1 13 noot noot Lost Fuego Outsmarted Overig nieuws. De bezuinigingen ven het huidig knblnet Balkenende komen overal hard aan. Ook de longeron- en cultuurcentra voelen dat in hunportemennee.OnenJengeren Centrum Midgard dreigt zelis binnen enkele laren uit onze hoofdstad te verdwijnen, terwijl de provincie longeron wil aantrekken en behouden door de Roosevelt Academie op te zetten. Op zich een prestigieus initiatief, maar veoral studenten willen zich cultu reel ontplooien,iets wat met het wegvallen van een jongerencentrum, nop podium en oefenruimte moeilijk wordt em te rea liseren. Neet trok naar Gees, waar 't Beest al laren een cnltuurcentrum met goede naam is. Ik heb een afspraak met Robbert van Hoften, programmeur film en muziek. Incarnate is een metal(core)band opgericht in december. De leden komen van Walcheren en Zuid- Beveland. Het zijn Donnie Mulder - zang, Bram van Houte - bas, Chris de Nood gitaar en Leon Kriekaard - drums. De band speelt eigen werk. In maart maakte de band opnamen voor een demo cd. Dat deden ze in studio Avalanche. Willy Berrevoets mixte de 7 liedjes. De bedoeling is dat de opnamen in juli of augustus op een demo cd verschijnen. De demo is ter promotie van de band en zal tevens te koop zijn. Voor meer info en boekingen kun je mailen naar info@incarnate.nl. Ook kun je (binnenkort) de website raad plegen op www.incarnate.nl. Jester is een Walcherse rock band die in maart 2004 is ontstaan (uit de band Overstrain). De leden zijn Justin Picard - gitaar, Robin Provoost - bas, Christine de Back - zang en Leon Beekman - drums. De band speelt eigen liedjes. Onlangs namen ze de demo cd "Get to know" op. De opnamen maakten ze in Studio Balkengat in Middelburg. De mix deed Henk van Boeijen. De demo cd telt vijf liedjes en is bedoeld voor promotiedoeleinden. Voor meer info kun je bellen met Leon op 0118-467057 of 06-42303157. Of mailen aan leondrums@hotmail.com. (foto) Lost Fuego is een Zuid-Beve- landse rapmetalband die in de cember 2003 is ontstaan. De leden zijn Paul Sparreboom - gitaar, San Nijhuis - bas, Tluu Jansen - gitaar, Tamara Wisse - drums, Dennis Menheere - zang en Jiri Reijnierse - dj. De band speelt eigen liedjes. Invloeden zijn, Deftones, Incubus, System of a down, RATM en Dreadlock Pussy, Er zijn plannen om dit jaar nog een demo cd te maken. Voor meer info kun je bellen met Paul op 0113-221374 of 06-18863664. Ook kun je hem mailen op paulmassacre hotmail.com. Maskim Xul is een melo death- en blackmetalband die in decem ber 2002 is opgericht. De leden komen van Schouwen Duiveland. Het zijn Ad v.d. Graaff - zang, Daniël v.d. Graaff - gitaar, Peter v.d. Werve - drums, Pim Polder man - bas, Rebecca Dovalla - keyboards en Julian van het Hof Tot slot leuk nieuwtje: For the Alliance-gitarist Willem Bakker deze zomer gaat touren met Kim- L'an door China, Japan en Korea. Goeie reis Willem! - Djembé. De band speelt eigen liedjes aangevuld met wat covers. In de toekomst wil de band een demo gaan maken. Meer info? bellen met Ad op 010-4921830 of 06-47362415 of mailen aan info maskimxul.tk. Het adres van de website is www.maskimxul.tk (wordt binnenkort.nl). Outsmarted is een rockband, waarvan de leden uit Goes, Noordgouwe en Waalwijk komen. Ze kwamen in april 2003 bij el kaar. De leden zijn Martijn Dool aard - zang, gitaar en samples, Jeroen Audier - bas en