IlllllllllllllllllllllllIIIllllllllllllll DE ZEEUWSE BELOFTE Twee weken na het winnen van DRIE Zeeuwse Popprijzen wip ik vroeg in de middag even bij de jongens van Radly Preserved aan voor een gezellig onderonsje. Tim en Elton Roussen ziin vroeg naar Michael Saffrie in Oostburg getogen, de mannen stonden daags ervoor in het jongerencentrum Highschool in Amsterdam en waren pas na vier uur thuis. Daar moest op gedronken worden. Koffie uiteraard. Sascha Kondic is wegens het afronden van zijn studie in Amsterdam gebleven. Beste Live act. Beste Website en Beste CB Hebben jullie veel reacties gehad op het winnen van de Popprijzen? Tim's opmerking:'Nee totaal geen', levert nogal wat verbaasde gezichten van Elton en Michael op. 'Ja natuurlijk', gaat hij verder: 'alleen al ons gastenboek staat helemaal vol met felicitaties. We hebben ook twee maal de krant gehaald. Alleen van Omroep Zeeland hebben we niets gehoord'. 'Maar je kunt ze niet verwijten dat ze geen oog hebben voor Zeeuws Vlaanderen, want ze hebben wel een opera opgenomen die avond in Oostburg', grapt Michael met een toch wel serieuze ondertoon. Levert het jullie ook al extra optredens op? Elton: 'We spelen geregeld in Zeeland, maar we richten ons ook op optredens buiten Zeeland. We proberen nu in Noord Brabant een aantal optredens te krijgen en zo steeds verder door te dringen'. Michael vult aan: 'Als je als bandje uit Zeeland komt, word je buiten de provincie niet echt serieus genomen, of je moet Blof heten of zo'. Tim: 'Toen we gisteren in Amsterdam werden voorgesteld als Beste Live Act van Zeeland was de reactie van het publiek meer van laat eerst maar zien wat je kunt. Het is uiteindelijk een heel succesvol optreden geweest'. Michael: 'Vaak is het zo dat het publiek achter in de zaal blijft als ze je niet kennen, maar nu gingen ze allemaal uit hun dak'. Jullie hebben onder andere ook de prijs voor de Beste Website gekregen, wie heeft die website ontworpen? Tim: 'Onze website is ontworpen door Tymen Ploeger, van Chicodes, en Sascha was verantwoordelijk voor het artwork van de CD'. Zijn jullie al bezig aan een opvolger voor 'Decades Of Denial' (D.O.D)? Michael: 'We zijn al druk bezig met nieuw materiaal. Eén van de nieuwe nummers, Bullet, speelden we al op de Popprijzen. Een sample van dit nummer kan je op onze website terugvinden'. Elton: 'We speelden trouwens ook 'Still Feeling' van onze gelijknamige debuut-CD. Geweldig dat dat nummer nog steeds zo wordt opgepikt door het publiek. Die eerste cd was eigenlijk nooit bedoeld als echte CD, maar als Demo om ergens te kunnen spelen'. Tim: 'Er zouden ook maar 6 nummers op komen, maar ja, we bleven maar nieuw materiaal aanleveren. We zijn trouwens wel van plan om in de toekomst nummers van 'Still Feeling' door de mangel te halen en opnieuw te masteren. Michael: 'Dat masteren heeft veel goed gedaan aan D.O.D. Het geluid is stukken verbeterd ten opzichte van 'Still Feeling'. Komen er weer ballads op de nieuwe CD te staan? Resoluut schudden drie hoofden nee. Michael:'Het geluid op de nieuwe CD wordt waarschijnlijk weer een stuk ruiger. Eigenlijk zijn we nog steeds een beetje zoekende naar ons eigen geluid. We beschouwen D.O.D. eigenlijk ook als ons debuut-album. Het nieuwere werk blijft wel melodieus, maar we willen toch ook beuken!' Ook dit jaar organiseert de Stichting Popmuziek Zeeland uiteraard weer De Zeeuwse nelofte'. Voor wio het niet weet Oit is een wedstrijd voor alle popmuzikanten in de Provincie Zeeland, ne winnaar gaat door naar een Heglofinale en eventueel naar Oe Grote Prijs van Nederland in Amsterdam. Vorig jaar mocht Zeeland dan wel geen winnaar naar Amsterdam sturen, we hebben de wereld, en natuurlijk vooral Zeeland zelf, wel even een poepie laten ruiken. TapHarHeeJL speelde direkt na het winnen van de Belofte op verschillende Zeeuwse festivals en ook de andere winnaars (III Productionz, Odette en 110 Volt Lovers) hebben veel lol gehad. Om nog maar niet te spreken van het publiek. Dank zij de goede kwaliteit van de Zeeuwse bands heeft ook de SPZ een paar mooie feesten kunnen organiseren. Zeeland kan meedoen in vier categorieën: 1. Pop/Rock (deze categorie is de belangrijkste voor De Grote Prijs van Nederland) 2. Singer/Songwriter 3. Dance 4. HipHop RnB De Stichting Popmuziek Zeeland wil graag ook in 2004 uitkomen met een deelnemer in alle vier deze categorieën, dat houdt in dat er voor Singer/Songwriter, Dance en HipHop RnB minimaal drie deelnemers uit Zeeland zich aan moeten melden. Hieronder even wat spelregels: 1Inschrijven kan tot en met vrijdag 5 maart 2004 Wat moet je daarvoor doen? - Vul het inschrijfformulier in, het wordt je op verzoek toegezon den, je kunt het ook kopiëren vanaf de website (Invullen en sturen aan de Stichting Popmuziek Zeeland, Postbus 108, 4330 AC Middelburg) - Dit aanvraagformulier moet vergezeld gaan van: a. een recente demo cd of andere geluidsdrager waarop werk van de band te beluisteren is b. een Biografie (dus even duidelijk alle informatie over de band op een rijtje) 2. De Jury beslist in principe voor maandag 22 maart 2004 wie er aan de voorronden deelnemen. 3. De geselecteerde bands krijgen begin april bericht. 4. Data zaterdag 17 april 2004 1e voorronde Pop/Rock Kalashnikov, Terneuzen zaterdag 1 mei 2004 Hip/hop, R&B/ Dance 't Beest, Goes zaterdag 15 mei 2004 2e voorronde Pop/Rock Brogum, Zierikzee zondag 23 mei 2004 Singer/ Songwriter Heartbreakcafé, Goes zaterdag 29 mei 2004 Finaleavond Arsenaaltheater Vlissingen noot noot Door Sjors Kuyt Badly Preserved

Noot | 2004 | | pagina 3