Als je goed luistert zie je het verschil... DE STICHTING POPMUZIEK ZEELAND Geluidsverhuur Studio Reimerswaal STUDID 66 noot Hoofdstraat 38, 44 I 6 AD Kruiningen. Tel: 01 I 3 - 320 025 Fax: 0I i3 - 320 026 E-mail: info@iacsound.nl Website: www.lacsound.nf Geluidsopnames Drkestbanden Mastering Muziek vodr multi media 5c INTERNET Advies noot 5 Knotsgek Frans is altijd bezig met het schrijven van nummers en dat levert soms wel eens spannende momenten op voor de band. Jean Paul: 'Soms zien we een paar minuten van te voren de setlist en dan staan er voor ons soms nummers op waarvan we denken, welk nummer was dat ook al weer? Gelukkig begint een nummer altijd met een gitaar, dus dan weten wij weer hoe we moeten inzetten. Frans kan een nummer ook vijfentwintig keer herschrijven.' Frans: 'Hahaha, de band wordt soms knotsgek van me! Gelukkig pakt deze groep alles op en weten ze goed te improviseren.' Ivo: 'de kunst van het maken van muziek is weten wanneer je niet moet spelen.' Ik wil wel eens weten wat nou een goed nummer is. Frans: 'Een goed nummer is een nummer met iets eigens, een goede melodielijn en een goede tekst. 90% van de nummers gaat over de liefde. Een goed nummer gaat over de liefde vanuit een andere invalshoek. Als mijn muziek ook maar even lijkt op bekende nummers, zeg het me dan. Je moet je klassiekers kennen en weten wat er niet is geschreven.' De volgorde van nummers op een cd is ook erg belangrijk. Hiermee valt of staat je cd. Als je drie nummers met dezelfde stemming achter elkaar zet, wordt het saai.' Ivo vult hem aan: 'Bij optredens geldt hetzelfde principe dat dynamiek en afwisseling erg belangrijk zijn. Luisteren naar je publiek is nog belangrijker.' Nieuwe nummers speelt Frans dan ook eerst solo. Hij kan aan het publiek zien of die nummers goed zijn. Zijn principe is dat nummers solo eerst goed moeten zijn, pas dan kunnen ze worden ingevuld met de juiste instrumenten door de band. Groeien Op de vraag of er een nieuwe cd zit aan te komen op korte termijn, antwoordt Frans dat er zeker een twee cd wordt gemaakt. Misschien nog dit jaar, maar waarschijnlijk zal dat volgend jaar worden. 'Waarom? De cd die nu is gemaakt, is nog steeds nieuw voor mensen. Er is nog niet genoeg mee gedaan. Het loopt nog maar net, nu moet het verder opgroeien. In Schotland is de cd bijvoorbeeld ook goed ontvangen, we kunnen dus nog alle kanten op. De energie stop ik liever nog in deze cd, het schrijven van nieuwe nummers en het herschrijven van oude nummers.' Voor ivo is het spelen in Francis Levoy and The Blowrags muziekmaken op hobbybasis. 'Ongewild gaat er veel passie inzitten, zodat je gaat nadenken of je het zou willen omzetten naar werk. Stel dat het mijn broodwinning zou kunnen worden, dat Frans' succes aanslaat, dan wil ik graag deel uitmaken van deze groep mensen. Voor Jean Paul is muziek maken net als bij Frans geen hobby, maar een way of life. Hij begon in negen bands, maar speelt er nu 'nog maar5 in vijf. Ook hij twijfelt er niet aan als hem wordt gevraagd mee te werken aan het succes van Francis Levoy. Anita vindt het spelen met Frans en de band een ontzettend leuke hobby en zou het, zeker te weten, oppakken als ze er haar werk van kon maken, maar dat is nu nog 'hemelfietsen'. Frans besluit: 'Les één is niet je baan op te zeggen en in mijn geval om niet de boerderij (zijn Moondance Cottage) te verkopen om te komen tot het schrijven van mooie teksten en muziek.' Trouwens op het moment dat je dit artikel in NOOT zit te lezen is de cd 'Hobos, Bordercollies and Seven Children' min-of-meer officieel uit in Texas. In principe is het dus mogelijk dat ze daar nu naar het nummer 'State of the Heart' op de radio zitten te luisteren.... Informatie Wil je op de hoogte blijven van Francis Levoy bekijk dan zijn website: www.francislevoy.nl. Francis Levoy and The Blowrags kun je zien spelen op 5 mei tijdens Liberty Unplugged in het Arsenaal, op 1 juni tijdens het Straatfestival in Ovezande, op 8 juni op het Folkart Festival in Sluiskil, op 26 juli op Weitjerock in IJzendijke en op 23 augustus op Sunburn in Vlissingen. Voor boekingen en informatie kun je contact opnemen met Frans: Moondance Cottage, Oranjedijk 21, 4515 NA IJzendijke, telefoon 0117 348210, e-mail f.hallegraeff@planet.nl. NB. Frans is op zoek naar versterking. Hij is op zoek naar een muzikant(e) die zowel akoestisch als elektrisch gitaar kan spelen. Zie jij jezelf hierin of weet je iemand anders die interesse zou kunnen hebben, neem dan contact op met Frans! De Stichting Popmuziek Zeeland (SPZ) is een vrijwilligers-organisatie die belangen van de amateurpopmuziek in Zeeland behartigt. Wat doet de SPZ? - Het organiseren van De Zeeuwse Belofte. De winnaar hiervan dingt mee naar 'De Grote Prijs Van Nederland'. Zeeland kan deelnemers inzenden in de categorieën: Pop/Rock, Singer/songwriter, Dance en RNB/HipHop. - Vijf keer per jaar verschijnt het (gratis) blad 'NOOT' van de St. Popmuziek Zeeland. Wil je een abonnement? Stuur dan een kaartje (voldoende gefran keerd) aan onderstaand adres, onder vermelding van je naam, straat+huisnummer, postcode en woonplaats en je band met muziek (muzikant, festival-liefhebber etc etc). Je kunt ook e-mailen, kijk op onze site (www.popmuziekzeeland.nl). - De organisatie van de Popprijzen, leder jaar rond de jaarwisseling organiseert de SPZ een 'borrel'. Dan worden verschillende bands door middel van een Popprijs in het zonnetje gezet en krijgt de Zeeuwse popscene een aantal wandelgangen voorgeschoteld waarin het goed toeven is.. -WWW.POPMUZIEKZEELAND.NL Bezoek onze Site om op de hoogte te blijven van het wel en wee van de Zeeuwse popmuziek. Zoals je hierboven ook al kon lezen is de SPZ een vrijwilligers organisatie. Op dit moment hebben we grote behoefte aan vrijwilligers uit Schouwen-Duiveland, Tholen en De Bevelanden. Wil je meedoen? Meld je dan aan via onderstaand adres of via ons e-mailadres! Stichting Popmuziek Zeeland Postbus 108 4330 AC MIDDELBURG Koudekerkseweg 1 37, 4335 SL Middelburg, Tel: Ol 1 8-633262 Fax: Dl 1 B-63343 1 E-mail: iNFa@sTUDia66.NL 0) Q. flS 1 CD 3

Noot | 2003 | | pagina 2