zang en Sjoers Bin - drums. De band speelt voornamelijk eigen werk aangevuld met enkele covers. De muziek is beïnvloed door bands als Muse, Radiohead, Coldplay en Oasis. Op de website www.outsmarted.tk zijn liedjes te horen van de band. Voor meer info kun je bellen met Martijn op 0416-332718 of 06-40165564. Ook kun je hem mailen op outsmarted3@hotmail.com (foto) Phono is een Zuid-Bevelandse rockband die in januari is begon nen. De bezetting is Rob Hebing - zang en keyboards, Jan Verton - gitaar en Ruben Barzilay - drums. Op 29 februari wonnen ze de Zeeuwse kunstbende. Op de website www.phonomusic.tk staan enkele eigen liedjes. In hun muziek kun je invloeden horen van o.a. Queen, Thin Lizzy, Focus, Deep Purple en Yes. Voor meer info en boe kingen kun je bellen met Rob op 0113-581106. Ook kun je hem mailen op Robbieuitos@yahoo.com. Special guest is een blues rockband waarvan de leden uit Colijnsplaat en Middelburg komen. Ze zijn in april 2003 be gonnen en sinds maart is de bezetting: Jaap v.d. Weele - gitaar, Peter Hendrikse - bas en zang, Ko de Koster - zang, Dennis Boers - gitaar en Jamie Minneboo - drums. De band deed enkele optredens en ze spelen covers van o.a. Omar the How lers, Nimmo Brothers, Lonnie Mack, Gary Moore, Bintangs en Walter Trout. Voor meer info kun je bellen met Dennis op 0118-618197. Ook kun je hem mailen op slidestrings hotmail.com. in Bergen op Zoom. Voor mJI info en boekingen kun je beli^ met Cees den Haan op 0164 674022 of Norbert Plat op 0164-614643. Je kan mailen naar info@stringriot.nl. Ook kun je 4 website raadplegen op www.stringriot.nl. Sunday Morning Hangover i een rock en metalband uit Hulst; Ze zijn in september 2002 begor, nen. De leden zijn Stefan van Jok - gitaar, Quinten Buijse - gitaa Patrick v.d. Bosch - bas, Martij Baart - zang en Arno Kroes - drums. Op het repertoire sta» eigen liedjes en covers van oj Metallica, System of a down, Sil verchair en Smashing pumpkins In de toekomst wil de band ea demo gaan maken. Voor mes info kun je bellen met Arno q 0114-316905 of 06-1264551 ft Ook kun je hem mailen op kroeskop2 hotmail.com. Wisselingen en vakatures pe nieuwe bassist van Little'Xtra is Marc Smolders. Toetsenman George Jongejans heeft zich bij Cosmic Slop ge voegd Drumster Wiek Verduijn heeft om persoonlijke redenen Big Chief Sugar verlaten. Er zal nog wel een afscheidsoptreden met haar komen. Het wordt een dubbel concert met The Dockers op vrijdag 1 oktober in Groen Licht in Vlissingen. Big Chief Sugar gaat verder met Sander Elderkamp (ook Scwar) op de drums. Nieuwe pop/rock band zoekt een bassist tot 30 jaar. Eigen oefenruimte in Kapelle. De band bestaat uit een zanger, toetsenist/backingvocals, gitarist en drummer. Tevens gaan we met samples werken. We spelen eigen nummers. Heb je interesse bel dan naar Edwin van Vlierden op 06-41546369 of mail naar edvlierden@zeelandnet.nl. String Riot is een (hard)rockband die bestaat sinds 1996. De leden komen uit Zuid-Beveland en Bra bant en zijn Mitch Verburgt - zang, Erik Krullaars - sologitaar, Ron den Haan - slaggitaar, Erwin Polderman - drums en Norbert Plat - bas. Naast eigen werk spelen ze covers van o.a. Black Sabbath, Deep Purple, Led Zep pelin, Pink Floyd, Status Quo, AC/DC en The Stones. Onlangs heeft String Riot een CD uitge bracht, hierop staan zowel live als studio opnamen. De titelsong