 maart staan ze op het Bluesfestival in Beauvais (Frankrijk), 22 maart op het Bluesfestival Agnietenhof in Tiel en op 29 maart in De Drie Koningen in Groede. Voor meer tourinformatie kun je hun website raadplegen: www.thejukejoints.com. De band heeft tot en met eind oktober flink wat optredens staan.Voor boekingen bel je met Peter Kempe, telefoon: 0113 649673.

Noot | 2003 | | pagina 7