1SH KLEINOOTJES OP: www.popmoziekzeeiand.nl Band: Mamilla Cd: Unplugged Opname: Omroep Zeeland in Arsenaaltheater Vlissin- gen 5-5-'03. Info: Michiel 0113-302236 of mamillaparadise@zeeland net.nl. Tevens www.mamilla.com. De rockband Mamilla speelde op 5 mei vorig jaar in het Arse naal in Vlissingen. Meerdere bands speelden daar op de door de Panta Rhei georgani seerde dag in het kader van het Bevrijdingsfestival. Alle bands speelden daar akoes tisch. Omroep Zeeland nam het op treden van Mamilla op en dat is pas op cd verschenen. Op 1 -2-'04 werd dit schijfje voor het eerst verkocht. Dat was tij dens het optreden ter gelegen heid van het 10 jarig bestaan van de band in het Schut tershof in Middelburg. Aan de opnamen is niet geschaafd. Je hoort af en toe een foutje of de verhoudingen in volumes zijn niet altijd optimaal. Daar ga ik verder niet over zeuren, want nogmaals er is niet aan de opnamen geschaafd. Ik moet zeggen dat ik Mamilla al menig keer gezien heb. Dan alleen wel met de elektrische gitaren. Als ik deze optredens vergelijk dan denk ik dat de liedjes van Mamilla zowel met elektrische - als akoestische gitaren staan als een huis. Dat kan twee dingen betekenen. Mamilla heeft de juiste liedjes om akoestisch te spelen geko zen, of de songs zijn gewoon goed. Er zijn natuurlijk ook mensen die gelijk denken dat het alletwee zo is. U ziet maar. In ieder geval voor Mamillafans is dit schijfje een leuk hebbedingetje. (KvdH) Band: Holy Roller CD: Holy Roller Opname: Eigen beheer (low budget) Info: driekstevens@hotmail.com 0621-956793 Holy Roller is een roek-groep geformeerd rond ex-Kam je Haar-frontman Driek Stevens. Onlangs studeerde hij af aan de Rock academie in Tilburg. Daar heeft-ie absoluut leren spelen want het gitaar-werk spettert werkelijk van de CD af. Opnemen was, denk ik, niet zijn sterkste kant want, ook al is dit een 'low-budget'- product, het geluid is dof. Het lijkt of er voortdurend een fuzz in zit. Na een paar minuten ben je het gewend, maar het irriteert. Hierdoor klinkt het alsof je zit te luisteren naar een mooie CD die in een andere kamer wordt afgespeeld. Alles staat er prima op en voor een drie-mans formatie maken ze een ongelooflijk goeie dot herrie. De band bestaat trouwens naast Driek uit Steph (drums) en Bram (bas/achtergrond zang). Toch krijgt deze (demo)CD een goeie voldoende want als visitekaartje smaakt hij naar meer. Drie tracks: 'You know' en 'Higher and lower' is van dik hout zaagt men planken en dan het derde nummer (Ground Zero) wordt begeleid op akoustische gitaar en heeft gelijk een heel andere sfeer. Holy Roller is wat mij betreft een tip voor de organisaties van de festivals komende zomer, van Sunburn tot Rock Around the bridge! (BvL) Band: The Kings of Cool CD: Cool swing Opname: Yland-studio Info: www.tkoc.nl - 0111-413433 'The Kings of Cool is een op Schouwen gewortelde band die uiterst swingende muziek maakt met een uitgebreid sca la van invloeden uit heden daagse en oude jazz en blues'. Ik citeer uit de bijlage die we bij deze CD kregen. TKOC zijn Gerrit Rentier (zang), Eric van Doorn (gitaar/zang), Hans Goemans (sax/zang), Lennert Goemans (drums), Collin Clement (bas), Jeroen van 't Leven (hammond en andere toetsen en zang). Al vanaf track 1: Ain't nobody's Bizness, een klassieker, zet dit uiterst swingende gezel schap de koers uit. Als je je beentjes niet op de vloer wil laten wapperen zul je vanaf het begin toch met je billen draaien of met je vingers mee- knippen. Shuffles, Boogies, Blues en Rock, maar allemaal in een 'gentlemen-vorm'. De CD staat vol met covers als Caledionia en ook de Robert Parker-klassieker Barefootin' staan er op hoewel dit nummer niet echt uit de schaduw van het origineel komt. Dan ineens lijkt dit orkest zelf wat log. Soms moet je met de hele band een stapje terug doen om de vocalen extra kracht te geven. Hoe virtuoos het orkest ook moge zijn: zodra er gezongen wordt is de belangrijkste taak op pas sende wijze begeleiden! Mis schien ligt het aan de opname, ik had de zang er iets meer op gelegd, maar dat kan ook een kwestie van smaak zijn. Op het podium denk ik dat dit orkest de hele tent uit zijn bol kan krijgen en als de band er niet is dan kan deze CD ze dactie van pnma vervangen! Kompliment, °n der Heijden voor het schitterende hoesje dat bij de volgende uitreiking van de Popprijzen hoge ogen kan