Er met zïi allen op uit deze zomerl' ZEEUWSE POPFESTIVALS noot Overig nieuws De Jan Frangois Band heeft nu ook een website. 14 M 111 fcVVV Als we onze ogen eens over de de site van de Stichting Popmuziek Zeeland laten gaan dan kunnen we niet anders dan tot de konklusie komen dat we een prachtig festival-seizoen voor de boeg hebben. Van 25 april (dan wordt het officiële Popfestival-startsein gegeven door DijkRock in Rilland) tot 23 augustus met Sunburn-3 in Vlissingen, kunnen we in alle Zeeuwse werelddelen onze pop-harten op gaan halen. Ook het aanbod is zeer gevarieerd. Zowel nationale, internationale en natuurlijk heel veel Zeeuwse bands gaan de komende weken uitgebreid hun beste beentje voorzetten. noot iv Het zijn Hananja Boelen - drums, Natanaël Boelen - elektrische gitaar, Eric Blom - bas en Michaël j Lehman - percussie. Erik zingt en speelt akoestische gitaar en mondharmonica. In 2002 heeft hij de grote prijs van Zuid Hol- land gewonnen. Hij won hiermee studiotijd. Hij heeft 15 liedjes opgenomen in Studio 'Het Pand in Vlaardingen en deze op een cd-demo gezet. De mix deed Frits van Mourik en Erik produceerde de opnamen. De cd demo is bij optredens te koop en bij De Bard te Vlissingen en De Drukkerij te Middelburg. Tevens kan je hem bestellen bij Erik op 0118-623450 of e vandenberge hotmail.com. Op de site van de Zuid Hollandse popunie staat een biografie van Erik. Zoek naar www.popunie.nl en dan 'bands' en 'diversen'. Dan zie je Erik_www staan. Als je daar op klikt zie je de bio. Catfish is een cajunband van Schouwen-Duiveland. Oprichter en accordeonist Wolfert Jumelet is in het begin van 2002 begonnen om mensen bij elkaar te zoeken. De bezetting is verder: Marien Hoogerheijde - zang/gitaar, John Muis - drums, Andre van der Schelde - bas, David Egter van Wissekerke - viool/gitaar en Gerrit Rentier gitaar/zang. De band speelt traditionals en covers. Op zondag 30 maart deden ze hun eerste optreden in café de Biet te Zierikzee. Wie meer info |wil over Catfish kan bellen met John Muis op 0111-642465. Forcefeed is een progressieve nu-metalband, waarvan de leden uit Zeeland en Brabant komen. Na een zoektocht voor de juiste mensen is in september 2002 de band kompleet: Mare Maquelin - gitaar, Remy Lissenburg - gitaar, Bart Beekman - drums, Lennard Barendse - zang en Johan van Stratun - bas. In november 2002 nam de band een cd met vier liedjes op in de Avalange studio te Oost-Souburg. Dit is de studio van Nuff Said drummer Willy Ber- revoets. Deze deed ook de mix en productie samen met de band. Er staan vier eigen liedjes op de cd die de titel 'Choke on a mouthful' meekreeg (voor recen sie zie elders in dit blad). De cd is zowel voor verkoop als promotie. Hij ligt in de winkel bij De Waterput in Middelburg en Enteny's Music Import in Vlissingen. Tevens bij optredens en via de website www.forcefeed.nl. Tele fonisch kan ook bij Mare op 06 -18054394 of mailen naar: The Druids is een Noord/Zuid- Bevelandse folk/pop band die in augustus 1999 ontstaan is. De leden zijn Peter Bakker - zang en percussie, Ko de Pree - accordion, Jan Heijstek - gitaar, mandoline, whistle en zang, Piet Snoodijk - drums en zang en Jan de Vos - bas en bes-bas blaasinstrument). Het repertoire bestaat uit covers van o.a. The Levellers, The Pogues en Saw- doctors aangevuld met traditio nals ais Whiskey in the jar, the Wild Rover en Drunken Sailor. Zo nu en dan staat er ook een Nederlandstalig kroeglied of een opzwepende zydeco op het reper toire. Met hulp van Henk Tjoonk heeft The Druids in de oefenruimte opnames gemaakt voor de CD 'The Druids (zie ook de Noot- verbandjes) De cd is bij optre dens te koop of te bestellen bij Jan Heijstek op 0113-231081of 0651-842701. Maiien kan ook naar postmaster@druids.nl. Je kan ook hun website bekijken op www.druids.nl. Recess is een Walcherse alter natieve rockband die begin vorig jaar is ontstaan. De bandleden zijn: Ralph Toorop - gitaar, Rob bert Groeneveld - bas en zang, Bram de Rooij - drums, Martijn Molenaar - gitaar en zang. De band is ook nog een zanger aan het inwerken. Recess speelt eigen liedjes aangevuld met covers van o.a. Radiohead, Oasis en Guns 'n Roses. Begin maart is in eigen beheer een cd demo gemaakt met zes eigen liedjes. De titel is 'The Smell of a river besides the dialogs'. De demo is bedoeld om optredens te regelen. Wie meer info over Recess kan bellen met Martijn op 0118-562339 of mailen naar mar tiin m@hotmail.com. De Vlissingse gitarist Jan-Jaap van Duin maakt deel uit van de nieuwe Nederlandse Power- play-coverband Powerreplay. De andere leden komen vanuit het halve land: Walter Steeman (Eind hoven, bas en backing vocals), Hans van Rij (Schiedam, drums/ backing vocals). Ze zijn nog op zoek naar een zanger die even tueel gitaar of toetsen speelt en het leuk vindt nummers van Powerplay te zingen. Doel