Terugblik zeeuwsesafiis Popprijzen Colofon Sunburn 2003 beste drie prijzen voor Badly Preserved 2 M TTT wnial Theater hebben zaterdag 17 ianoarl 2003 veer de plaatsgevanden. De avend werd gepresenteerd deor Bert mee naar huls nam. Door Mercedes Walrave Bert van Leerdam onderscheiden De avond werd geopend met een funky optreden van Cosmic Slop. De zaal was al goed gevuld toen Double U, Mo Boo D, Da Tank, Dr. Dre, Familyman en The Big L in kleurige outfits het podium opkwamen. 'Funk is niet voor iedereen weggelegd' hoorde ik The Big L zeggen en daar heeft hij misschien wel gelijk in. Althans deze avond wel. Ze kregen het publiek niet helemaal mee en dat was jammer. Wel verklaarbaar, want de meeste toeschouwers waren fan van één van de genomineerde bands die na Cosmic Slop moesten spelen. Vooral TapHarHeeJL had een behoorlijke fanclub meegenomen. Zodra de eerste tonen te horen waren, stonden de voorste rijen te swingen en zong iedereen mee met Chelsea Oostdijk en Steven Heinsius. Daarna was het de beurt aan lil Productionz. Ook hier was de vaste achterban van de hiphopsensatie duidelijk aanwezig. Overigens zag je bijna iedereen in het publiek wel met het hoofd op en neer gaan op de aanstekelijke deunen van hun muziek. Persoonlijk vond ik het jammer dat ze slechts één nieuw nummer speelden, maar ze vertelden me dat er op korte termijn nieuwe nummers aankomen. Badly Preserved was derde. Een energiek optreden van deze Zeeuws-Vlaamse metalband. Je kon goed zien dat ze genieten op het podium. De fans genoten met hen mee. Als laatste band trad de Goese band Flavour op. Hun optreden begon met een veelbelovend en stevig intro. Helaas had de band daarna te kampen met enkele technische mankementen, waardoor de concentratie van de band wegzonk. De tussenact werd verzorgd door de snoeiharde dance van de Airsculptors. Badly Preserved werd tegen 2.00 uur uitgeroepen tot de beste Zeeuwse live band van 2003. Ze werden door de jury geprezen om hun goede podiumact, de interactie met elkaar én het goede contact met het publiek. 'Oogjes dicht en snaveltjes toe', waren de woorden die zanger Elton het publiek meegaf op dit late (of vroege) tijdstip. Andere nominaties Naast de vier bands die streden om de eer 'Beste Zeeuwse live band 2003' zou je bijna vergeten dat er nog andere prijzen waren te vergeven. Eén van de eerste prijzen die werd uitgereikt, was die van beste website. De prijs ging naar Badly Preserved. Daarmee lieten zij Backlash, Pillars, Antidote en For the Alliance ais kanshebbers voor deze prijs achter zich. This Beautiful Mess kreeg de prijs voor het beste artwork van het cd-hoesje. Bert van Leerdam kreeg een onderscheiding voor zijn verdiensten in de Zeeuwse popmuziek. Ik vroeg hem om een reactie op deze onderscheiding. Bert: 'Ik ben er blij mee. ledereen die me kent weet dat ik veel plezier beleef aan de popmuziek en eigenlijk is het een leuke aanvulling op mijn werk. Het gaat me ook best aan het hart dat ik nu stop met de Stichting Popmuziek Zeeland en dat wrijven ze me op deze manier nog eens even lekker in...' Verder vroeg ik hem hoe hij zijn eigen toekomst ziet nu hij stopt met de SPZ en wat hij op muzikaal gebied verwacht van 2004. 