gooien. (BvL) Band: Cosmic Slop CD: Planet Funk Opname: Avalanche Music Studio, Willy Berrevoets Info: cosmicslop@zeelandnet.nlT 0118-624502 of 0113-639786 Uit elkaar Hope Springs Infernal is uit elkaar. Nieuwe bands Wie op 17 januari bij de Pop prijzen van de SPZ in het Arse naal was heeft ze gezien, en gehoord. Cosmic Slop mocht de avond openen. Doorgaans een ondankbare taak om als rockband Black Balloon eerste band te moeten spelenbestaat sinds mei 2003. De voor een nog lauw publiek, als 'ec*en komen uit alle delen er al publiek is. Het publiek van Zeeland. Het zijn Linda was er gelukkig en Cosmic Kik-zang, Rene van Westen Slop slaagde er goed in om dit en Hensen - gitaar, publiek in de juiste stemming Christiaan Baayens - bas, te krijgen Ramon Mangold - drums en percussie. Het repertoire Hun cd'tje geeft goed weer bestaat uit eigen werk. Twee waar ze mee bezig zijn; aan- neefjes zijn ondertussen stekelijke funk gebracht met opgenomen in de Blazer in veel humor. Covers van de Oost Souburg. De mix deed 70's tot op heden waarbij de R0n Konings. Ze hopen deze ook oude covers nog (weer) VOor de zomer wereldkundig vers klinken. Behalve dat er te maken. Het eerste optre- hoorbaar met veel enthou-den staat gepland opzater- siasme wordt gespeeld, is dag 13 maart 2004 in het jon de uitvoering ook goed. Of gerencentrum 'Solid Ground' misschien juist vanwege dat jn Goes. Voor meer info enthousiasme... In ieder geval en boekingen kan men con- klopt alles: van de (bijna) tact opnemen met Ramon op verplichte 'slap' bas tot de raps 06-41654946 of en zelfs gesproken tekst, alles ramonmangold@yahoo.com. staat op de juiste plaats. Alleen de naam dan niet: hoewel af en toe schijnbaar laid-back,, sloppy is het nergens. Het ceedeetje is waarschijn lijk bedoeld als demo en als zodanig perfect. Ik heb ze 1 keer met plezier live mogen aanhoren en ik hoop dat dit schijfje helpt om Cosmic Slop meer te laten optreden. (SN) The Dockers (foto) is een Walcherse bluesrockband die in 2003 is ontstaan. De meeste leden kennen elkaar uit de haven van Vlissingen, wat al snel de bandnaam verklaart. De leden zijn Don Frietman - zang, Jack Smit - sologitaar, Ron van Belzen - slaggitaar, Peter Wisse - bas en Tonny Soolsma - drums. Er worden enkele eigen liedjes gespeeld en vooral covers van ZZ Top en Dr. Feelgood. Op 23 januari deden ze hun eerste optreden in Bar Ameri can in Middelburg. Voor meer info kan je terecht bij Peter Wisse op 06-19798879 of peetman@thedockers.nl. Tevens kan je hun website bekijken op www.thedockers.nl. Ook van Walcheren komt de hardcore band Gaining Ground. Zij verwerken trou- The Dockers Ml*!! wens ook veel metal-invloe- den in hun muziek. Er worden eigen liedjes gespeeld. De band is in 2002 opgericht. De leden zijn Lennino Cacace - drums, Wannes van Belzen - gitaar, Ronald Kleinjan - gitaar en zang, Marijn Eversen - rap en zang. Tot januari dit jaar maakten zanger Randy en bassist Quincy ook nog deel uit van de band. Zangers en bassisten die inte resse hebben om bij Gaining Ground te spelen kunnen dus contact opnemen met Lennino op 06-12304987 of l.a.cacace@student.tue.nl of Ronald op 06-54215330. Joe's Garage is een stevige rockband uit Westkapelle. Ze zijn in het voorjaar van 2002 met drie personen begonnen en in juli 2003 was de bezet ting compleet. Frank Zappa fans onder ons zullen direkt de link naar de bandnaam leggen. Joe's Garage is een liedje van Frank Zappa. Ten 13..zie pag. 16 De tekst gaat over een begin nend bandje wat in een garage oefent. Ook leuk om te ver melden is dat het café waar de band hun tweede optre den heeft gedaan, vroeger de garage van Jo was. Verder is er in Westkapelle nu nog een garagehouder die als groet nog steeds 'joes' zegt. De vraag is nu natuurlijk of Frank Zappa al eens in Westkapelle is geweest en hier een liedje over geschreven heeft? Of zou het allemaal toeval zijn? Terzake weer. Joe's Garage bestaat uit Kees Lievense - slaggitaar, Marcel Verhulst - sologitaar, Vincent Touten- hoofd - zang, Ronald de Witte - bas en Mathijs van Wage- ningen - drums. Het repertoire bestaat uit covers van o.a. AC/DC, Bush, Foo Fighters, G&R, Journey, Neil Young, Nirvana en Pearl Jam. De band deed enkele optredens in Westkapelle. Voor meer info kan je terecht bij Kees Lievense op 0118-572076 of tohaneke@zeelandnet.nl. noot 12 noot 13

Noot | 2004 | | pagina 7