I l Li De Stichting Popmuziek Zeeland heeft vier kerntaken. Het organiseren van dt Popprijzen en de Zeeuwse Belofte, vijf keer per jaar een Noot in de bus en hei verzorgen van een web-site. Heel wat internetters zal het zijn opgevallen dat onze site een behoorlijke verandering heeft ondergaan. I i I I I i I j i I i noot noot Sinds begin februari is de website van de Stichting Popmuziek Zeeland drastisch vernieuwd. Content managers Dick Kap en Jacco Stokx hebben het overgenomen van Bert van Leerdam. De twee zijn buren en wonen in Hansweert. Hoe is de SPZ aan jullie gekomen? Jacco: 'Ik sprak Bert van Leerdam in december, toen gaf hij te kennen te willen stoppen met het onderhouden van de site. Ik had al ervaring met het maken van website's en het leek me wel leuk om de site te gaan onderhouden. We zijn later benaderd door iemand van het bestuur van de SPZ en zo is het balletje gaan rollen.' Hebben jullie een opdracht van de SPZ meegekregen hoe de site er uit moest zien? Dick: 'Nee, vooral door tijdnood hebben we zelf de vrije hand gehad om een vernieuwde site op te zetten. We zijn begin januari begonnen met het opbouwen. Daarna hebben we de nieuwe site gepresenteerd aan het bestuur en sinds begin februari zijn we on-line.' Hoe zijn jullie taken verdeeld? Jacco: 'Ik ben de technische man en Dick gaat meer over de inhoud. We brainstormen wel samen hoe iets er uiteindelijk uit komt te zien, maar voornamelijk ben ik verantwoordelijk hoe het er op het scherm eruit komt te zien en Dick is verantwoordelijk voor de tekst die er op staat.' Hoe vinden jullie dat een goede site er uit hoort te zien? Dick: 'We hebben goed ervaring op kunnen doen met onze kanarie-website www.birdweb2000.com. Ik ben van Groningen naar Zeeland verhuisd. Hier had ik te weinig ruimte voor vogels. Ik besloot de vogels weg te doen en wilde een website over kanaries beginnen. Mijn buurman, Jacco, had al veel ervaring met het opzetten van website's en hij heeft me verder geholpen. Deze site was een schot in de roos, we hebben zo'n 40.000 hits per maand.' Je hebt dus nu alleen nog maar virtuele kanaries? Dick: 'Zo kun je dat eigenlijk wel zien. Je moet je voorstellen, de meeste bezoekers van die site zijn ouder dan 50 jaar. Die hoeven niet zonodig een flitsende site met allerlei toeters en bellen, maar willen toch up-to-date blijven met wat er in de vogel-wereld gebeurt. Sjors Kuyt Hebben jullie nog andere dingen aangepast op de site? Dick: 'De oude site was op zich een prima site. Ze had zo'n I bezoekers per dag en dat is niet slecht. Echter was de opz wat verouderd. We hebben de nieuwe site meer aangepa aan de tijdgeest'. Het viel mij op dat het gastenboek verdwenen is. Jacco: 'Ja, een gastenboek is ondertussen achterhaald. zag ook in het oude gastenboek dat er hele discussies werd/Vat zouden jullie nog willen toevoegen aan de site? gevoerd, in plaats van een berichtje van wat je van de siacco: 'Ik zou in de toekomst graag een soort data base willen vindt. We hebben hiervoor in de plaats een forum gemaêebben met bandprofielen, zodat mensen snel iets over een waarin de bezoekers van de site zelf een discussie kumfand kunnen opzoeken.' opzetten.' ïou daar ook muziek bij geplaatst kunnen worden? Wat is jullie affiniteit met Zeeuwse popmuziek? )ick: 'Het leek ons inderdaad een goed idee om een of enkele Dick: 'Daarvoor moet je bij Jacco wezen. Ik heb een hele bre^uziekbestanden aan een bandprofiel te koppelen.' Jacco: 'We smaak van muziek en ben opgegroeid met New Wave, zoneten alleen nog niet precies hoe het zit met de Buma-Stemra met de bekende als de minder bekende bands. Mijn vroechten.'Dick: 'We willen in de toekomst meer met de redactie heeft mij vroeger eens meegenomen naar een House party'an de Noot samenwerken. Door de tijdsdruk in het begin sindsdien luister ik ook graag naar techno en trance.' 'ebben we weinig contact gehad. Het is wel zo dat een papieren Jacco: 'Ik speel bas in 'In De Clinch'. Een stevige rock-bar^edium anders werkt dan tekst op een beeldscherm. We Mijn muzikale smaak gaat terug naar muziek uit de jaren '60^enken er dan ook aan om samenvattingen van artikelen op '70. Ik zit ook in de organisatie van Arsenaalpop.' 'e website te plaatsen, met daarbij onderaan de verwijzing dat 'et volledige artikel in de Noot staat.' Er ontstaat een interessante discussie over verschiller muziek-stromingen. Jacco wil traditionele structuren gunnen jullie ook nog wat uitleg geven over de website? ondergeschikt zijn aan beats of geluid, zelfs niet eens muzfe gaan naar de reeds opgestarte computer van Dick waarna noemen, terwijl Dick daarjuist wel in geïnteresseerd is en oppcco de site uitlegt. staat voor vernieuwingen. acco: 'We hebben als basis gebruik gemaakt van een kant en klare 'portal' die we vervolgens geheel naar onze wensen hebben aangepast. Er hebben zich in de 6 weken dat we nu on-line zijn al 70 bezoekers geregistreerd. Deze leden kunnen zelf berichten en foto's toevoegen, feedback op de site geven en een discussie opstarten of mee discussiëren op het forum.' Dick: 'Je ziet ook dat we voor een rustige lay-out hebben gekozen. Gewoon zwarte letters op een witte achtergrond. Nieuwe berichten komen bovenaan te staan en schuiven zo langzaam naar onderen. Niet dat berichten na verloop van tijd verloren gaan. Als een bericht uiteindelijk onderaan de pagina staat, wordt het bij het toevoegen van een volgend nieuw bericht automatisch in het archief opgeslagen. Als je na een aantal maanden of zelfs na jaren je iets van een bepaalde band zoekt, hoef je alleen nog maar met de zoekmachine in het archief te zoeken. Zo bouw je uiteindelijk een imposante database op over popmuziek in Zeeland.' Dick en Jacco laten nog wat interessante statistieken zien. Een mooi moment om ze nog snel even op de foto te zetten en het gesprek af te ronden, het is ongemerkt ook al een paar uurtjes later geworden. We hebben hierdoor veel geleerd over hoe we bezoeke aan een site kunnen binden en hoe we ze vaak kunnen lat; terug komen.' Jacco: 'Onze site's zijn interactief. Dat betekent dat niet allee wij, maar ook bezoekers van de site, zelf berichten kunne toevoegen. Ze worden eerst door Dick gescreend, bijvoorbee of er geen taalfouten of kwetsend taalgebruik aanwezig zijne of het wel om Zeeuwse popmuziek gaat.' Dick: 'In principe kan iedereen die zich registreert meeschrijf aan de website. Wij verversen ook regelmatig de startpagir van de site. Hierdoor staat er steeds iets nieuws op die pagir waardoor het voor bezoekers aanlokkelijker wordt om ten te komen.' I I t I

Noot | 2004 | | pagina 6