'Ik ga door met mijn werkzaamheden op het gebied van muziek. Ik ga achter de schermen meewerken aan een aantal (nieuwe) popfestivals. Bij Omroep Zeeland probeer ik, voor zover nodig, toch ook de aandacht te blijven vestigen op Zeeuwse popmuziek. Verder hoop ik dat bands mij voor peptalk en eventueel een objectieve beluistering van hun nog uit te komen (demo) CD weten te vinden: I'll be there!' Wat voor Zeeuws muziekjaar wordt 2004, denk je? Hooggespannen verwachtingen van een aantal bands? - Ik hoop dat de nieuwe CD van For The Alliance net zo goed is als die band, enne., hou This Beautiful Mess in de gaten!! Die lui zijn beter dan Coldplay.' NOOT Nieuwsblad voor de Zeeuwse Popmuziek Jaargang 15, nummer 6 maart 2004 redaktie: Bert van Leerdam (eindred) Kees van der Heijden Mark de Smit Mercedes Walrave Micha Beckers Peter Scheefhals Sander Nobbe Sjors Kuyt fotografie: Bert van Leerdam Peter Meiboom Sander Nobbe Sjors Kuyt en anderen, onder dank! Opmaak en vormgeving: pixel @zeelandnet.nl Druk: Multicopy Bergen op Zoom Advertenties: Sander Nobbe scnobbe zeelandnet.nl NOOT is een uitgave van: Stichting Popmuziek Zeeland Postbus 108 4330 AC MIDDELBURG Kijk ook op: www.popmuziekzeeland.nl issn: 1568 - 9522 noot Beste festival Sunburn 2003 werd uitgeroepen tot beste Zeeuwse festival. Ik sprak Willem Jan Buijs over deze prijs in zijn strandtent Panta Rhei. 'Ik ben er erg blij mee. Ook een erg leuke waardering voor de mensen die eraan meewerken. We hebben met ruim 50 man gewerkt aan Sunburn 2003. Er zijn geen negatieve geluiden gehoord, alles ging goed. Ook de artiesten waren vol lof. Zeker voor zo'n jong festival, Sunburn is drie jaar oud, ben ik trots dat het de prijs heeft gekregen. Het is zeker ook aardig voor promotionele doeleinden. Misschien krijgen we er op deze manier wel nieuwe sponsors bij. Zeeland moet trots zijn op het aantal festivals dat het heeft. We doen echt niet onder voor de rest van Nederland. Ik ben blij dat er zoveel mensen zijn die hun vrije tijd opofferen om naar Sunburn te komen en hun geld hieraan willen spenderen'. Voor Sunburn 2004 probeert Willem Jan weer diversiteit aan te brengen in de programmering, want dat zorgt voor de enthousiaste reacties van het publiek. Verder wil hij wat meer activiteiten voor kinderen organiseren. Voor 2004 staat de winnaar van de Zeeuwse Unplugged Competitie, Void of Air op het podium en is Mamilla ook geboekt. Noteer 14 augustus alvast in je agenda! De popprijs 'Beste cd van 2003' was wederom voor Badly Preserved. Hiermee is Badly Preserved dé winnaar van de Zeeuwse Poprijzen 2003. Nog niet eerder in de geschiedenis van de popprijzen, die sinds 1994 bestaan, neemt een band zoveel prijzen mee naar huis. Verderop in Noot vind je een uitgebreid interview met deze groep. 80's Session Blast Rond 00.30 uur was het de beurt aan de afsluiter van de avond: The 80's Session Blast. De speciaal voor de Zeeuwse Popprijzen samengestelde sessieband bestond uit drummer Jeroen Polderman (Danny Vera, Rebba the Loon, Plaeto), - bassist Vanni Patty (Calua), toetsenist Walter Calbo (Danny Vera) en gitarist John Peter Moens (Pillars). Daarbij de zangers Tonny Hooftman (Pillars), Lennart Verkaart (For the Alliance), Danny Vera en de zangeressen Elise Wauters (Under Construction) en Johanneke Kranendonk (No Code). Willem Jan Buijs kwam met het idee en het is hem goed bevallen. 'Zeker voor slechts twee keer repeteren, is het resultaat erg goed. Het is een leuke club mensen bij elkaar, er is veel gelachen. Als we meer tijd hadden gehad dan had ik er nog wel wat blazers bij willen zien. Ik wil ze graag boeken op 2 april tijdens de Unplugged 2003 cd- presentatie'. Al met de opener 'Lets go crazy' van Prince viel het publiek als een baksteen voor de sessieband. Nummers waaronder 'Wake me up before you go go' van Wham, 'Come on Eileen' van Dexy's Midnight Runners, 'Every little thing' van The Police, 'Billy Jean' van Michael Jackson en 'Material Girl' van Madonna maakten het Zeeuwse Popfeest helemaal compleet. Ill Productionz noot 80's Session Blast ^POPMUZIEK

Noot | 2004 | | pagina 2