III Productionz winnaar hiphop Zeeuwse Belofte noot noot Ill Productionz r Neels vult aan: 'Ik heb inmiddels een aardige collectie hiphopplaten.In de hiphopscene is het bijna vanzelfsprekend dat je fragmenten uit andermans werk verbouwd en gebruikt.' Op den duur waren ze redelijk tevreden over de - nummers die ze maakten.Dik een jaar geleden hebben ze hun eerste demo gemaakt. Vincent: 'De geluidskwaliteit laat te wensen over, dat weten we zelf ook. In eerste instantie was het ook puur voor onszelf. Het werd tijd dat we onze nummers eens vastlegden op een schijfje. Later zagen we in dat anderen de plaat ook leuk vonden.' Neel: 'Als we nu een nieuwe demo gaan maken, moeten we een goede kwaliteit afleveren, maar hier is eerst genoeg geld voor nodig èn tijd.' (Raven zit ondertussen over drellen te praten, die hij op zijn uitsmijter tegen komt...). Tijdens de Zeeuwse Popprijzen 2002 wonnen ze de prijs voor de beste demo lay-out. De verantwoordelijken hiervoor zijn Silas Schletterer, Jos Boone en Laurens Louis. Neel: 'Silas maakt de allermooiste kunstwerken. Het is echt een feestje om te zien wat hij maakt. Hij heeft ons erg goed vorm gegeven op de hoes, zo goed zelfs dat mensen ons op straat herkennen.' Vincent: 'We zijn tot een soort herenakkoord gekomen, dat hij onze vaste ontwerper wordt.'ln het dagelijks leven maakt Neels flight-cases (Vincent: 'huh, fluitketels?') voor onder andere muziekinstrumenten. Vincent 'erkt in een platenzaak en Raven is kok. De stemming zit er goed in, want ndertussen denkt Raven ook dat er een kuiken uit z'n ei komt en wordt Neels ehoorlijk agressief van het draaiorgel dat voor het terras staat. ivloeden Vaaruit put III Productionz de creativiteit om de nummers zo te laten klinken oals ze klinken? Raven: 'Ik haal ideeën uit vrij onbekende underground liphop, maar vaak ook uit andere muzikale stromingen.'Neels: 'Maar ook uit de lingen die je doet en de optredens die je hebt. Vooral de optredens van andere ij's zijn voor mij een feestje.' Vincent: 'in het verleden luisterde ik naar diverse ioorten muziek. Ik moet mezelf er nu juist toe zetten om zo breed mogelijk e blijven luisteren, dat is eigenlijk een rare ontwikkeling als je zo van muziek loudt. Ik ben nu vooral met onze eigen muziek bezig en put uit mijn eigen deeën.' Hoe willen jullie je ontwikkelen de komende tijd? Raven: 'Het zou nooi zijn als we een formule konden verzinnen, zodat je van je muziek kunt ,even.' Vincent: 'Nu moet je vaak toch je creativiteit in de spaarzame tijd die je hebt benutten, maar iedereen weet dat creativiteit niet a la minuut ,<an worden omgezet in resultaten. Het zou dus mooi zijn, als je ten alle tijden je creativiteit kunt botvieren op je muziek.Raven: 'We streven naar een plekje in de hiphopscene.' Neels: 'Wil je respect verdienen, dan moet je je platen kunnen draaien. Dat we de finale hiphop voor de Zeeuwse Belofte hebben gewonnen, kan ons hierbij helpen. We willen iemand vinden die waardeert wat we maken, maar die zich niet al teveel bemoeit met hoe we onze muziek maken'. Vincent: 'Muzikale concessies maken voor een platencontract is iets wat we niet zouden doen. We willen vrij blijven in wat we maken.' Samenwerking 'System of a Down' wordt door Raven als eerste geroepen, als ik ze vraag met wie ze graag zouden willen samenwerken. 