van is Rock Roll Star. De CD bij de Waterput Suspicious Minds is een n band die sinds november 2 bestaat. De leden komen vai Walcheren en Zuid-Beveland, hej zijn Stoffel Biesterbosch - zanr en keyboards, Carina Blokpoe - zang, Richard Brand - drumjj Jan Heij-koop - bas en Renl Louwerse - gitaar. Het repertoirt bestaat uit covers van o.a. Dt Dijk, Herman Brood, Jewel, Pcm ter Sisters, Rolling Stones en The Scene.De band heeft nog nie opgetreden, maar is daar bijti klaar voor. Dus wie interesst heeft kan bellen met Stoffel c# 0113-216053. Mailen kan ook naar cstoffel@ zeelandnet.nl. Ondergetekende heeft een sig naal opgevangen van festivalor ganisatoren, podia en muziekca- fé's dat de belastingdienst langs is geweest (of nog moet komen). Dit resulteerde in een aantal fikse boetes, daar de papieren niet in orde waren. Het schijnt dat er nog steeds bandjes zijn die een kopie van een rijbewijs inleveren. Dit mag dus niet. Het moet persé een kopie zijn van een paspoort of id kaart. Deze mag ook niet verlopen zijn. Het gaat er de belastingdienst om dat ze kunnen zien wat je nationaliteit is en op een rijbewijs kan je dat niet zien. Tevens waren gageverklaringen vaak niet goed ingevuld. Een artiestennaam mag dus niet. Vaak hebben festivalorganisatoren en podia wel gageverklaringen in huis, maar bij café's moet je er vaak zelf mee komen. Dus vraag ze aan bij de belastingdienst, dan heb je ze zelf ook en hoef je er later niet achteraan. Wel zo mak kelijk. Er zijn zelfs al organisatoren van optredens die pas betalen als alle papieren in orde zijn. Anders betalen ze pas later over de bank °f giro. Dus muzikanten, jullie zijn gewaarschuwd! Jongeren IDlIu centra?? im¥l Sjors Kuyt Hoe ben je hier als programmeur terecht gekomen? Ik ben 34 en kom hier al vanaf mijn 15e. Ik heb eigenlijk het begin net gemist. Het gebouw was namelijk eerst gekraakt door punkers, en er werden toen al concerten gegeven. Echt een hoop Amerikaanse undergroundbands hebben hier toen al gestaan. Ik heb in 1988 of 1989 nog de eerste House party meegemaakt. Niet dat het toen mijn muziek was, ik was nogal wat eenkennig in die tijd, zoals de meeste pubers dat zijn, maar ik vond het toch interessant genoeg om er een kijkje te nemen. Ik ben eigenlijk al vrij snel vrijwilligers-werk gaan doen. In 2001 is er een vacature vrij gekomen en die mocht ik invullen. Wat is de rol van de gemeente Goes in het muziek beleid van 't Beest? In principe verstrekt de gemeente het geld en programmeren wij de bands, theatergroepen en films. In feite zijn wij dus vrij in de keuze wat hier komt spelen. We hebben hier minstens vijf dagen in de week activiteiten. Op donderdag is hier theater, op dinsdag tot en met vrijdag elke dag een film en op zaterdag een band. Soms treden er op vrijdag bands op, dan komt de vrijdag film te vervallen en wordt deze op zaterdag in plaats van de band vertoond. Soms is er op zondag een thema-middag. Noem eens een voorbeeld van zo'n thema middag? We hebben onlangs een multiculturele dag gehad, 's Middags trad er een Portugese band op. Daarna was er een maaltijd met gerechten uit de 'exotische keuken' en 's avonds trad er een band op uit Kaapverdië. Deze themamiddag was overigens niet op een zondag, maar een vrijdag. Goes heeft nu met de komst van de Mythe weer een volwaardig theater.

Noot | 2004 | | pagina 7