Michiel Verschueren, aka Dit jaar viert de website www.musketeerofdeath.nl zijn vijfjarig bestaan. De man achter deze website is Michiel Verschueren aka Emillio, 30 jaar woonachtig te St Jansteen. Musketeer of Death komt van de optredens die Emillio vroeger eerst met een hele groep en later met zijn drieën bezochten. Ze waren het nooit eens met de recensies zoals ze die in bladen als Aardschok lazen. Een van hen schreef toen voor het blad Hardside en die verzon de regel 'Op deze regenachtige zondagmiddag, reden wij, de drie musketeers of death J Die naam is EmMio altijd bijgebleven. I 8 Emiliia als derda van rechts. Da fata Is gemaakt In Klave, Duitsland, met Slaehthandt en aan da rechterkant Ten-13. Mark de Smit Hij is nu zo'n anderhalf jaar actief bezig om Zeeuwse bands in binnen- en buitenland te boeken en te promoten. Hoewel hij wel eens een optreden als bassist heeft gedaan, hoeft hij zelf geen instrument te bespelen. Hij vindt de randverschijnselen leuker om te doen. Emillio: 'Er zijn genoeg muzikanten, maar te weinig mensen die iets regelen.' Het is eigenlijk begonnen met een Engelse band die hij gerecenseerd had. Die band vroeg of hij geen optreden in Nederland kon organiseren. Emillio vond het niet de moeite om de band voor één optreden over te laten komen en regelde daarom 4 optredens, twee in Duitsland, een in Gent en een in Amsterdam. Als supportact wilde hij persé een Zeeuwse band, in dit geval Badly Preserved, die hier geen gebruik van konden maken en toen Emillio Smalltown Cynics (SC) op Pleinvrees bij Kalashnikov zag, wist hij dat dit de support act was waar hij naar zocht.. Omdat de samenwerking zowel de band als Emillio beviel, werd de aloude Zeeuwse afspraak 'Agge wat laot 'et maor weten' gemaakt. Zodoende speelde SC in het voorprogramma van Cheesy Victims (NL) in Kleve, Duitsland. noot Daardoor word je eerder opgemerkt door bands die jou dan als voorprogramma willen voor een aantal optredens. Hij hoopt dat dit een aantal Zeeuws-Vlaamse bands gaat lukken. Hij heeft het idee dat bands als Ten-13 en Badly Preserved deze motivatie hebben. Voorop gesteld dat de bands dit willen natuurlijk en het al voldoende vinden dat ze een paar keer per jaar kunnen optreden. Vanuit zijn positie vindt hij het dan ook leuk Zeeuws-Vlaamse bands in het buitenland te laten spelen. Zo vaak krijgen ze toch de kans niet buiten Zeeland te spelen. De enige vereiste die Emillio stelt aan het spelen in het buitenland is dat hij zelf meegaat. Met Smalltown Cynics in Engeland is er een busje gehuurd. Je maakt dan van alles mee natuurlijk onderweg. (Zie interview SC in vorige Noot.) Ook met Ten-13 zal er met een busje gereden worden en het nodige beleefd worden. Het gaat er hem maar om dat zowel de band als hij een leuke dag hebben. Niet elk band kan zomaar bij hem aankloppen en vragen of hij iets kan regelen. Een criterium om een band te helpen is dat hij het zelf wel een leuke band moet vinden. Komend vanuit de Death Metal hoeft hij in eerste instantie niet altijd de band qua muziek leuk te vinden. Als voorbeeld noemt hij Smalltown Cynics. Toen hij de band eerst hoorde had hij niks met de muziek, maar hij leerde er naar luisteren en het klikte met de band zelf. Op het moment dat deze Noot verschijnt zit het Musketeer of Death lustrumfestival en een minitour, door hem georganiseerd, van de Engelse band the Prophecy en het Australische The Eternal er op. En hoewel hij toch stiekem de ambitie heeft programmeur te kunnen zijn, vindt hij het leuk het een hobby te laten blijven. Het organiseren vergt veel tijd en is niet het enige wat hij doet. Omdat hij vaak bij (regionale) concerten aanwezig is, kreeg hij ook bands die hun cd's wilden laten recenseren. Er schuilt natuurlijk wel een gevaar in. Je kan een Zeeuwse band recenseren en kritisch zijn, maar ook weer de volgende dag die band tegenkomen. Emillio vindt dat geen probleem. Hij bewaart zijn objectiviteit door simpelweg zijn waarheid op te schrijven. Dat wordt uiteraard niet door elke band in dank afgenomen, maar er zijn ook bands die er hun voordeel mee doen. Hij heeft wel gezegd dat als er ooit een cd mocht binnenkomen waar geld bijzit, hij direct zal stoppen. Op de website was ooit een stuk ingericht voor 'the depths of Zeeuwsch Vlaanderen' met links naar de Zeeuwse bands, podia, nieuws en concertagenda. Daar is hij na een tijdje mee gestopt, omdat het ten eerste allemaal dubbel werk is en je zo Zeeuws-Vlaanderen en Zeeland weer van de rest van Nederland afsluit, of liever gezegd van de wereld. Een beetje hetzelfde als... weg van onder die kerktoren. Het vijfjarig bestaan van de Musketeer of Death website werd 18 september gevierd met een festival in de Frontline. Daar het motto van de website 'Undergroundsupport.... from the depths of Zeeuwsch Vlaanderen' is, had Emillio graag drie Zeeuws-Vlaamse bands laten spelen. Polluted Inheritance was helaas verhinderd, maar Emillio droomt al van het volgend lustrum. Wat zou het mooi zijn als Gorefest over vijf jaar zou kunnen headlinen in navolging van de originele bezetting van Altar, die onder de naam Altar-Native op dit lustrum speelde. Het schijnt dat Gorefest regelmatig terug in de oefenruimte te vinden is, dus wie weet. Ook boekte hij ze samen met een aantal Engelse bands, zowe hier in de regio als in Engeland. Met Ten-13 uit Terneuzer doet hij nu hetzelfde. Zij speelden samen met Slachthonrf eveneens in Kleve en gaan eind oktober voor minimaal drie optredens naar Engeland. Emillio organiseert ook regelmatig optredens in de Frontline in Gent. Zo heeft hij daar o.a. Polluted Inheritance, Burial Smalltown Cynics en Ten-13 geboekt. Doordat hij regelmatig met buitenlandse bands werkt, valt henr* een niveauverschil op tussen hen en Zeeuwse bands in het algemeen. 'Je merkt dat er Zeeuwse bands zijn die, ondanks dat ze alleen maar een paar keer voor vrienden er bekenden gespeeld hebben, kapsones krijgen.' Helaas voor het roddelcircuit, maar hij noemde geen namen. Hij denkt dan ook dat als Zeeuwse bands veel meer zouden optreden en me' name ook in het buitenland, België en Duitsland liggen echt nie" zover weg, de bands een stuk professioneler zullen worden Als bands het willen maken, moeten ze meer de drive hebben over vijf jaar ergens te staan, koste wat kost, en daardoor vaat tegen deurgeld willen spelen. noot WEG VAN DE KERKTOREN

Noot | 2004 | | pagina 5