'Ik heb de afgelopen maanden bijna niets anders gedraaid. Neels: 'Die band is explosief, dus het is logisch dat we ze goed vinden. Mensen vinden ons ook vaak explosief en energiek tijdens onze optredens. Ikzelf zou graag willen samenwerken met dj D-Styles. Hij gebruikt de draaitafel op een bijna onmogelijke manier.Hij scratched er alles op. Sinds kort werk ik samen met dj Grasshoppa en dj Lamont uit België. Grasshoppa heeft voor ons een beat gemaakt die we tijdens de finale hiphop ook hebben laten horen. Dj Vindictiv gaat altijd met ons mee als we optreden.'Raven: Hij is onder andere verantwoordelijk voor het uitschelden van de geluidsmannen, hahaha.' Neels vertelt verder: 'Grasshoppa en Lamont touren nu zelf met een dj-bigband. Samen met zes andere dj's touren zij door België. Het is de bedoeling dat ze volgend jaar in andere delen binnen Europa gaan touren. Dj Vindictive en ik gaan hier ook aan deelnemen/Vincent wil op internationaal gebied erg graag met mc Copywrite werken. Op nationaal gebied staan Krezip en Twarres hoog op zijn verlanglijstje. Informatie Wie zin heeft in een energiek en intensief optreden van III Productionz moet goed op affiches letten, de website van de Stichting Popmuziek Zeeland bijhouden of de krant in de gaten houden, want ze hebben helaas nog geen eigen website. Ze zijn nog op zoek naar iemand die een website voor ze wil maken. Zoals ze zelf zeggen zijn hun live-shows veel beter geworden sinds ze versterkt kunnen oefenen bij Dris van Stichting Ujung. Hun live-show blijft tot het laatst indrukwekkend, al is het alleen maar om te zien hoe ze hun spraakwaterval sterk onder controle hebben en houden. Wil je meer informatie over III Productionz en/of wil je de hiphopact boeken, mail dan naar ill_productionz@hotmail.com of neem contact op met Neels (06 41317869) of met Raven (06 14677330). Geïnteresseerd in de website van dj Grasshoppa, Lamont, Vindictive en Optimus, kijk dan op www.realtablist.com 'leier goeëe Mphen dan slechte Mtnir Eén dag na hun overwinning in de categorie hiphop van de Zeeuwse belofte zitten Vincent de Rijke alias SkillzlNeels Smeekens alias Optimus en Raven Struijk alias III Pro nog na te genieten. Ik ontmoet ze op een terras in Middelburg. Ze vinden het fantastisch dat ze gewonnen hebben. Zelf vonden ze het optreden ook goed gaan, op hier en daar wat schoonheidsfoutjes na. Raven: 'Na het derde nummer raakte ik mijn stem kwijt. Ik had van te voren iets meer in moeten rappen.' Het is dat hij het zegt, maar het vierde en laatste nummer klonk net zo energiek en helder als de vorige nummers. De stemming zat er goed in en het publiek rapte enthousiast mee en beukte er soms goed op los. De mannen hadden er duidelijk moeite mee, dat ze maar twintig minuten konden spelen. Ze rapten drie Engelstalige nummers en één Nederlandstalig nummer, maar als het aan Skillzl lag kon er ook nog wel een Chinees nummer (of wat dan ook) worden gerapt. Door Mercedes Walrave Ontstaansgeschiedenis De huidige bezetting bestaat sinds 1998. Raven begint bloedserieus te vertellen (maar niet heus...) dat ze elkaar in de pornoscene hebben ontmoet. Toen ze al snel ontdekten dat deze scene het toch niet helemaal was, besloten ze maar hiphop te gaan maken. 'Beter goede hiphop, dan slechte porno.' Maar even serieus: In 1995 maakte Raven samen met Jordy Sohier allerlei beats. Toen ook al onder de naam III Productionz. Na verloop van tijd kwamen er mensen bij en vielen er mensen af. Met de huidige bezetting hebben ze al leuke optredens gehad. Zo stonden ze onder andere in het voorprogramma van Extince en de Spookrijders. Ill Productionz maakt zowel Engelstalige als Nederlandstalige nummers. Vincent: 'Doorgaans maak ik een ruwe versie van de beat op de computer. Met z'n drieën nemen we dit dan onder de loep. Vervolgens neemt Raven het mee naar huis om hierbij de teksten te schrijven en zoekt Neels naar bijpassende scratches.'

Noot | 2003 | | pagina 3