is te gaan optreden door het hele land. Ze oefenen in Schiedam. Zie je het zitten mail dan naar Powerreplav zeeiandnet.nl of bel naar 0118-410996. Cd nieuws Reach heeft van een optreden in strandpaviljoen Panta Rhei, 9 februari j.l. een eerste live demootje getrokken. Het optreden is, door de grootte van de Panta Rhei, niet met een p/a installatie geregistreerd, maar het geluid is eerlijk en redelijk helder (voor dit soort opnames) en geeft een goede impressie van deze nog jonge band, die uitsluitend eigen materiaal ten gehore brengt. Ook zijn er plannen gemaakt voor een eerste demo uit de studio (van Mark Nijssen). Info: Peter, tel. 0113-552825 of: www.reach.tk Kijk op www.ianfrancois.nl. De nieuwe website van Counter part is te vinden op www.counterpart.tk. Tijdens het FRETaLIVE@013 festival (21 maart) konden bands hun cd's inleveren bij het daar aanwezige demopanel. De band met de beste cd werd beloond met een optreden in 013 en eenplek op de volgende FRET Demontage-cd. Uiteindelijk was het de Goese band Flavour die de beste cd inleverde. Met de cd 'Fast Forward' wist Flavour het panel te overtuigen! Het demo panel bestond uit dé program meur van 013, redacteur van de FRET/Nationaal Pop Instituut en iemand van 3FM. Flavour zal eind april met het nummer 'Right Now" op de verzamelaar Demontage vol. 9 (oplage 1250 stuks) staan. Deze cd zal worden verzonden bij het mei nummer van het muziek blad de FRET. De programmeur van 013 is aan het kijken welk hoofdprogramma het best bij Flavour zou kunnen passen. Het Zuid-Bevelandse feest-gezel- schapTapharheejl speelt op 5 mei op het Bevrijdingsfestival Flevo land in Almere. Op het Hoofdpo dium nog wel om 15.00 uur! Op 28 februari heeft Anchor de tweede prijs van de Muzzy Banner awards gewonnen. Ze krijgen als prijs 50.000 banner-views op de Muzzy-web site www.musicfrom.nl alsmede 25.000 bannerviews op de web site van www.waardan.nl. j jammer Eén van de redenen van het bestuur van de St Popmuziek Zeeland voor het opstarten van www.popmuziekzeeland.nl was dat festival organisatoren even kunnen checken of een bepaald weekend nog vrij is. Het is natuurlijk dood-zonde als er het ene weekend twee dingen zijn en het andere niets! Daarom is het voor mij ook onvoorstelbaar dat uitgerekend een Klomppop-stad als Goes precies op die datum zelf het 'Hemel-pop- festival' gaat organiseren! Waarom waarom waarom?? Doodzonde! Kijk, dat 'Rock around the bridge' en 'Anywave' in het zelfde weekend vallen is jammer voor de scouts van de Stichting Popmuziek Zeeland, die uiteraard aan het eind van dit seizoen ook weer een Popprijs heeft weg te geven, maar voor de toch vaak regionale festival gangers zal dat minder een punt zijn. Verder is ook een leuke tendens dat veel organisatoren het evenement niet meer op één dag zetten. 'Anywave' in Zierikzee maakte er al jaren een meerdaags evenement van, dit jaar houden ook Mosselrock, Dijkrock en nu ook Rock around the Bridge uitgebreide voor-party's. Alle popfestivals hebben een eigen site (zie de noot-linx op de SPZ site) en dat leert ons dat we een gevarieerd zomertje tegemoet gaan. 'Dijkrock' in Rilland heeft, heeft zoals gezegd net als de meeste festivals, een meerdaags programma. Bovendien weet de organisatie van dit evenement met uitsluitend Zeeuwse bands een prachtig menu samen te stellen, op vrijdag onder andere het vaste Surrender-voor- programma 'Big Chief Sugar' en op zaterdag een mooie mix van locale pop (Stoeptegel en Stik Hewoon) en gedurfde Zeeuwse bands, variërend van NoCode tot The Old Firm. Check sowieso de website van Dijkrock!!! Het effect van de Westerscheldetunnel is duidelijk merkbaar in het programma van Klomppop (Hemelvaartsdag 29 mei) met optredens van Zeeuws-Vlaamse bands als Dallas en Dr Reverb. Klomppop is trouwens ook erg aantrekkelijk voor de 'andere' Zeeuwen want met namen als Racoon, Dany Vera, For the Alliance en Taphareelj hebben ze een erg aantrekkelijk affiche weten te maken. Vergeet niet in je agenda te zetten dat Ovezande ook de zondag na Klomppop errug gezellig is met talloze straat-artiesten. Het jaarlijkse straatfestival wordt iedere keer beter! In het weekend van 20 juni zijn er dus twee popfestivals in Zeeland: In Zierikzee: al weer voor de 23e keer ANYWAVE, het popfestival dat met de Popprijs voor Beste Popfestival voor 2002 naar huis ging. Op het affiche (en de website) komen we namen als Brainpower, Badly Preserved en For the Alliance (thuiswedstrijdjeü) tegen en dan datzelfde weekend ook in Sas van Gent: Rock around the bridge. Een festival dat op vrijdagavond het dance-publiek lokt met een spannend programma en op de zaterdag (de popfestivaldag) bands als Brainpower, Green Lizzard en Vals Licht heeft uitgenodigd. Opvallend is dat er weinig Zeeuwse bands acte de presence geven in Sas van Gent..

Noot | 2003 | | pagina 7